.22 WMR

Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

100%expandujú a možno aj fragmentujú.Skús do mokrého balíka novín, alebo želatíny,parafínu.....pofoť a napíš.Aj mňa to zaujíma
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja nemam kde strielat do sudu :D. A co by mi to aj pomohlo keby nezaexpandovala, ked pani z KEU by mi povedali, ze to je expanzne strelivo v kratkej gulovej zbrani a hotovo. Ja by som skor pocul ich nazor a toho sa budem drzat, ale myslim, ze to je viac menej jasne, ze to je zakazane vôbec nadobudnut na kratku gulovu a nieto este pouzit na obranu v revolvery a rovnako tak aj HPcka v .22LR. Stale mi tam vsak ta expanzia nesedi.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:13, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

.22WMR HP

http://www.brassfetcher.com/22%20Magnum ... 20JHP.html
Ziadna deformacia tam nebola, strielalo sa z taurusu 2"
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No co sa tyka streliva a doplnkov na zbrane. Kupis strelivo ake kolvek cize i zakazane (existuju zberatelia).
Dolezite je nemat ho v zbrani na obranu, nedaj boze ho pouzit.
Na kazdej strelnici mas obmedzenia napr. potrebu strielania redukovanym strelivom ...
Dalsi priklad je zakaz vesat na zbrane zariadenia, ktore vyzaruju. Co dodat mame stary zakon o zbraniach a strelive, pretoze je rozdiel ci tam mas laser alebo obycajnu baterku popripade IR.
friendly_babbage

Príspevok od používateľa friendly_babbage »

Vie mi niekto povedat cenu na 22wmr
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Môžeš počítať tak 20-25 centov/ks, skôr viac (.22LR okolo 5-7 centov bežné strelivo).
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

22 WMR je klasický náboj do dlouhé hlavně, v krátkých zbraních ztrácí značnou část své energie. V prvním příspěvku je uvedena rychlost z krátké zbraně okolo 500 m/s a z dlouhé přes 600 m/s. S&B uvádí z 60 cm dlouhé hlavně se střelou 2,92 g rychlost 475 m/s a se střelami FMJ i SP 2,6 g rychlost 560 m/s. U jiných výrobců nebo s lehčími střelami mohou být hodnoty vyšší, ale nepředpokládám, že o 100 m/s.
Připojuji tabulku rychlostí a energií, které jsem naměřil několika nábojům, stříleným z revolveru s 6,5" hlavní a podotýkám, že revolver s tak dlouhou hlavní je pro nošení už značně nepohodlný. Uvedené hodnoty jsou průměrné z šesti ran, zaokrouhlené na celá čísla.
Prílohy
22 WMR.jpg
22 WMR.jpg (61.65 KiB) 1838 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"