Aké strelivo .223?

Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Aké strelivo .223?

Príspevok od používateľa Kyblik »

Mám objednanú túto zbraň:
http://www.zbranepresov.sk/G18-223-SS-B-15FTR

Chcem sa spýtať, aké strelivo v ráži .223 by ste mi odporúčali. Potreboval by som to na terčovú streľbu na 100 metrov zatiaľ. Neviem to isto, ale stúpanie by to malo mať 1:7 (ak nie, rád sa nechám poučiť, lebo som to nikde nenašiel ani na stránke výrobcu). Podľa toho, čo som vyčítal tu: https://www.naboje-prebijeni.cz/index.p ... view=print by strelivo bolo dobré so strelou 90gr (5,8g) VLD (very low drag). Vie mi niekto prosím poradiť aj nejaký obchod, kde konkrétne strelivo vhodné pre túto pušku kúpiť, resp. objednať?
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Osobne mam odskusane 77gr od Fiocchi OTM a 77gr S&B Match grade.
18", 1:7 stupanie, submoa na 100m.
90gr som fabricke este nevidel, mozno nejaky special, skor vsak tipujem prebijanie.
V kazdom lepsom polovnictve sa daju objednat, relativne dostupne.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

Kyblik: mas tam 1:7 Twist 1/2x28 Thread Pitch
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Samonbíjačka 223R je limitovaná jednak dĺžkou zásobníku a takisto štandardnou dĺžkou prechodového kužela v komore. To znamená asi toľko, že sa do toho dá nabiť prebíjaný náboj so strelou VLD 90gr., ale ak to má mať samonabíjaciu funkciu, čo predpokladá dodržanie normovanej dĺžky náboja, tak to bude z balistického hľadiska dosť zúfalé. VLD 90gr. je na pomery kalibru .224" enormne dlhá a pokiaľ ju nie je možné vysunúť do dlhšieho prechoďáku, tak zaberá veľa miesta v nábojnici. Rozumné hmotnostné maximum bude fabr. krmivo so 77gr. strelou, ak chceš používať tie najťažšie strely.
Tie najťažšie strely potrebujú podstatne dlhší lauf než sú tie kratučké srandy na AR-kách. Na to, aby boli efektívne, t.j. čo najvyššia úsťovka, tak to chce aspoň 600-650mm hlaveň, optimálne s komorou vhodnou na takéto dlhé fazule. Pri zbežnom pohľade sa môže javiť 7" twist ako dostatočný pre 90gr. strely, ale bez vhodnej komory a primerane dlhej hlavne by to bolo iba sklamanie.
Ak by som chcel nájsť najefektívnejšie strelivo, tak si sadnem k nejakému solídnemu bal. kalkulátoru (Berger, Hornady....) nakŕmim ho aspoň údajmi výrobcu fabrického streliva a spracujem si tabuľku do 300 metrov, kde porovnám rýchlosť v cieli, pokles strely, jej stranový znos pri určitom štandardnom vetre (napr. 3m/s z deviatej hodiny) a potom podľa toho začnem testovať. Môže z toho vyliezť aj to, že na takúto kratšiu vzdialenosť bude efektívnejšie strelivo s ľahšou a rýchlejšou strelou.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Kyblik napísal:Mám objednanú túto zbraň:
http://www.zbranepresov.sk/G18-223-SS-B-15FTR

Chcem sa spýtať, aké strelivo v ráži .223 by ste mi odporúčali. Potreboval by som to na terčovú streľbu na 100 metrov zatiaľ. Neviem to isto, ale stúpanie by to malo mať 1:7 (ak nie, rád sa nechám poučiť, lebo som to nikde nenašiel ani na stránke výrobcu). Podľa toho, čo som vyčítal tu: https://www.naboje-prebijeni.cz/index.p ... view=print by strelivo bolo dobré so strelou 90gr (5,8g) VLD (very low drag). Vie mi niekto prosím poradiť aj nejaký obchod, kde konkrétne strelivo vhodné pre túto pušku kúpiť, resp. objednať?
Nedá mi ale s tou stránkou mám zlé skúsenosti: pán sa tvári, že všetko má skladom a pritom všetko prekupuje od iných predajcov a niekedy aj zahmlieva a nie je proti si vypýtať aj platbu predom. To len aby niekoho tak ako mňa neobral o čas.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ono si stačí len v príspevkoch tu na WF dať vyhľadať ten web a nech si človek zváži či niečo od nich vezme.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tiez som chcel v minulosti nejake matrice a nic z toho co tam ma nemal, cakacka aj 2 mesiace mi vravel...

Tak som objednal od Strobla a za 3 dni to bolo doma.
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Ďakujem za názory.
Ja to mám objednané inde, len tam to nemajú na webe, preto som sem nemohol dať odkaz priamo od nich.
Takže asi ma čaká ako poznamenal lovec tortúra so skúšaním všetkého možného streliva, čo je na trhu a postupne budem vyraďovať, čo tej puške nechutí alebo to nahodím do nejakého kalkulátora a vyberiem niečo a vyskúšam...
Ešte sa chcem opýtať, či nie je strela 55 gr moc ľahká na toto? Či vôbec má zmysel aj s ňou uvažovať.
Ďakujem...
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Moja osobna skusenost, 55gr strela v 1:7 ma na 100m prijatelny rozptyl, ale dalej... to lieta kade tade, nehovoriac o 200m +.

Najviac info ti vsak da osobna skusenost :wink: kazda hlaven aj ked ma rovnaky twist, dlzku ma svoj "rukopis".
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Moja skusenost je, ze s 55grs strelivom to z 1:7 ma presnost asi na urovni vz. 58, cize cca 3 moa. Cize treba do streliva zainvestovat, s najlacnejsim to nelieta dobre.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Dobry prebijanec s kvalitnou 55 gr. strelou by snad aj v twiste 1:7 mohol fungovat, aspon co pozeram po US forach tak s tym nemaju najmensi problem ist na < 1.5 MOA.

S fabrickymi Slepy & Blby to asi nebude ziadna slava, to je jasne.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Fabricke slepy a blby z poriadnej flinty chodi jednou dierou na 100m. To co mame my tie rury fukacie to nie su hlavne.... Uvedomte si, ze 1:7 je armadny standard a v usa toho seru kilometre za minutu. Ved tam lauf v tomto twiste kupi amik pod 100 usd... Ale to nebude len tym 7 palcovym twistom , ze 55ka lieta z toho biedne, mozne je , ze nam sa sem proste dostane ta biedna kvalita hlavni.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Pokial sa kupuju hlavne pre vlastnu AR-15 alebo nejaku PAR tak je ta nizsia kvalita dovezena ku nam vcelku mozna.

Pochybujem ale, ze fabricke pusky velkych vyrobcov typu DPMS ci SIG, proste to co sa tu da kupit by mali ine hlavne ako to co sa predava v USA. To nie je zradlo od nemeckeho vyrobcu, ktory svojim otrokom v koloniach doda nizsiu kvalitu lebo sa mu to oplati.

Niezeby DPMS bol nejaky zazrak len to z hladiska predanych kusov nedava zmysel. Tam by som skor povedal ze problem je cena lacnejsich AR-15 kde sa asi neda cakat top kvalita vsetkeho.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Machead kolko AR15 pusiek a komponentov ti preslo rukami?
Kolko kyblov streliva si z nich vystrielal?
To su smerodatne udaje na to, aby si mohol plodne prispiet do tejto temy ;-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

V blízkej budúcnosti budem mať v sortimente komponenty jednej velmi špecializovanej firmy na čisto športové pušky sú to nadšenci veľkí nadšenci a nežijú len z toho , každý ma svoje vlastné živobytie, ale čo je zaujímavé , že práve tento twist používajú a vôbec si nesťaťujú na presnosť so štandardným strelivom ako my tu . Tak som veľmi zvedavý, čim to je a hneď ako sami dostane do ruky ich flinta podám report.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"