Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

..dnešná mládež to s tefelónom proste umí.... :cry:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5190
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

3500korun napísal:Lovče, a nie je to troška pritiahnuté za vlasy?
....clanok neviem, nehodnotim. Ale pozvanku na lov mam v maili....
Co sa tyka vydrze cloveka po podobnych zraneniach , mam niekde zalozenu knihu od doktora, ktory posobil na Aljaske (je prelozena do cestiny a vola sa tusim Medvědi-zabijáci). Je tam detailne opisanych viacero pripadov, ked ludia po velmi tazkych zraneniach dokazali preckat jeden-dva a tusim aj viac dni, kym prisla pomoc. Jednalo sa najma o lovcov, ktory polovali na vysoku na ostrovoch Kodiak a Afognak, kde sa to medvedmi grizzly len tak hemzi a boli napadnuti ci uz pri love, ale najma pri spracovavani ulovkov. Stoji za precitanie. (Inak v zavere knihy doktor pise,ze nikdy nejde do prirody bez dlhej a kratkej, pricom kaliber jeho zbrani zacina cislom styri. Revolver nosi 475 Linebaugh, gulovnicu si uz nepamatam.....pohladam)
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

suhlasim s doktorom, zrejme vie o stretnutiach s medvedom viac ako partia teoretikov na webfore :wink:
inspiring_goldstine

Príspevok od používateľa inspiring_goldstine »

Myslim, ze taketo nieco pre macika by malo postacit :wink:

http://youtu.be/QcKbmTEvyAE
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Na temu vydrze cloveka: vzdialeneho pribuzneho - polovnika - potrhala medvedica, doplazil sa dako do dediny a zachranil sa. Co je na tom zaujimave je to, ze tej medvedici strelil z brokovnice do papule a nepomohlo mu to.

Detaily pribehu neviem (zaujimalo by ma co tam mal za gulky aj kam jej to dal a z akej vzdialenosti a ako velmi bol pokmásaný), cloveka poznam osobne, bolo to tak 30 rokov dozadu. Uz sa nemam velmi moznost spytat na podrobnosti :?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

A co vravite na klasicky tokarev 7.62 x 25 (trebars vz. 52). To je dost silne strelivo nie? Teda aspon s priebojnostou by urcite nemal byt problem.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

nakoľko nie je možné pridávať príspevky v novej téme"strelba v rodinnom dome v BA" - uvediem tu pár zaujímavostí k problematike.

V prípade uvedenej vraždy vrah použil voči vlčiakovi náboje kal.9mm luger. Boli to olovenné prebíjance. Najprv naplnil vlčiaka- potom nezn.muža.
Tolko krvi po zemi a dlážke od zvieraťa som nevidel ani zabíjačke.
Takže k polemike aké strelivo voči psovi- môj názor: strelivo 9mm luger je plne postačujúce napr.voči psovi. (teda drvivá väčšina prípadov, kedy môžme riešiť použite zbrane na vlastnú ochranu)

Tokarev by na psa nemusel okamžite účinkovať, nakoľko by spôsobil priestrel bez deformácie gule. Tento kaliber by mohol byť účinný na húževnatejšie zvieratá ťažšej hmotnosti
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

aky je dovod na to, aby pachatel uprednostnil prebijane namiesto farbrickych a olovene strely? ucinnost ? podla mna asi nie.. vystopovatelnost? zeby?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

si pozri niekolko krát použitú, vypratú nábojnicu kolko má po sebe markantov. A olovo sa chová trochen inak ako fmj. Videl som dnes gule po zemi, ktoré si urobili výlet ľudským a psačím telom. (fakt zaujímavé...)
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Dnes bolo v spravach, ze ten vlciak to prezil a bude v poriadku. Dostal pritom tri rany do hlavy. Zaujimave, povedal by som, ze toto sa rozchodit neda, ale ten havo vyzeral celkom v pohode.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Peterson, v akom stave bol ten vlciak pri prichode? Lebo na to ze mal diery v hlave vyzeral celkom v poriadku
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

ten pes bol na utratenie. Vytapetoval krvou 6 metrový chodník.
Toto bol malý zázrak, ten pes mal aj hladké priestrely brucha, stratil vela krvi
Ako priznám sa, som príjemne prekvapený- kolko to zviera vydržalo. Ešte bulteriérovi by som to uveril, ale tento vlčko, musel mať dobrý korienok.
Žiaľ, o chlapíkovi sa to povedať nedalo. Ten dostal do tváre a do hrudníka-a neprežil
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

peterson napísal:Takže k polemike aké strelivo voči psovi- môj názor: strelivo 9mm luger je plne postačujúce napr.voči psovi. (teda drvivá väčšina prípadov, kedy môžme riešiť použite zbrane na vlastnú ochranu)
Takže pes prežil a polemika pokračuje.... 8)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Kapo: ale tomu psovi bola poskytnutá prvá pomoc, okamžitý odvoz na operáciu. To chceš porovnávať so situáciou, kedy nakrmiš psa olovom niekde vonku v teréne? Tam pes o chvílu skape, lebo je to účel a žiadnej pomoci sa mu nedostane.
To je kua rozdiel, bratku :wink:
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa parabellum »

peterson: Na tomto priklade mozeme vidiet ilustraciu ucinnosti nabojov 9mm Luger (a to neboli FMJ, cize zrejme vacsia deformacia strely) proti zvieratu. Pes bol zrejme paralyzovany, aby pokracoval v utoku. Ale co taky medved alebo diviak? Tam asi nema vyznam vytahovat nieco slabsie ako .44 Magnum.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"