Hornady critical defense

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

bujny to je klasika u 1911. uvidis ci sa to nezlepsi po zabehu (5000 ran), no pochybujem. Ked to raz nejde, tak to nejde... :?
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Diky. Už tak nejak som to predpokladal. Chybičkou je, že aktualne v okolí nič okrem Critacal-ov nieje. SeCa najskôr v polovici februára a EFMJ Guard Dog až v marci :(

Add. Mám ešte 12 Criticalov 9x19, vymením za SeCa alebo Guard Dog + moj doplatok.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...a neskúsiš zobrať dremel a trošku prispôsobiť, zaobliť začiatok toho nábehu? :wink:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Uvažoval som aj nad takouto alternatívou. Len pokiaľ nefunguje len jeden druh nábojov, ktorých vystrelím možno 10-15 za rok, tak som lenivý sa k niečomu takému dokopať a radšej zmením strelivo. Keby to bola závada, ktorá mi nedovoľuje bežnú streľbu, už by som to riešil, takto je to viac menej okrajová záležitosť (aj keď ma to dosť zarmútilo).
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Pozeram ze si z PO, pod taborom zak isto nemaju secy? Mato ich mal a zrejme este aj ma...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nemá, preto som od neho bral Critical. Mám to od neho, že SeCa aj Guard Dog bude až o cca dva mesiace. Poznáme sa dobre, kupoval som tam zbraň aj všetko použite strelivo.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Dokopal som sa k fotkám. Náboj sa sekne nie o spodnú časť nábehu (v ráme), ale o vrchnú (nábojová komora). Možno by to poriešila návšteva u puškára, ale teraz nejak nemám voľného času.
Obrázok
Obrázok
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Kacírska myšlienka: čo tak obetovať jeden zásobník a malilinko vyhnúť vývodky aby náboj podával pod väčším uhlom? Do toho by som osobne išiel skôr než do oslabovania komory.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Možno by to šlo, skoro som to aj teraz skúsil, ale zistil som horšiu vec. Desať z dvanástich nábojov sa po cca štyroch nabitiach do hlavne skrátilo. Najväčšie skrátenie je skoro 3 mm, strela je doslova utopená. Povedal by som že sú vhodné do odpisu (kur.a!!!). Takže definitívne končím z testovaním pre nedostatok vhodného testovacieho materiálu.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Od tak draheho naboja by som to necakal. Ak sa strela po styroch nabitiach zasunie do nabojnice az o 3mm, vyzera to na zle zakrimpovanie. Zeby Hornady setrili na matriciach ?
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

busdriver: Nie, chyba nie je v Amerických nábojoch, ale v Pakistanskej pištoli. Pri tak tupom uhle nábehovej hrany do nábojovej komory sú strely zarážané záverom do nábojnice oveľa väčšou razanciou ako pri iných serióznejších zbraniach.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Posun strely do nabojnice sposobuje cinska pistol. Ja s tym nemam problem. Bujny,SeCa vyskusame zajtra.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Pif Paf: dovolím si oponovať. Taký istý problém má v 9Luger aj Springfield a Para Ordnance čo určite niesu Pakistánske ani čínske pištole. Viď toto video. Chlapík sa tam primárne sťažuje na neodpalené náboje, ale jeho myšlienka v cca 2:51 mi príde zaujímavá: Ten plastový štopel v špičke sa proste oprie o nábeh a pôsobí ako nárazník - náboj sa nešmykne po nábehu ale ostane opretý o tú protišmykovú silikónovú špičku.

Na www.defensivecarry.com toto isté riešil chlapík na Kimberi v .45 tým, že proste tú špičku namazal grafitovou pastou (verím že tak isto by fungovalo akékoľvek suché mazadlo alebo napr. medená pasta).

Podľa môjho skromného názoru je problém jednoznačne v špičke.
Čo sa týka toho zatlačenia strely do nábojnice - DIY sušilka po cca 250 nabitiach do komory má stále rovnakú dlžku.[/url]
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

agger napísal:bujny to je klasika u 1911. uvidis ci sa to nezlepsi po zabehu (5000 ran), no pochybujem. Ked to raz nejde, tak to nejde... :?
5000 ran? hovori sa o 500
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

bujny napísal:Možno by to šlo, skoro som to aj teraz skúsil, ale zistil som horšiu vec. Desať z dvanástich nábojov sa po cca štyroch nabitiach do hlavne skrátilo. Najväčšie skrátenie je skoro 3 mm, strela je doslova utopená. Povedal by som že sú vhodné do odpisu (kur.a!!!). Takže definitívne končím z testovaním pre nedostatok vhodného testovacieho materiálu.
delaboracnyym kladivkom to napravis. mne sa takto zasuvali CCI .45
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"