7,62x54R Puškové vs. gulometné

inspiring_clarke

7,62x54R Puškové vs. gulometné

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Zdravím, možno sa to tu už riešilo len neviem nájsť nič k tejto téme. Prípadne ma prosím nasmerujte ale:
Kto by mi vedel vysvetliť alebo poradiť, ako je možné rozlíšiť puškové od gulometného streliva 7,62x54R.
(jedná sa mi o tie sypané náboje pri ktorých väčšinou veľa popisu nieje).
Viem že gulometné náboje majú ocelové jadro streli a strela má striebornú špičku. Ale niekto toto strelivo predáva aj ako puškové a tvrdí, že táto munícia so striebornou špičkou sa vyrába aj do gulometu aj do pušiek... mal by tam byť nejaký rozdiel ale nikdy som sa nedopátral k tomu či naozaj je, alebo predajcovia iba klamú aby dokázali predať lacné strelivo?
Vopred ďakujem za nejaké rozumné vysvetlenie.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Veľa užitočných informácii no nakoniec rovnaký hokej ako som v tom mal doteraz :D
No má niekto skúsenosť ako je to s presnosťou u tých gulomeťákov? Mám zopár nábojov ruskej výroby označených striebornou špičkou, podľa informácii ktoré sú rozpísané v nadhodenom vlákne by som sa skôr priklonil tomu, že sa jedná o gulometné náboje. Ale keď som strielal na 100 metrov z mosinom (otvorené mieridlá)
tak z 5 nábojov vždy padli minimálne 3 asfaltové holuby, čo sa mi nezdá až také zlé nakoľko som strielal len "z ruky", Na 300 metrov sa dá bez problémov trafiť terč, ktorý voľným okom skoro ani nevidím... tak neviem, Sú gulomeťáky schopné takých výsledkov?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ked je zbran dobre nastrelena tak to ide. Z mosinky co mam skusenost tak na mieridla 450m nie je problem trafit plech cca 50x50 cm. Aj z 58 sa da, ale zbran musi byt dobre nastrelena. Presne strelivo vidno rozdiel na sustrele, tam je mensi rozptyl.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Tie rozdiely v presnosti nebudu take tragicke, ze na 100m ti to prida pol metra rozptylu.
Na 100m da Mosinka do 10cm s akymkolvek strelivom.
Ked chces presnost tak si prebijaj(alebo skus nove naboje za 1€/ks), ked len tak pukat tak kupuj najlacnejsie, tam nieje co riesit. Aspon umna je problem oko, nie puska. Co vidim, to trafim.
inspiring_clarke

Príspevok od používateľa inspiring_clarke »

Tak keby som chcel tak moc strielať na presnosť, nekupujem mosin za "pár eur" .. :-D jasné že je to len také pukanie, len som chcel vedieť čím som to vlastne strielal... Ale podľa všetkého to boli naozaj puškové náboje..
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"