7,65 Br

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

7,65 má polovicu energie čo luger, ak aj náhodou prestrelí tak už neohrozí... fiocci robí olovené poteflonované, tak ich skús niekde zohnať.
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

R napísal:7,65 má polovicu energie čo luger, ak aj náhodou prestrelí tak už neohrozí... fiocci robí olovené poteflonované, tak ich skús niekde zohnať.
mozno o polovicu menej energie ako luger, ale stale dost. Tymito nabojmi dokazal nejaky Gavrilo Princip skoro pred 100 rokmi v Sarajeve strelit do krku nejakeho Ferdinanda a jeho zenu Zofku do brucha a to dokonca cez dvere auta. Zofka zomrela hned, Ferdinand o par minut.
A potom trvalo 4 roky kym sa to na svete znovu ako tak urovnalo. Takze sa pravdepodobne jedna o pistolovy naboj s najnicivejsim ucinkom :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Praveze mame aj smutny pripad SBS pracovnika z banky, ktory strielal tymto strelivom oproti pachatelovmu lugeru a uz je chudak nebohy.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:52, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bum ak nemas problem so strelivom tak chod do Ruger LCP - 9mm Br. Myslim si, ze to je lepsia volba ako 7,65 Br. 9mm Br. ma tendenciu sa v prekazke pretacat a odovzdat celu energiu na relativne kratkej vzdialenosti.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tymito nabojmi dokazal nejaky Gavrilo Princip skoro pred 100 rokmi v Sarajeve ...

Nechcem sa hadat ale cca. pred rokom som v jednom muzeu v A videl tu zbran a bol to Browning /neviem model/ kalibru 380 auto /9 Br./ - tym kalibrom som si isty. 100% to nebol 7,65...
Používateľov profilový obrázok
hlavaXX
prispievateľ
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa hlavaXX »

od 2004 je pistol v muzeu vo viedni

tu som nasiel kaliber.32, aj s vyrobnymi cislami
http://en.wikipedia.org/wiki/FN_Model_1910


takze ak si bol v tom muzeu a videl na vlastne oci tak je mozne ze sa wiki myli, ak mas pravdu, dakujem za opravu a pojdem pozriet do muzea, :oops:
ked to budem vediet presne poziadam admina aby presunul tuto diskusiu do spavneho kalibru :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Erebos: nemáš pravdu podľa môjho názoru, pištol bola Browning M 1910, ktorá sa vyrábala aj v kalibri 7,65 browning aj 9 browning, ale tá konkrétna čo použil Gavrilo bola tá 7,65. Aj tu je to: http://en.wikipedia.org/wiki/.32_ACP
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Drobný postreh zo strelnice zo včera... Podobne ako u vedľazmienených 9mm luger, skúšali sme aj Dubnické ZVS 7,65mm. Doporučujem nebrať. Strieľalo sa na 20m, rozptyl cca 15cm, s tým že poniektoré lietali neznámo kam, úplne mimo terča vo formáte A2. Ak teda vôbec vystrelili. Zápalky boli dosť utopené, a aj keď do nich urobilo peknú jamku, nestrelili. Z desiatich to vždy urobili aspoň 2. Na pár kúskoch (myslím že 3 náboje na dve krabičky) sa stalo že sme ich ani nedostali do zásobníka, guľa nebola dostatočne dolisovaná. A rovnako ako u 9mm, podivná prachová náplň. Raz iskry, raz plameň, raz nič :) O neskutočnom zasvinení hlavne a čriev nehovorím.
http://img837.imageshack.us/i/p1000626g.jpg/
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja som sa dostal k 7,65br od SaB s tými rúžovými škatuľkami , čo projektily naskakujú na magnet. Jeden som rozpitval. Plášť je oceľový natretý mosadzou, pod ňou je olovo a jadro je zas oceľ.

Nakŕmil som s tým pre týždňom svoj Walther PPK. Okrem toho, že to príšerne zasvinilo zbraň a sadze fakt robili hrubý nános na komore a všade som si nie istý, či to trochu nepošramotilo vývrt. (Nezodral) Vystrelil som cca 300 nábojov. Mohlo by 300 nábojov zodrať reálne vývrt na PPK ? Je to možné, alebo som len ustráchyný majiteľ Pepka. Ešte mám tak 75 týchto nábojov a rád by som vedel, čo s nimi ďalej. či sa dajú vypráskať na strelnici alebo ...
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Dostal som do daru a tak som to chcel vypráskať, na nosenie samozrejme strely s oceľovým jadrom nie sú vhodné ale na strelnicu na rekreačné pukanie som dúfal, že budú použiteľné. Ja makro zrak nemám, takže posudzujem len voľným okom. A porovnával som to voľným okom s hlavňou 9x19mm aj s .22 a boli dosť podobné, tak asi som nič výraznejšie neposral. A tie ostatné si ešte rozmyslím.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Bauer napísal:Mohlo by 300 nábojov zodrať reálne vývrt na PPK ?
Podľa môjho názoru nemohlo. Ak bol plášť tombakovaný, ako píšeš, nemalo by ti to takmer vôbec ovplyvniť vývrt.

Skúsenosť kolegu z ČR - streľba nábojmi vz. 82 (projektil z tzv. spekaných pilín) z Makarova PM - zničený vývrt po cca. 2000-3000 nábojoch. Na tých však žiaden tombak nie je.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ďakujem Panzer za zahnanie mojich obáv. Som na svoje zbierkové pištoľky PPK a Beretta 71 dosť citlivý a snažím sa ich šetriť, tak som mal z toho šetrenia peňazí na náboje výčitky svedomia.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

Lord_Summoner_sk napísal: vie niekto povedat ci a kde sa da zohnat cvicny naboj kalibru 7,65 br, pripadne ak nie, ako riesite susenie?
Nazdar, je to už nejaká doba, čo si sa na to pýtal, ale pokiaľ si ešte nezohnal cvičný náboj 7,65 Browning, tak ja mám jeden tip ako to poriešiť. Ja som mal podobný problém (nakoľko som po pár cvaknutiach naprázdno zlomil úderník na CZ 70, ktorý som potom 3 mesiace zháňal) a tak som si cvičný náboj vyrobil (prebil) doma. Takže tu je postup:

1) Použil som na to nábojnicu so zápalkou Berdan, ktorú som hydraulicky vytlačil.
2) Odvŕtal som kovadlinku zo zápalkového lôžka.
3) Následne som do zápalkového lôžka natesno osadil kúsok tvrdej gumy vyseknutý priebojníkom (navyše som ho fixol lepidlom).
4) Nábojnicu som ešte po obvode niekoľko krát prevŕtal vrtákom malého priemeru, aby bolo zrejmé, že sa jedná o cvičný náboj.
5) Nakoniec som na prebíjacom lise osadil strelu.

Výsledok je super, odvtedy som úderník nezlomil. Asi by šla použiť aj nábojnica so zápalkou Boxer, ale ja som zvolil Berdan práve kvôli dokonalému podopretiu tlmiacej gumy.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Toto sa mi stalo s nabojom 7,65 Br. S&B po troch obtiahnutiach do komory. V pravo nepouzity naboj pre porovnanie.
Neviem ci je to nekvalitou naboja alebo je chyba v prechode do komory.
Este neviem ci ho delaborujem alebo skusim vystrelit.
Prílohy
20140731_102452.jpg
20140731_102452.jpg (15.95 KiB) 4625 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"