7,65 Br

friendly_gagarin

7,65 Br

Príspevok od používateľa friendly_gagarin »

cawte. chcem sa spytat na naboje 7,65 br od firmy sellier & bellot, tie v cervenosedej krabicke, a maju gulku potiahnutu ocelou. nedonici mi to hlaven?? :?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

opotrebenie laufu bude výraznejšie ako pri použití klasických tombakových prípadne olova. Ak ich však máš za velmi dobrú cenu tak to nerieš a búchaj, za ušetrené kúpiš nový lauf.
friendly_gagarin

Príspevok od používateľa friendly_gagarin »

hm..ajsnee, chapem, ja len aby to enbolo nejake brutalne, vies ze po par krabickach to uz bude nejake vyrazne. mozem ich mat cca po 4sk - 4,50 sk-. neviem ci to je dobra cena, ale tka oproti 7 - 8 za klasicke je to asi dobraa :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

ak ich nemáš do 0.1€/ks a chceš strielať vela, tak sa oplatí prebíjať. Zápalka 80hal, prach 30hal (rátal som 1000sk/kg) projektil od aresa 2,-sk a si na 10 centoch kus.
friendly_gagarin

Príspevok od používateľa friendly_gagarin »

hm..tak rad by som vela strielal, ale tak ako vzdy, vsetko zavisi od penazi, a kedze so mstudent, tak to azse neni neico extra. a co sa tyka toho prebijania, co presne na to treba? tie matrice a co este? moc sa tomu nerozumiem
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

No ak chces tlacit cenu naboja co najnizsie, a si student, cize asi nehrozi se kupis prebijaci lis, tak asi by som siel do .22 LR alebo 9mmL. Lebo prave 7.65 mi nepripada ako strrelivo vhodne na bezne strielanie, hlavne koli cene. Zase je pravda, ze taku CZ70 na tento kaliber najdes za pekne prachy..
friendly_gagarin

Príspevok od používateľa friendly_gagarin »

noo ,ved to ,ze na zaciatok mi stacilo aj nieco takeee, mam cz 83. ak si si cital predosle prispevky, mna hlavne zaujimali tie naboje s gulkou potiahnutou ocelou, a islo m io to nicenie hlavne, za tie 4 sk si myslim ze sa oplatia ,zase nevystrielam nejakych 1000 nabojov mesacne, takze by sa to aj celkom dalo...:)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Johny:
Z mojej CZ50-ky som vystrielal cez 3000 tych S&B. Netvrdim, ze tam nie je nejake opotrebovanie vyvrtu, ale ja som si ziadne nevsimol.

Btw. tieto stare policajno-vojenske CZ50/70-ky nie su stavane na nejaku extra zivotnost. Takze ak chces aspon trocha intenzivnejsie strielat (viac nez povedzme 1-2 tisic rocne) a navyse ako studenta ta trapi cena streliva, hladal by som nahradu.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

1. vie niekto povedat kde su najlacnejsie ceny streliva 7,65 br?
2. vie niekto povedat ci a kde sa da zohnat cvicny naboj kalibru 7,65 br, pripadne ak nie, ako riesite susenie?

vsetko v BA

za odpovede dakujem :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

vdaka Arminius, no 7,65 tam nevidim... nevadi, tak ci tak tam raz zajst musim

ale stale, ak nie je cvicny naboj, ako riesite susenie? Pokial viem, tak cvakat naprazdno uderniku moc neprospeje
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 08:48, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Tiez som to tak riesil,akurat som nic nelepil.Naboje sluzia spolahlivo uz vyse roka.
Naposledy upravil/-a maros15 v 29 Jún 2009, 18:12, upravené celkom 1 krát.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

vdaka chlapi, ked budem mat cas tak sa do toho pustim
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak by si chcel niekedy cvicit len 'cvakanie' bez prebijania a obtahovania zaveru (t.j. nepotrebujes cvicne naboje), staci pod kladivo napchat kusok poskladaneho papiera alebo cykloduse.
Prip. aj vytiahnut udernik, na mojej CZ50-ke to bola otazka 10 sekund.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"