Strelivo 22LR

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ano, viem co znamena znacenie S. Len ta farba mi nejako nesedi. :)
Vdaka za odpoved.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

ROMAN, ADRIAN - Asi neviete čo znamená toto S. Nie je to Supersonic. Majú rýchlosť 345m/s. "S" znamená, že sú netoxické, vhodné na používanie na uzavretých strelniciach - Salonschießen ...
https://rws-munition.de/rws-sportschuet ... #!8/285/52
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Die RWS RIFLE MATCH S ist eine schnelle Randfeuerpatrone für Training und Wettkampf. Durch ihre hohe Geschwindigkeit im Überschallbereich bietet sie hohe Präzision auf 50 und 100 m.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Roman, možno máš pravdu, ale mne bolo predajcom RWS na SP v Mníchove povedané, že tam je použitý iný prach a vraj sú vhodné na použitie vo vnútorných strelniciach. A preto majú aj v popise použitia to "Salonschießen". Ale možno sa pomýlil a platí to pre Pistol Match SR, ktoré som bral ...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nemcina je v tom uzasna, ze "S" moze snamenat cokolvek :)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mne zase bolo predajcom doporucene, ze S - kova rada sa pouziva na strelbu nad 50 metrov do 100 metrov. Rifle match do 50 metrov a Rifle match S do 100 metrov.
Podobne ako RWS R50 do 50 metrov a R100 do 100 metrov. Tak to aj v praxi pouzivam a vysledkovo v tercoch mi to sedi.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Kde v BA kupim sypane - 22LR SK/LAPUA MAGAZINE ?
podla Webov asi nikde, ale miestni predajcovia na aktualnost webov nedaju vzdy na 100%
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Odpoviem si sám - majú ich v Hermes.
Strieľam z cz455 varmint sk žlté - idú asi najlepšie v tejto 10¢ skupine.
Kúpil som sypané sk lapua magazine a... Sú mastné jak fras a z tej moje cz455 nelietaju tak presne - 5x10 ranove grupy boli troska horšie (2mm+ na 50m) ako žlté sk za rovnakú cenu a balené po 50.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Keď už sa bavíme o sypaných lapuach....ak máte od nich niekto nábojnice, prípadne aj zmiešané s inými tak to veľmi rád od vás kúpim!
Miki.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Steff napísal: Sú mastné jak fras
Akademická otázka..." a čo robíš pre to, aby neboli mastné ? "
Možno niečo robíš, možno nie, ja neviem.
Lebo ja tie fest hnusne zamastené zvyknem očistiť Konkorom, následne utriem (všetko s mierou) a poukladám do boxu.
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Siel som na strelnicu priamo z predajne, takze som si najskor zastrielal so Zltymi SK a potom som otvoril Sypane Lapua (SK cartrige) - nemal som so sebou ani len handru, takze som ich bral rovno z nadoby a ladovl do zasobnika.
Ani neviem ci s nimi budem zatial nieco robit.

:arrow: "VERY LOW VELOCITY" Winchester .22L Zimmer (22Long Z) 1,88g./29gr., LRN, Z22L
:arrow: "do 22lr AR" Winchester .22LR M*22 2,6g./40gr. Black Copper Plated RN, S22LRTE

Skusali ste ich niekto?
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Steff napísal:nemal som so sebou ani len handru, takze som ich bral rovno z nadoby a ladovl do zasobnika.
Ani neviem ci s nimi budem zatial nieco robit.
Si musel teda byť zapatlaný. 8)
Skús môj postup...povedzme len na pár kusoch. Očistíš od šmaľcu, uložíš na pár dní (týždňov). Zvyšok uvidíš vizuálnym pohľadom a následne na strelnici.
Ale ja tak robím už roky, skoro všetky značky takto ošetrujem.
Používateľov profilový obrázok
bbfh
prispievateľ
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 6 years 3 months

Príspevok od používateľa bbfh »

Ahojte. Kúpil som 200ks blazer 40gr a niektoré (tak 3/4 z dvoch balíkov) z nich mali na projektiloch relatívne hrubú voskovitú vrstvu - viď foto. GP K22s ich nevedela vtlačiť do nábojovej komory - bez očistenia boli úplne nepoužiteľné. Následne som skúšal 22ky od S&B - tie šlapali bez problémov (teda až na 2 neodpálené na prvú z 200, ale to sa stáva). Blazery po očistení šlo (s menšími problémami - neboli očistené poriadne) vystrieľať tiež. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ako to čistíte?
Prílohy
Po očistení + olúpaná vrstva
Po očistení + olúpaná vrstva
Pred očistením
Pred očistením
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

konkor používať na strelivo je divočina , konkor vie uplne neutralizovať prachovú náplň, a zlikvidovať zápalkovú zlož. V každom prípade by som určite nedoporučoval konkor aplikovať na strelivo. To by malo byť ako tak tesné a nemusel by tam preniknuť ale na čo to pokúšať... ak už tak to skor streknuť na handru a v nej to vypucovať. Sypané lapuy z pixle sa dajú utreť jednoducho v handre suchej , následne rozvážiť a potom sú tam neni tie uletené rany. Aj tak najlepšie voňajú :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Aj tak najlepšie voňajú :)
Už len toto chýba. ;)

https://www.google.sk/search?q=str8+toa ... CJwQ_AUIBQ
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"