7,65 Br

Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Ten skrátený náboj nestrieľaj - budú v ňom nebezpečne zvýšené tlaky pri výstrele. Delaboruj. A ak sa ti chce s jedným nábojom toľko hrať tak skontroluj strelu-prach-nábojnicu, ak je všetko v poriadku tak náboj späť skompletuj a na strelnici vystrel po vložení do komory.
A aby sa ti na ďalších nábojoch strela nezatláčala do nábojnice tak vkladaj náboj do komory vždy ručne cez okienko v závere. Alebo skús iné kvalitnejšie strelivo/značku.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Takto zalisovaný nestrieľaj, aby si si nepoškodil pištoľ. Čo to je za značku streliva?
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Veď písal že je to Sellier&Bellot.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Sorry, nevšimol som si, už som úplne mimo :oops: Potrebujem víkend.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Dakujem za varovanie v takom hojnom pocte. Rozhodne delaborujem a necham si ho v kuskoch.
Jedna sa o CZ 70. Skusim ine strelivo a ak to nepomoze, tak jemne presmirglujem vstup do komory a snad to nebude mat este horsie nasledky. A ak aj ano, tak ju budem mat len v zbierke :-)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ked vystrelis mozes si pridat vlastnú tormentacnu znacku:) skor to bude na hranici max tlakov. Sb nie su nejak silne dimenzovane strelivo vo vseobecnosti. Ale naco riskovať.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Na tlakovku idem v pondelok, tak mozno by som usetril 20e :-D
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Naboj bol vcera uspesne delaborovany s pomocou dvoch kombinaciek a bez urvanych praciek :-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak po dlhsej dobe som si kupil cukrikovu CZ83 v raži 7,65br tak trosku s nostalgie,nakolko som snou zacinal :D pri baveni sa na strelnici som skusal prehnat hradlami naboje SB a Fioocchi.SB naboje boli stare, papierova krabicka kde su naboje volne na stojato uložene by mali byt slabsie určene pre pistol.Dalsie boli cerveno sive SB zapalky lakovane na cerveno vyrobene niekde na rozhrani 90.rokov,potom nove klasicke balenie.Vaha strely 4,75g.Rýchlost bola merana pri teplote 12 stupnov na 3m od hradiel.Uvediem priemer pociatocnej rychlosti.Nove balenia SB alebo stare balenia po 25ks mali takmer tabulkove parametre tj cca 310m/s,tabulkovy udaj 318.Stare balenie SB ratam ze niekde 60-70.roky rychlost 290ms,nove najdrahsie naboje Fioocchi ledva 270m/s.Zaver je taky že vzhladom použitia naboja v SA vz.61 Skorpion su starsie naboje SB aj nove výkonovo takmer najsilnejsie vyrabane na trhu.Nechcem tu diskutovat ohladom ucinku neučinku a pod.len ma napadlo to zmerat prakticky ked už bol naboj 7,65br dlhe roky považovany za ideal v casoch komunizmu.Osobne mam daný kaliber velmi rad :wink: s pozdravom Balistik.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...v časoch komunizmu? To je kedy? Lebo .32 ACP alias .32 Automatic alias 7,65 Browning od svojho vzniku v r. 1899 patril k najpopulárnejším kalibrom množstva zbrojoviek a podľa niektorých publikovaných informácií je to kaliber, na ktorý bolo komorované najväčšie množstvo typov krátkych ručných palných zbraní... ujal sa ako "štandardný policajný kaliber" v mnohých krajinách Európy. Ak sa pozrieme trebárs do Nemecka tej doby, armáda mala devinu, civilom bola dobrá aj šesťtridsaťpäťka a polícia mala 7,65 8) Veď PP či PPK sú nesmrteľným vzorom pre mnohé zbrojovky na dlhé desaťročia - aj pre československé vz. 50 či 70. A Škorpión bol na tento kaliber komorovaný preto, lebo "...je to strelivo dostupné v každom štáte, v každom obchode so zbraňami na celom svete!" :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ano nechcel som ho az tak vychvalit tak som dal v casom komancov.Bol uz popularny daleko skor a este stale je.Este taka perlicka,pri strelbe sa mi zamotal jeden naboj s oznacenim Z a kaliber 7,65na dne.Tak som ho dal do komory a idem strelit,urobim cvak a nic.Jasne stary naboj zlyhavka zapalky vtom asi po 2sek rana,naboj chytil neskory zapal,tak po xy vystrielanej municie som si na ostro prvy krat vyskusal ze je dobre ako pisu v navodoch drzat zbran v smere vystrelu a pockat 30sek.Preto strelci bacha pri roznych nabojov na neodpal na prvy pokus moze to strelit prave vtedy ked sa zacnete cudovat ze co je???vzdy zbran drzat a mierit do valu.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ponúkam najvyššej cenovej ponuke raritnú nábojnicu S&B 7,65 Berdan so 4 (štyrmi!!!) zátravkami :shock:
(teda toto som fakt ešte nevidel) :lol:
Prílohy
Nábojnica 7,65 Berdan 4 zátravky a_m.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"