X-FORCE od ZVS

Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 6 years 6 months

X-FORCE od ZVS

Príspevok od používateľa Misak »

Zdravim, chcel by som sa podelit o negativnu skusenost s 9x19mm FMJ 8g nabojmi X-FORCE z distribucie ZVS, ktore su vyrabane v Macedonsku. Lakava cena cca 17c za kus, tak som povedal, ze ich vezmem zopar na skusku. Po odstrielani 150 ran (100% funkcnost v P99 AS) som zozbieral nabojnice - reku sa zidu na prebijanie. Zo 150ks na dvoch nabojniciach bola prerazena zapalka (ociernena jamka po uderniku) a ostatne zapalky zvlastne podeformovane (vydute alebo splostene). Naboje maju 8g strelu a spatne razy boli podobne tovarenskym sypanym sbckam - mozno trosku silnejsie nevedel som to porovnat head-to-head.

Na nete som sa docital, ze vydute, splostene a prerazene zapalky mozu byt indikatorom vysokeho tlaku pri vystrele. A zvlast nebezpecne pre zbran su prierazy zapalky a fuknutie horucich spalin uzkym otvorom smerom na udernik.

Mali ste niekto poodobnu skusenost s touto municiou? Treba ist so zbranou po takejto prihode na kontrolu k puskarovi ci udernik nie je poskodeny, aj ked sa mi to doteraz nikdy nestalo?
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Vcera ako som prehadzoval a este dotriedoval vysusene nabojnice po mokrom prani som tiez na par takych narazil, musim sa na to pozriet blizsie. Ale kedze je to bordel pozbierany po sutaziach, ci su to originaly nezistim.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Misak : na kontrolu chodit nemusis. Skontroluj si fukcnost zbrane sam. Volny chod uderniku, funkciu padovej poistky zvladnes aj sam. Pokial zistis nieco nezvycajne alebo zbadas nejake materialove zmeny tak samozrejme navstiv odbornika.

Tie naboje sa nerobia nahodou v Albansku?????

Ono je to v podstate jedno, ta kvalita tam u "ludi z hor" pojde rapidne dole. Problemom prerazenia bude skor nekvalitny material zapalky v snahe co najviac usetrit. Jeden z Foristov by sa vedel rozpisat....
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Misak: tipujem na 98% že balkánci použili hovnokov na zápalkový plech. Napr. Gynex to má ako bežnú prax, small pistol mi glock prepicháva bežne, small pistol magnum už používajú pre istotu o toľko hrubší plech že glock neodpáli 10% zápaliek. Aká zbraň ?
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Diky, za reakcie. Zbran je Walther P99 AS 9x19mm - a zatial 100% vystrelil vsetko co sa nabilo. Aj po tychto dvoch prerazenych zapalkach slape ako hodinky - udernik aj padova poistka chodi v pohode, ziadne zmeny oproti stavu predtym nebadam.
Skor som si myslel, ze ci to nahodou nesposobi daku mikrotrhlinku v telese udernika alebo nieco podobne a v nevhodnej chvili mi z toho udernik prdne.
Spravca strelnice (zaroven robi aj puskara), kde som sa bol opytat, hovoril, ze ZVS strelivo to robi bezne, ze co chcem za tu cenu treningoveho streliva... :roll:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zápalník ti neprdne,skôr ti nafúka spaliny do priestoru zápalníka a ten nebude voľne chodiť. Časom bude slabý nápich alebo naopak ostane trčať von do priestoru zápalky. Kašli na take patrony a kúp niečo lepšie alebo prebíjaj.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

by som neriešil kvalitnejšie strelivo a strieľal, kadiaľ to fúka nie je nič z hovnokovu ani plastu, konštruktér s tým počítal a dutina zápalníka bude mať niekde odfuk. Glock ho má cca 3 mm za čelom záveru nasmerovaný do rámu, walther som v ruke nemal ale podľa fotiek z webu sa mi zdá že to fúkne kolo pádovej poistky, v opačnom prípade by vetry chytal strelec priamo do tváre kolo "cocking" indikátora.
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Odfuk iste niekde je, ale netusim kde presne. Kazdopadne do tvare mi to nefuklo. Udernik som demontoval a vycistil. Zatial nejavi ziadne znamky prasklin ani ineho zavazneho poskodenia, tak budem dalej strielat a uvidim co to bude robit.

Prebijaci lis budem riesit urcite ale nepotrebujem ziadnu extra klasu. Staci mi jednokrokovy alebo turret - jednoduchy lis na 9x19mm naboje. Ak mi viete niekto odporucit do coho ist co je dobry pomer cena vykon - napiste mi pls SS.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

praskliny alebo poškodenia na zápalníku od prdlej zápalky? neblázni, by musel byť z hliníka alebo zinku, max. ako Bujny písal sa zabordelí dutina a zápalník.

OT, admin snáď presunie, jednooperáku sa rovno vyhni ak nie si masochista. Turret je na začiatok dobré riešenie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Z tych X-force-ov som mal doma 2 krabicky (udajne tusim prva seria ktora sem bola dovezena). Jednu krabku som uz vystrielal. Kedze som si nabojnice vydzobal tak Vam viem poslat fotku zapaliek so stopami po napichu (vid nizsie).
- na tych 42ks ktore som nasiel ziadne znamky zvysenych tlakov nepozorujem
- v poslednom (pravom) stlpci je na porovnanie par nbc s dnovym znacenim Hotshot strielane z Glocka (Hotshot=ZVS na export do USA, vyrabane v Dubnici)
= okrem tvaru otlacku od udernika v zapalke ani nabojnici rozdiel nevidim.

PS: pozeram ze v poslednom rade je aj jeden zatulany SB ;-)
Prílohy
IMG_20171008_133750~2.jpg
IMG_20171008_133732~2.jpg
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Posielam aj fotku jednej krabicky co som nasiel v mobile. Su na nej vidiet aj tie dve prepichnute zapalky. Ja som s tym nikdy skusenost nemal, len som sa na zaklade info z netu domnieval, ze mozu mat vysoky tlak - lebo prepichlo zapalky. Ak su nabojnice na fotke a zapalky v stave normalnej vystrielanej municie, tak budem len rad, ze mozem s kludom spat bez obav o kver, ak sa mi donho taka municia znova dostane...
Prílohy
20171004_221400-01-01.jpeg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Ahoj, daj aj fotku hrotu zápalníka. Pre predstavu.
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Prikladam.
Prílohy
received_1445921862112331-01.jpeg
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Tomu hrotu nič nie je. Náboje budú zrejme balkánskej kvality. :roll:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Španělského výrobce FMG (Fábrica de Municiones de Granada) přebere od firmy GDELS z amerického konglomerátu General Dynamics slovenská MSM Group, která je součástí CSG a zaměřuje se především na výrobu munice.

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-ene ... WxX2g1riac
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"