Strelivo 22LR

inspiring_antonelli

Strelivo 22LR

Príspevok od používateľa inspiring_antonelli »

Chlapi kde v akom meste nakupujete strelivo a za ake ceny?

Nove mesto nad vahom :

-American eagle- 65sk - 50ks.
-Blizzard CCI - 65sk - 50ks.
-CCI Minimagnum 220sk - 100ks
-Stinger CCi 185sk - 50ks
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Bratislava
CCI Blaser 65 Sk za 50Ks (kupene v Senici)
CCI brokove 180Sk za 20Ks
CCI Mini-Mag 210Sk za 100Ks
PMC super subsonic category 125Sk za 50Ks (kupene v Komarne)


Tie PMC nemaju v sebe prach, iba trocha vecsiu zapalku.Takze su to take floberty ale z nabojnicou 22LR.
inspiring_antonelli

Príspevok od používateľa inspiring_antonelli »

Takže priatelia v čechach sa dá kúpiť strelivo vo veľkoobchode za 0,40hal.ks Sellier Bellot standard. Viete niekto čo treba k tomu aby sme mohli nakupovať strelivo v zahraničí? Medzinarodný zbrojný preukaz ?
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

Treba asi zbrojny sprievodny list

Ak by sa dakdo pridal rad by som aj ja nakupil dake tie včielky za velkoobchodne ceny... Piste kdo ma este zaujem, ak sa pridame mozme nakupit za 50% ceny nasich maloobchodnych cien...
inspiring_antonelli

Príspevok od používateľa inspiring_antonelli »

presne tak len musime zistiť čo treba všetko na ten nákup v zahraničí.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

AKO STE DOPADLI S TÝM NáKUPOM STRELIVA V ZAHRANIčI ? HM ?
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

Vedel by mi niekto vysvetliť vlastnosti a klady a zapory jednotlivych druhov nabojov .22 LR, pripadne dať sem nejaky hyperlink? :?:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

K tomu by som sa pridal aj ja .. prečo mi bolo doporučené strelivo na terčovú strelbu mojou shulkou, také čo má rýchlost 320 - 345m/s prečo nie iné ??
suigan napísal:Vedel by mi niekto vysvetliť vlastnosti a klady a zapory jednotlivych druhov nabojov .22 LR, pripadne dať sem nejaky hyperlink? :?:
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Pri nakupe mi odporucili tieto .22 :
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Zevraj maju oproti obyc. .22 ustovu rychlost okolo 400m/s :) co je na tom pravdy ?
Ake pouzivate vy a ktore odporucate ?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

xader: odporučili ti ich asi preto že waltrovka bude s nimi bez problému fungovať, podla mňa ale vyhodené peniaze, RWS asi nebude lacná záležitosť. Kúp obyčajné blasery a mala by šlapať bez zádržiek. Ak chceš výkon tak cci velocitor, z dlhej 436m/s a 247J, projektil 40gr. Do rugra pchám čo príde, hlavne lacné, zo suhlky mi dobre lietajú schonebeck lapua, a eley club. Pôvodný majitel na súťaže používal RWS R50, vraj jednou dierou...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Suhlas, s rychlejsim strelivom su .22ky vo vseobecnosti spolahlivejsie (vacsi 'tlak'/spolahlivejsie vyhadzovanie/menej zadrziek...) a presnejsie (lepsia balisticka krivka / lepsia odolnost voci vetru, atd.). Na druhej strane niekedy je to ozaj len mrhanie $$$ - aj s lacnejsim nabojom sa da dosiahnut rovnaka/podobna presnost. Opat zalezi od uzivatela - ci chce sutaznu/tercovu presnost, alebo si len tak 'zaplinkat' :wink: :lol:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

xader-ako tak pozeram tak ta to naozaj draplo :lol: ked kupuješ v obchode a vidia ze si dobry zakazník ktori je ochotny zaplatit tak ti predaju to čo je najdrahšie a maju najlepši rabat :lol: Ako uz bolo písane len spičkovy strelec potrebuje spičkove strelivo :roll: pokial nejdeš na sutaž v mierenke,alebo na olympiadu tak ti stači klasika,najlacnejsia,relativne presna kludne cci blazer,dokonca aj stare rexy su dobre pokial natrafiš na dobru nie navlhnutu seriu a pod.Nie všetko čo je drahe je dobre :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Wildcat_Hendrix
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Wildcat_Hendrix »

Xader napísal:Pri nakupe mi odporucili tieto .22 :
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Zevraj maju oproti obyc. .22 ustovu rychlost okolo 400m/s :) co je na tom pravdy ?
Ake pouzivate vy a ktore odporucate ?
Svojho casu som sa aktivne venoval sportovej strelbe(malorazka-50m)
a najlepsie naboje co sa tyka rozptylu boli 100% lapua master..
Strielal som aj eley tenex ale tam clovek musi natrafit na seriu a strelit minumalne 5 roznych serii..pokial sa bavime o uplnej presnosti..
Tie RWSi HV chces na aku vzdialensot pouzivat?Su to velmi rychle naboje no pokial mas hrubostennu hlaven nevadi avsak osobne by som ostal radsej pri standarnych rychlostiach..
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Ja som kupoval obycajne sypane naboje WESTERN po 500 nabojov. Hlavne co je dobre, ze nedymia, nemam s nimi zarazky a mam pocit, ze su aj celkom presne, aj ked optiku nemam dobre nastevnu :( (ale zmenim to coskoro).
Inak mam aj CCI Blazer a kupil som aj SubSonici, tak ich pojdem testnut na 50 metrov zajtra :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"