Aké strelivo .223?

Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Ďakujem za odpovede páni, aj keď som sa moc neposunul. Každopádne sa asi nevyhnem skúšaniu streliva typu pokus - omyl, lebo ako mám skúsenosti, tak každej puške chutí niečo iné. Napr. 2 kamaráti majú rovnaké Sako TRG 22 a prebíjajú iné strely a tiež prach. Len som sa chcel zbytočne vyhnúť strelivu, ktoré nemusím kupovať a z vašich skúseností sú vyslovene zlé a zbytočne ich kupovať. Na prebíjanie nemám čas a priznám sa ani chuť momentálne, tak som chcel poradiť nejaké fabrické strelivo, ktoré by bolo vhodné a stálo za to, vyskúšať ho. Sme na diskusnom fóre, preto sa rád nechám poučiť, keďže toto bude moja prvá AR-15. Takže kľudne prispievajte ďalej...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

pardon


Strelivo SaB so strelou SMK Sierra 69gr

Hornady Match 52BTHB, 75BTHP

skúsil by som aj Hornady steel match 75BTHP

a veľmi dobre Chodí Geco 62gr

bol veľmi fajn aj mesko ale to uz nie je

a Skúsil by som Normu so strelou SMK 77gr
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

No prosím. Ani som nemusel otočiť prsteňom od Arabely... :twisted:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Rasto napísal:Machead kolko AR15 pusiek a komponentov ti preslo rukami?
Kolko kyblov streliva si z nich vystrielal?
To su smerodatne udaje na to, aby si mohol plodne prispiet do tejto temy ;-)
Rasto vsak s Tebou sa hadat nebudem to vies ze ja som prd a nie strelec voci Tebe :)

Ja som len spochybnil tezu ze velki vyrobcovia budu k nam vozit nieco ine nez to co predavaju v USA. Tym samozrejme nespochybnujem, ze do lacnych modelov narvu co im pride pod ruku a co kupia lacnejsie, tudiz seria od serie sa to lisi :)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Machead : zle si ma pochopil, ja nehovorim ze davaju ine sem , to nie je realne, ja len hovorim, že celkovo je kvalita hlavnoviny 1:7 asi najhoršia práve kvôly tomu , ze sa jej robí na mraky a nevieme co kto v usa pouziva .. ale nic moc to nebude na tych zakladnych modeloch... tak od toho necakajme zazraky..
Ver ze LaRue , JP Rifles, a ine premiové značky su nikde úplne inde ako bezný spotrebak ako je DPMS a jemu podobne značky čo predavaju bar de v potravinach po štátoch..
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Teraz mi poslali, že hornady a geco bude až koncom mája.
Skladom majú Lapua Scenar 69. Mám to vziať? Oplatí sa? 100 kusov za 155 €.
Alebo radšej počkám na tie Hornady?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

duros: tak sme sa pochopili :)

jasne, ze lacne kropicky na vyblbnutie na strelnici budu mat hlaven taku aku maju. A nejaka Hera ci JP su uplne inde.

A vacsina ludi tu kupuje "kropicky", ak teda neostanu pri starej dobrej vz 58 (vacsina).

Na druhu stranu, pozeral som nastrely so Sig M400viek a s rozumnym strelivom to vobec nie je zle...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja by som za ten naboj tolko penazi nedal, ved to stoji ako .308 preboha.
Cital som xy pribehov, ako americania reklamovali CZ produkty a hadam si nemyslite, ze to skartovali, predsa nasinec a patriot to kupi ;-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Na Lapuu som zabudol, jasne to je fasa strelivo, scenar 69 este nesklamal.
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Boha len tie ceny za strelivo sú nejaké upgradované. Za 223-ku toľko peňazí. :shock: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
Formaggi
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa Formaggi »

ta :D je to iny kus zeleza ako 22 LR :D :D :D hold chce to lis matrice a robit si vlastne no :D
50BMG
prispievateľ
Príspevky: 201
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa 50BMG »

Ake mate skusenosti so strelivom GECO 55 a 62gr. Zatial som skusil len fiochhi 55 gr, aj toto striela v celku dobre ale chcel by som nieco lepsie. Uz na pohlad su niektore strely zalisovane viac ako ine.
V obchodoch som priamo skladom videl len fiochhi, Geco, a SB.
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Ahojte....som čerstvým majiteľom Ruger AR-556 a v návode mám napísané že puška so strelivom Sellier & Bellot nemusí podávať 100 % výkon a neodporúča ju používať.Neviete aké problémy by mohli vzniknúť s týmto strelivom?Mám možnosť toto strelivo získať priamo v mojom meste za konkurencieschopnu cenu.

Pušku sme dnes nastrelovali a so strelivom fiocchi 55 gr. to strieľa celkom presne,samozrejme na moje skúsenosti a množstvo vystrielanych kusov...na 50 metrov na pistolovy terč 50/20 bolo všetko v čiernom,s mechanickými mieridlami...

Preto sa pýtam či mám špekulovat so strelivom ktoré je po ruke,alebo radšej ostať pri talianoch aj keď ich mám trochu od ruky...

PS: S&B 1000 ks minimálny odber, čo je dosť risk.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

- ňuchám nejakú blbosť.... Aj tie najobyčajnejšie sypačky balené po 140ks od S&B strieľajú z väčšiny AR-15 celkom slušne ( obvykle <2MOA/100m)
- mínusom je magnetujúca strela, ak nemáš v hlavni tvrdochróm, ale to by ich bolo treba mnoho vystrieľať, aby sa to nejako závažnejšie prejavilo
- neviem za akú cenu kupuješ Fiocchi vs. S&B, ale pri využití spoločného nákupu, alebo vyjednaní dobrej/lepšej ceny nebude rozdiel medzi oboma nijako zásadný, alebo žiadny
- Fiocchi sú bezpochyby kvalitné náboje, nevidím dôvod meniť - zostal by som pri tom
- ak na to nahodíš optiku, vyskúšaj Fiocchi so 69gr. strelou Sierra HPBT, u mňa je to zatiaľ najpresnejší náboj (...ešte som neotestoval všetky dostupné alternatívy)
Používateľov profilový obrázok
karci78
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Registered for: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa karci78 »

Pýtam sa z dôvodu aby som si nepoškodil zbraň.Na moju streľbu budú presne všetky druhy streliva.
Aspoň teda zatiaľ...

Tu sú detaily o zbrani a materiáloch http://ruger.com/products/ar556/specSheets/8500.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"