Brokový náboj Defender kal. 12

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Luke, každý si premýšľa po svojom. Ja osobne by som podpaľačstvo riešil mobilom na 158 a pokusom o zadržanie pachatela.
Tento typ náboja by som si vedel predstaviť predovšetkým v situáciách, kedy by použitie plastových guličiek kompetentné orgány brali ako voľbu menšieho zla(v rámci zákona) pri ochrane napr. svojich zvierat alebo plodín.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Ach ano.
Vyskusal som to / nechcene / na stretnuti / dakujem strelcovi /. :D Odrazena 1 gula / brok /, cca. z 5 metrov do ramena. MNAM.
Nerad by som skusil priamy zasah :!:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

luke napísal:a potom ti na to policajt alebo prokurator mozno povie, ze je zvlastne ze sa pan obranca citil natolko ohrozeny, ze mal potrebu strielat z okna, ale nie zas tolko, aby strielal nejakym normalnym strelivom, ale len niecim takym, co utocnika na chraneny zaujem oslepilo na jedno oko. takze to mam chapat tak, ze pan obranca mal od zaciatku umysel chlapa len trosku zmrzacit, alebo aky bol presny zelany ucinok jeho pocinania?
Nie som právnik, ale to čo ma napadá je, že strelec nechcel útočníka zabiť, len zastaviť, respektíve streľba klasickou muníciou by už mohla byť "celkom zjavne neprimeraná" útoku, čiže exces z NO, pričom streľba neletálnym nábojom je stále NO.

Sme OT, takže nechcem o tomto rozpútať nejakú veľkú diskusiu, len by som chcel vedieť či je moja úvaha správna. ;)
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 04 Okt 2011, 14:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

podla mna nehovoris zle, ale "neprimerana" alebo "celkom zjavne neprimerana" je pojem otvoreny vykladu a podla mna je mozne, ze lubovolna strelba aj nesmrtiacim strelivom na pachatela, ktory utoci "len" na majetok by mohla byt vylozena ako aj celkom zjavne neprimerana, ak dany sudca bude napr. extremny humanista a proti zbraniam a podobne.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Luke: ale pri zásahu guličkou-brokom sa budeme stále baviť o prípadnom ublížení na zdraví v štádiu pokusu- čo ale vyvráti znalecký posudok, ktorý jasne preukáže, že plastové broky, ktoré zasiahli útočníka neboli spôsobilé urobiť ujmu či poškodenie zdravia. (bude spracované lekárske potvrdenie a vyšetrenie lekárom-znalcom) a teda nebude preukázané, že obranca konal celkom zjavne neprimerane.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dnes som objavil ďalšiu vhodnú alternatívu Defendera do brokovnice.
Je to z dielne Sellier&Bellot - ide o dva typy nábojov:

http://eshop.ronin.sk/Strelivo/Brokove- ... specialne/
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dávam do pozornosti fajnšmekrom vlastniacim brokajdy kal.12 , že je možnosť zohnať Defendery (jednotná strela) za cenu 0,70 eur/ ks.

Záujem mi píšte do PM, aby som vedel urobiť nejakú ucelenú objednávku.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

oživujem túto tému.
Našiel som odborný článok o teste jednotnej strely Defender. Test bol vykonaný odbornými subjektami na bravčovom mäse a výsledok bol publikovaný v odbornom časopise.

http://www.cspatologie.cz/docs/587-s-fulltext.pdf
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"