Ares 12 slug / buckshot - skusenosti

Lacinku
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 8 years 6 months

Ares 12 slug / buckshot - skusenosti

Príspevok od používateľa Lacinku »

Zdravim pani a damy,

Zaujalo ma strelivo do brokovej dvanastky od vyrobcu Ares - samozrejme pre cenu. Viete niekto povedat ci toto strelivo bude dobre sluzit na trening? Zanasanie hlavne, presnost atd. Nie som si celkom isty ako sa bude chovat plast pri tych teplotach a tlakoch pocas sviznej strelby z brokovej pumpy. Urcite netuzim vyskrabavat bordel z hlavne po kazdej navsteve strelnice. Dakujem
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja som mal Ares Buckshot 12ky a išli pohode, nemal som s nimi žiadny problém, zanášali hlaveň rovnako ako ktorákoľvek iná značka, u mňa bezproblémov (skúšané z Mossberg 500)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Lacinku: ešte upresni, čo konkrétne ideš strieľať s tými Buckshotmi? Asi vieš, že ide o silné strelivo, ktoré obsahuje niekoľko gulí. Ono má hlavne lovecké použitie, takže na strelnici slúži hlavne nato, že po krabičke týchto nábojov odložíš pušku a na pleci budeš mať modrinu ako pingpongovú raketu :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peterson, nestraš ho. :lol: Jasne, môže sa stať aj to, čo hovoríš, no veľmi veľa záleží od flinty. Aj s buckmi môže byť strieľanie príjemné... len asi nie z nejakej archaickej dvojky alebo kozlice po dedovi. 8)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

opisoval som moje skúsenosti vrámci streľby z mojej pumpy Fabarm
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To vies keby si mal Benelli... :lol: :lol: :lol:

Ares kvalitou zodpoveda cene. Uz len ked si pozres na ten naboj vyzera tak vidis, ze je inde ako napr SB, Hornady, Fiocchi, Winchester atd. Rovnako to plati o pouzitych prachoch, ktore objektivne viacej svinia zbran. Pocitovo je to strelivo slabsie ako konkurencia, ale nemeral som to.

Moja rada : pokial to chces na buchanie do papiera tak OK. Pokial uvazujes na obranu tak pouzi nieco kvalitnejsie.

Pokial chce niekto chutovku tak doporucujem toto :
http://www.sportsmansguide.com/product/ ... ?a=1593377
:lol: :lol:
Naposledy upravil/-a erebos v 29 Nov 2016, 16:52, upravené celkom 1 krát.
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Skúsenosť so slugmi zatiaľ len sprostredkovaná. Predajca ma upozornil že ich už asi nebude objednávať, lebo sa viacerí poľovníci sťažovali, že síce značne prierazné, ale nepresné. Aj tak som krabičku zo zvedavosti kúpil na skúšku.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

peterson napísal:opisoval som moje skúsenosti vrámci streľby z mojej pumpy Fabarm
Myslel som, že z tej lupary. Až potom som si spomenul, že tú máš v šestnástke...
:lol:
Erebos, Benelli, Benelli... jasne, s dlhou hlavňou a v kombinácii s mojou "figúrou" príjemné strieľanie aj s magnumovými buck shotmi.
:twisted:
Lacinku
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Lacinku »

dakujem za informacie pani.

pre Petersona: otazky pouzitia buckshootov riesim vramci skumania z coho strielat na strelnici na kovove terce, kedze som takmer dostal zakaz vstupu potom co poper dostal slugom. lacne trapove patrony na 25, 30 metrov gong ledva rozhybu. z coho usudzujem ze bud zmensit rozptyl alebo pridat na strelive, co je na teraz zchodnejsie ako cakat na full choke pol roka. kazdopadne este raz dakujem za info. este postreh ohladom spatneho razu, buckshoot magnum s&b kopal no modrinu mi asi moja remington 870 neurobi po krabicke ci dvoch.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Jack : poznas ma :lol:

U mna to musi byt naozaj nadupane aj ked tvoje kila nemam ani s full balistikou, ale nejak to zvladam :twisted: :twisted: :twisted:

Ale mam dalsieho favorita na home defence - napriek vykonu sa chova celkom slusne....
http://www.brenneke-ammunition.de/en/sh ... palmagnum/
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Jack, ak mas rad velky kopanec, dam ti moju 60 rocnu kozlicu a slugy :D
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Momentalne robia "podkaliberne" takze preto je/moze byt problem s presnostou.

Info priamo od ARES - tiez mam zaujem o ich slugy do 12.
Cena 55c
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

daju sa zohnat niekde v okoli BA?
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Zatelefonu si do deasarms - nemal ich na pulte, ale objednava ich.
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"