9mm LUGER+P, LUGER+P+

inspiring_morse

9mm LUGER+P, LUGER+P+

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Chcel by som sa opytat,či ma niekto skusenosti s tymto strelivom,ci ho mozem pouzit do mojej CZ-75 B a či sa daju tieto naboje kupit na Slovensku.Chcel by som to na občasne nosenie do lesa.Dakujem
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ked si zistís na inych forach alebo v starsich cislach odbornych casopisov,ake maju strely a ustove rychlosti naboje +P+ a im podobne,tak zistis ze napr.SB laboruje svoje patrony na ich hranicu.A nemaju ziaden pluskovy nazov,cesky 6,5g naboj s komolym kuzelom ma ustovku blizko 400ms.Teraz napr.pouzivam naboje Fiochi Talianske a te maju supy nehorazne.Zial zatial cez hradla som nemal cas ich prehnat.Cena v MT 8,60EUR.Ked je stara dobra ceska 75 nastrelovana klasickymi SB tak naboje +p+ znesie.Mojou som strielal mozno 10tis len ceskymi a to mala pomaly 30tis za sebou bez toho aby mala hladky lauf.Nevyvraciam nazory inych iba prezentujem moj.
friendly_stonebraker

Príspevok od používateľa friendly_stonebraker »

9mm Luger má problém s expanzí střel s dutinou, proto se pro dosažení vyšší úsťové rychlosti náboje s expanzivníma střelama laborují na vyšší tlaky, +P je tlak zvýšený cca o +10%, +P+ je cca +20%, tormentační náboje mají +30%. Expanzivní střely jsou u nás (i u vás) zakázané střelivo. U celoplášťů nebo poloplášťů které se nedeformují nemá smysl takové náboje laborovat na vyšší tlaky, protože už standartní laborace 9mm Luger má s FMJ takovou průbojnost, že prostřelí 2-3 chlapy za sebou.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Steiner,CIPIAK chce P+ laboraciu zrejme na strelnicu.Na obranu su prisilne aj najbežnejšie FMJ S&B.Sam som bol prekpaveny,ked som testoval rôzne druhy 9luger strelbou do mokrých novím (hr.~ 20 cm) ako madarske 8,0 g FMJ ogivál,S&B subsonic,prebijance 7,5 g olovene komolý kuzela podobne. Tie madarske samozrejme čisty priestrel,subsonic cca 12 cm vstrel ( a to maju 9,0 g a ogivál),...

Cize RESULT: Toto ma ustovku 428 m/s :twisted: Myslím ze porovnatelne s P++.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Snypo napísal:Steiner,CIPIAK chce P+ laboraciu zrejme na strelnicu.....
....zrejme nie,ked pise na "obcasne nosenie do lesa..." :wink:
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Diky za odpovede.SB s komolim kuzelom poloplast som mal boli fakt super a presne.Tiez pouzivam SB 115gr a 124gr a mal som aj FIOSSI 123gr ale SB sa mi zdali silnejsie.Co sa tika +P,+P+ myslel som MAGTECHY LUGER+P+ JHP.Chcem nieco nadupane na nosenie do lesa.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Snypo napísal:Cize RESULT: Toto ma ustovku 428 m/s :twisted: Myslím ze porovnatelne s P++.
.....zo 150mm hlavne. Ma Cipiak 150mm hlaven? Pravdepodobne nie, cize Vo je zase uplne inde a s nou aj vykon.....
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

lovec:pravda,na toto som pozabudol :oops: Neviem sice ani najsť kde je uvedene že 150 mm hlaven. Obvykle udavaju ustovku na 100mm hlaven že.
Podstatne je že som sa snažil poradit :wink:
friendly_stonebraker

Príspevok od používateľa friendly_stonebraker »

CIPIAK napísal:... myslel som MAGTECHY LUGER+P+ JHP.Chcem nieco nadupane na nosenie do lesa.
Jasne, to je to o cem pisu, JHP = Jacketed Hollow Point = plášťované s expanzní dutinou, ten zvýšený tlak je tam proto, aby se dosáhla vyšší úsťová rychlost a lepší expanze střely. Jenže u nás (a u vás) do krátkých zbraní je to zakázané střelivo. Ale to už je dle gusta každého soudruha, že ...

PS: 150mm hlaveň je dle normy C.I.P. pro Luger, udávají se pro ni výkony, tlaky a úsťové rychlosti.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Snypo napísal:lovec:pravda,na toto som pozabudol :oops: Neviem sice ani najsť kde je uvedene že 150 mm hlaven. Obvykle udavaju ustovku na 100mm hlaven že.
Podstatne je že som sa snažil poradit :wink:
Je to uvedene priamo v tvojom odkaze,ze sa jedna o hodnoty pre 150mm hlaven - Sellier&Bellot to tak bezne udava.
Zato,ale napr. Magtech udava data pre 4" hlaven,cize cca. 102mm.
Ked si to clovek neprecita dokladne, moze dojst k nespravnym zaverom. Tot vsetko, aby si to nebral,ze do teba len-tak z nudy rypem.... :wink:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

lovec: no jo,slepnem zrejme,je to tam 150 mm :oops: V každom pripade su to pekne naboje tie S&B 9 mm PARA - SP,zrejme kúpim jedno balenie na testy 8)
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

KUP-KUP A DAJ VEDIET CO SI ZISTIL NOVE.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

CIPIAK napísal:...SB s komolim kuzelom poloplast som mal boli fakt super a presne...
Ako vidim už si spomenute strelivo skúšal že
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Skus aj Fiocchi,mne pridu dost silne
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Mal som aj Fiosshi 123gr FMJ= v pohode! Skusim kupit MAGTECHY tie som este nestielal s mojej 75ky.Inak berie vsetko aj prebijane,olovo,teflon a pod.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"