Nechavat naboje v zasobniku?

inspiring_proskuriakova

Nechavat naboje v zasobniku?

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Ked odlozim zbran, je vhodne nechavat v zasobniku naboje, alebo je lepsie zasobnik vzdy vybit, aj ked na druhy den musim znova zasobnik nabijat? Rady a skusenosti sem!

vdaka
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Ja nechávam napáskované ale nie plnú kapacitu, aby pružina nebola stlačená úplne. Po dvoch rokoch nebadám žiadne unavenie pružín.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Náboje nechávam zásadne v zásobníku, kým ich nevystrieľam na strelnici. Pružine totiž najviac škodí jej opakované stláčanie a uvoľňovanie. Videl som zbraň, ktorá 40 rokov ležala napáskovaná na pôjde za hradou a potom z nej v KEU strieľali. Celý zásobník bez zádržky. Práve tam som počul ten názor o pružine.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ak mas o tu pruzinu velky strach, tak si kup aspon 1 dalsi zasobnik a vzdy po strelnici si napaskuj ten druhy zasobnik, ktory si nemal v zbrani, ked si prisiel a mozes si to tak kazdy tyzden menit, alebo ako casto chces.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pokial sa nejedna o nejaku zazracnu scislovanu vojnovu P08, zasobnik sa da v poho kupit do 20€. Ja to neriesim, zasobnik je furt napaskovany na 16 nabojov, aspon na Glocku. Ta kapacita postacuje, ved to je ako za dva do TTcka :D. Som zistil ze nieje dobre davat plnu kapacitu, kvôli pruzine, lebo je skoro uplne stlacena a kladie potom aj dost velku silu a na niektorych zbraniach to moze neskôr spôsobit vzpriecenie naboja a po case sa môzu aj roztiahnut do stran vyvodky, co tiez nieje dobre.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ako pisu ostatny ani ja nepaskujem zasobnik do plna,dva tri menej.Obcas prestriedam zasobnik aby netrpel len jeden,ale roznobezne :wink:
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

Pred pár mesiacmi som si kvôli súťažiam dokúpil k subkompaktnému Glocku 26 17-ranový zásobník (Glock 17). Potom mi ale došlo, že je ideálny aj ako "pohotovostný zásobník na doma" . Napr. pri 6 nábojoch je plný len na ca 35%. Bývam v paneláku a 6 rán určite stačí na "ubránenie" jedinej prístupovej cesty do bytu. (Verím, že zo strechy sa vlamači nespustia.) Samozrejme že zásobník mám okažite dostupný, ale skrytý...
Inak v Glocku nosievam tiež o 1-2 náboje menej (zásobníky 10- a predĺžený 11-ranový). Zásobníky do Kevina páskujem do plna (6), ale tie po príchode domov vybijem.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Tak zo strechy sa praveze spustaju. Minule ked som siel busom do roboty, tak sa rozpravali dve tety za mnou, a jedna vravela ze den predtym nesla vynimocne so synom rano ona, ale manzel, a ona zostala doma este. Potom ze nieco zarachotalo v detskej izbe, ale nevenovala tomu nejaku pozornost, ked, za 2 minuty bol rachot znova, tak sa sla pozriet a nasla tam nejakeho cudzieho typka ako rozoberal komp. Takze cez stechu sa vlamaci uz po lanach spustaju. Hlavne teraz ked sa plosne bytovky zatepluju...

Sice to s nabojmi nema nic spolocne, ale treba s tym podelit.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Nazor Brownells USA:
https://youtu.be/MgLxVqN9chY
V skratke:
lacna zbran = lacny zasobnik
draha zbran = drahy zasobnik = dobra pruzina = moze zostat nonstop naládovaná

(nie som si isty, ako prelozit "tampered spring", kedze nie som strojar. Kalená pružina?)
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

bude to popustené
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Som pesimista, takže zasobniky naladovane doplna. Problem s podávaním nemaju ani obyčajne norinco zasobniky, ani päťdesiat ročne do ČZ50 alebo FAL-u. Nosim v komore, pri nabíjaní mam jeden plus náboj, takže su stále plné.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Životnosť struny sa udáva v pracovných cyklov, teda stalečení a následným uvoľnením. Ak je zásobník naládovaný do plna (definované množstvo výrobcom) nestane sa mu nič ani po x rokoch. Jediná zmena môže nastať až teplotou, tá by však musela byť ďaleko vyššia ako je zdravé pre náboje v zásobníku. Teda veselo páskujte do plna :)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

nie som odbornik, ale pytal som sa vyrobcu struny a ten mi povedal:
- zivotnost struny klesa ked cykluje (ako pises)
- zivotnost zaroven klesa stlacenim pod 60% svojej uvolnenej dlzky. Pricom, ak som spravne pochopil, percento stlacenia zavisi od viacerych parametrov. Pri plne naladovanom zasobniku ale hovorime o stlaceni pod 10% svojej dlzky a teda na zivotnost to negativny vplyv urcite bude mat.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Odmerať to exkatne žiaľ neviem, iba pocitovo. Mám P99 v podstate dvadsať rokov. Pôvodné dva kusy (onehda na export do USA určených 10-ranových) zásobníkov mám odjakživa napáskované. Ešte aj dnes majú väčší odpor ako je na nových zásobníkoch do CZ. Za seba v tom nevidím problém. Fungujú na 100%.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

ono ide o to, ze ty nebudes citit slabnutie pruziny.... ale pruzina krehne, cize riziko, ze pri cyklovani taka pruzina praskne sa zasadne zvysuje.
Nasiel som ten mail a chlapik mi tam pisal, ze da sa tomu vyhnut tak, ze po 10 rokoch necham pruzinu prekalit, a tym padom ma vydrzat dalsich 10 rokov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"