Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Do lesa treba chodiť v prvom rade vyzbrojený zdravým rozumom, vedieť ako sa správať v miestach kde bežne medvede žijú, používať zvončeky a píšťalky či mať zapnuté rádio na mobile, tieto metódy údajne praktizujú lesné robotníčky na Orave a v Malej Fatre.
My strelci samozrejme pristupujeme k problematike trošku inak a možno že by bola ideálna kombinácia zvončeka a eventuelne aj nejakej krátkej zbrane, ale myslím že nutné to nie je, myslím si že len väčšina nás strelcov to tak jednoducho chce :D nevynímajúc ani mna, ale popol na hlavu si nesypem, mám rád ten pocit že sa budem vedieť účinne brániť keď raz budem musieť, ale pravdepodobne sa toho nedožijem rovnako ako tisícky ďaľších poľovníkov.
Ja som už medveďa stretol, bol som ozbrojený, v okolí Važca, a poviem že som bol dosť vyvedený z miery.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa buchar »

... miesto rolniciek a zvoncekov pouzivam deti :D
ta moja skolka je dostatocna vystraha pre akekolvek zviera na velku vzdialenost :twisted:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Som za ochranu zvierat ale vsetko by malo mat ROZUMNE hranice. Kolko takychto prihod sa musi stat aby to niekto zacal seriozne a racionalne riesit :idea: :?: :(
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Moj nazor: Co najpresnejsie spocitat stav medvedej populacie a podla vysledku riesit situaciu dalej aj ked osobne si myslim ze su premnozene a bolo by potrebne regulovat ich stav ( zoo, prevoz do inej lokality a v krajnom pripade povolit odstrel) Mozno sa bude niekto citit dotknuty mojimi slovami ale povolit odstrel medveda az po utoku na cloveka ( a to este nie je zarucne ze to povolia ) moze byt uz "trochu" neskoro :!: :evil:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Nevidím na tom nič zlé, ak medveď občas zožere najakého hubára či turistu. Veď ich je tam ako nasratých.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Kapo... predpokladam ze nie si ani hubar ani turista :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Občas. Ale ja som s macom kamarát. :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Som od Trenčína a skutočnosť je taká, že medvede sa rok čo rok viac približujú do miest a obcí, momentálne sa v našom regione vyskytujú preukázateľne v Bolešove, Lednických Rovniach, Pruskom, Púchove, v Ladcoch, Košeci, Ilave, Dubnici nad Váhom, v Novej Dubnici...to je len okolo Váhu, ďalej do hôr je ich viac ako hájnikov.
Mám ale informácie, že tunajší poľovníci sú zodpovednejší ako priblblí ochranári a regulujú si stavy týchto šeliem sami, ale ani toto nestačí, ja na čase aby sa pristúpilo k riadnemu odlovu v rámci celého Slovenska.
Netreba z toho ale robiť biznis, treba zodpovedný prístup a radikálne riešenia.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Chodievam sem tam na Klin pod Valaskú Belú na pivo či klobásu, medeve tam boli a budú vždy, sú tam obrovské lesné komplexy, stret medveďa a homo sappiens je v týchto lokalitách menej pravdepodobný vzhľadom na hustotu osídlenia a neprístupnosť hôr, ale ani tam poľovníci nezaháľajú, vzhľadom na odľahlosť revíru sú v mnohom flexibilnejší a praktickejší ako kolegovia pri Váhu.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

dirty harry: oblast Hornej Marikovej je na tom ako?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

noacoak napísal:Som za ochranu zvierat ale vsetko by malo mat ROZUMNE hranice. Kolko takychto prihod sa musi stat aby to niekto zacal seriozne a racionalne riesit :idea: :?: :(
Poranený servisák konštatoval (nie v presnom znení, ale zmysel povedaného):
...doslova som mu padol do náručia. Pošmykol som sa a padol som priamo pred neho. V hmle a snežení. Našťastie som mal hrubé pracovné oblečenie a rukavice. Len ma odhodil na zem, potom mi zahryzol do ruky, kus ma vliekol po chrbáte a zrazu bol preč. Vôbec nič mu nezazlievam. prekvapil som ho. Nemám strach chodiť opäť do lesa.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Mám kamaráta aj v Púchove aj v Maríkovej v časti Modlatín, mackovia sú aj tam údajne, ale bližšie info o spolunažívaní a ochrane jelenej zveri nemám :D ale kúsoček ďalej v Papradne ich je tiež zopár, ale ani tam sa s nimi moc nemaznajú. Viem že táto debata je na hranici, ale ja hovorím o vecnosti a schopnosti riešiť problémy tam kde štátne orgány absolútne zlyhávajú a ak je prioritou v tejto oblasti chov jelenej, diviačej a srnčej zveri, tak tam nie je miesto pre medvede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"