Náboje 9 Luger LIMIT

Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Peterson, zrejme to asi vediet nebudes, ale nemas nahodou info, kolko v priemere strelieb tie nabojnice z Limitu uz zazili? Resp. ci sa jedna o max 1x vystrelene a znovuprebite nabojnice alebo vykup zovsadial? Ide mu o to, kolkokrat este by mohlli zvladnut prebitie.

Vdaka
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Nabojnica na luger sa ti skor strati ako roztrhne. To by som vobec neriesil.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ingeee napísal:Peterson to vysvetlil. Keď s tým máte problém, potiahnite si to celé teflónom a neriešte nezmysli.
Si v 16-stranovom vlákne, takže by nebolo od veci aj upresniť, o akom probléme je reč.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Machead: to neviem, nábojnice výrobca vykupuje ako v ČR, tak i v iných štátoch. Tak ako u domácich prebíjačov , tak i v takejto firme prebieha kontrola a triedenie nábojníc. Pokiaľ nábojnica nemá deformácie a poškodenia- je zaradená do výroby nábojov. Na konci výrobného procesu prechádzajú náboje fyzickou kontrolou, kde sa opticky kontrolujú a premeriavajú parametre nábojov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Lebo sme vo vlákne, kde je normálne rozoberať "či sú, alebo nie sú dobré". Tak ako pri hociktorom inom strelive.
Ohľadne samotného nákupu tu máme iné vlákno.

K téme - 9L Limitov z várky 2013 som strelil tuším 2-3k. Žiadny problém som nezaznamenal, normálne tréningové strelivo. Na druhú stranu fakt, že výrobca (ne)taktne zamlčuje prítomnosť ocele v plášti strely, mi príde nefér a zanecháva miernu pachuť v ústach a nedôveru. Umocnené informáciami o jeho prístupe k zopár reklamáciam pri iných kalibroch.

Keďže mám polygón, tá oceľ mi nevadila, ale ten pocit zostáva. Voči výrobcovi samotnému, nie tomuto konkrétnemu strelivu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

yarco: možno by stálo za "skúmanie" strely Geco IPSC, všetci poznáme tieto náboje. Ide totiž o strely rovnakej konštrukcie ako u Limitu. Majú iba medennejší odtieň.
Kedže strely CuZn10 magnetizujú, logicky je tým daná prítomnosť ocele v kalíškoch, z ktorých stroj razí plášť.
Toto výrobca nikdy netajil
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Geco - no veď ak má niekto chuť, nech skúma. Akékoľvek strelivo.

Magnetizmus striel výrobca samozrejme netají, lebo z princípu nemá ako.
Ale že strely s oceľovým plášťom s povlakom označuje a popisuje rovnako, ako bývajú popisované strely s čisto tombakovým plášťom (CuZn10), resp. nikde v popise oceľ v plášti strely nespomína, to z môjho pohľadu je určitý stupeň zavádzania zákazníka. Bez ohľadu na to, či zákazník má alebo nemá možnosť použiť magnet a pojať podozrenie.
Používateľov profilový obrázok
zebo
občasný prispievateľ
Príspevky: 63
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa zebo »

Update za mna z varky naposledy tu organizovanej (124grn) zatial 300 ks von cez G17 gen3, gen4 a G26 gen4 bez jedinej zavady alebo akehokolvek naznaku nespolahlivosti.
MareC3k
občasný prispievateľ
Príspevky: 46
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa MareC3k »

Z mojej varky som zatial pustil von cca 800ks, zatial iba 1 zavada... chyba zapalky, nevystrelila ani na 3-ti pokus.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v Modre je otvorená nová predajňa zbraní a streliva. Predajca má obchodné zastúpenie výrobcov LIMIT a Fiocchi.
http://www.strelivomodra.wbl.sk/

Obzvlášť zaujímavá je cena prebíjaných nábojov 9mm luger CuZn10, ktoré sme tu vo veľkých množstvách nakúpili a aj úspešne vystrielali- 0,149/ks

Telefonoval som s predajcom, nevidel by problém v nejakej zlave pri spoločnom nákupe.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Celkom dobrá cena alsa stojí v predajni 0,16€/ks
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

Trocha off topic ale nedá mi to, tak prepracovaný web ako má tá predajňa v Modre som už dlho nevidel :D :D
Luke85
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 4 years 3 months

Príspevok od používateľa Luke85 »

Formaggi napísal:Trocha off topic ale nedá mi to, tak prepracovaný web ako má tá predajňa v Modre som už dlho nevidel :D :D
Skoro som odpadol ale je to tak s tím webom. Strelivo tam kupujem myslim tie Limit aj ares a max spokojnosť ..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

Na základě § 20b odst. 3 zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní a střeliva (dále jen „zákon“), informujeme uživatele přebíjených nábojů ráže 9 mm Luger, výrobce LIMIT – Z s.r.o., že u série S311, která byla podrobena ověření a zkouškám ve smyslu § 17 odst. 3 písm. d) zákona, byly naměřeny tlaky převyšující maximální povolený tlak Pmax dle požadavku C.I.P. pro náboj 9mm Luger = 235 MPa.

https://www.cuzzs.cz/userfiles/document ... _Luger.pdf
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"