ME 6mm Flobert v revolveri raze .22LR

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

ME 6mm Flobert v revolveri raze .22LR

Príspevok od používateľa C08R4 »

Chlapi, mozem mat za bagatel väcsie mnozstvo beznych flobertkovych nabojov ME 6mm Flobert (Ktore zostali kamosovi po predaji svojej flobertky a niesu samozrejme ani na ZP). Ja mam revolver Alfa Holek kalibru .22LR a vymenny valec .22WMR. Ked som si pozrel rozmer naboja 6mm ME Flobert myslim, ze by to mohlo fungovat bez poskodenia v mojom valci a hlavni raze .22LR, ibaze ta ma ine stupanie vyvrtu. Co nato vravite, slo by to? Urcite by to bolo fajn na take lacne cajickove strielanie na strelnici a navyse by mal ten flobert este aj vacsi vykon, vzhladom nato, ze to je "ostry revolver", kvôli cielenemu uniku plynov u flobertky. Rozdiel v priemere strely je o 0,11mm menej oproti .22LR :wink:.

6mm Flobert:

Obrázok

.22LR:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:22_Lo ... tridge.svg
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ano .22Short idu strielat z .22LR zbrane, akurat sa potom hilzna tassie vytahuje z valca. A do valca .22WMR to nechcem dat, lebo tam je podstatne iny rozmer hilzne (jak do sirky, tak do dlzky) ako u .22LR, ale strela je zato rovnaka.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja by som shorty do komory na LR nedaval, neprospieva jej to. Cena LR nabojov zasa nie je az taka zavratna aby malo zmysel setrit
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

OT: A este jedna vec na trocha zaujima z hladiska legislativy, ako je to s tymi nabojmi .22 Flobert so spicatou strelou? Potrebujem clovek nato preukaz zbrane prislusnej raze? Lebo u nas sa tieto naboje vôbec nepredavaju a niekto tu spominal, ze to je uz na ZP. Totizto v Cechach sa tieto naboje uplne bezne predavaju a co sa tyka ich zakona, tak ohladom flobertiek to maju tusim podobne ako my. Ono ked si zoberiete uz bezny ME 6mm flobert, tak ma 35J a .22 Flobert 40J pri 20cm hlavni. Lenze u zbrani- flobert je to riesene tak, ze maju naschval porobene upravy na stratu tlaku, aby sa dalo vmestit do 7,5J. Ono by sa to dali riesit aj tak, ze si ich zapisem do zaznamovej knihy, ale ja o takyto flobert nemam zaujem, len ma to zaujima cisto zo zvedavosti.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

bum: No ono by to bolo asi pekne a lacne strielat shorty, len na preukaz zbrane co je na raz .22LR ich zrejme nekupim, skor ma zaujimaju tieto flobert, lebo tie mozem mat teraz doslova za facku.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 03 Sep 2009, 15:58, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:11, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

celkovo dlhsej komore neprospieva , ked sa z nej palia kratsie naboje. Naboj z kratsej hilzne vypaluje material z komory na miestach , kde s tym konstrukter nepocital a stena komory na to nie je dimenzovana a povrchovo osetrena.
U revolverov 357mag byva explicitne urcene , ci vyrobca odporuca alebo neodporuca palit naboje 38spl.
U zbrani na 22LR sa vo vseobecnosti naboj 22short neodporuca, napriklad do svojej tercovej Suliny by som ho nedal ani za zlate prasa
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Táto debata ma zaujala páni, kaliber 22 LR ma už dlhšiu dobu zaujíma. Chcel by som si kúpiť revolver značky S&W model 617 (celoocelový ako napr jeho bratia v kalibroch 357 Magnum alebo aj 44 Magnum) a zaujímalo by ma, či okrem štandardných nábojov 22 LR je možné v ňom použiť aj veľmi tiché náboje 22 Short - viem, že revolvery nie sú náročné na náboje, ale aj tak ma zaujíma názor ľudí čo s tým majú skúsenosti obzvlášť s revolvermi kalibru 22 LR. Väčšinu času by som určite strieľal 22 LR ale tak z času na čas (možno aj mimo strelnice :wink: ) by som si rád vystrelil nejaký ten 22 Short do nejakej provokujúcej starej plechovky :lol:
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Ale pánové, žádnému KVALITNÍMU revolveru kratší nábojnice, než pro které je určen, neublíží. V IPSC, kde zbraň za život vystřílí obrovské množství ran, zkracují přebíječi do revolverů v ráži 357 Magnum nábojnice na 21 až 25 mm a revolverům to neškodí. http://www.strelectvi.cz/forum/vyber-re ... 27-60.html
U nábojů 6 mm Flobert bych se asi trochu ošíval, zápalková slož u nich funguje jako výmetná náplň a ta by mohla na komorách způsobit větší škodu než střelný prach.
Z vlastní zkušenosti dodám, že jsem kdysi měl revolver Rossi model 518 komorovaný na 22 LR a zkoušel jsem do něj nabít náboje 22 Flobert. Tyto náboje mají vyšší okraj než 22 LR, když jsem nabil 1 nebo 2 náboje Flobert, drhla dna jejich nábojnic o rám, válcem šlo velmi těžce otáčet a při větším počtu nabitých nábojů nešlo válcem otáčet vůbec. Než zbytečně namáhat mechanismus revolveru, raději jsem těchto pokusů nechal.
Slovenský zákon o zbraních neznám, ale v ČR je střelba ze zbraní podléhajících registraci (kromě lovu, nutné obrany nebo krajní nouze) mimo střelnici zakázána a vůbec nezáleží na tom, zda máte zbraň nabitu nábojem 22 LR, 22 Short nebo 6 mm Flobert. Je to zřejmě proto, že i střela nejméně výkonného náboje 6 mm Flobert má při střelbě ze zbraní komorovaných na 22 LR vyšší energii než 7,5 J, povolených pro skupinu palných zbraní kategorie D, ze kterých lze střílet i mimo střelnici. Sice nějak nechápu, proč mají např. vzduchovky povoleno až 16 J a palné zbraně stejné kategorie pouze 7,5 J, ale asi se musím smířit s tím, že v rozhodnutích našich zákonodárců je zbytečné hledat logiku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"