Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tož pravda.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Veru, ja som raz pocul jednu story ako v KE napadol diviak dvoch policajtov, bolo to v zalesnenej casti a nestacil ani cely zasobnik nato aby ho zastavili (padlo cca 15 ran). Predpokladam, ze to bol makarov, moznoi luger uz sa nepamatam. Ja som toho nazoru ze do lesa .357 sig, alebo .357 magnum.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

povedzme si pravdu- zaiste mnoho tých policajných rán šlo v pjač. Strielať na dorážajúceho psa, ktorý sa ešte aj rozne pohybuje- neni vôbec hračka

A pokial dostal zopár hladkých priestrelov, to ho len štípalo a ešte viac sralo
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jasne je mozne ze boli aj missy, ale vravel mi to kamos co bol zhodou okonosti na mieste, toho diviaka neslo dat dole. Jeden polovnik mi vravel, ze diviak ma na hrudi kozu hrubu cca 4 cm, to nejde len tak prestrelit hocicim.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Trosku som asi poplietol dve temy, ale snad nevadi :)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

vanto napísal:..... Jeden polovnik mi vravel, ze diviak ma na hrudi kozu hrubu cca 4 cm, to nejde len tak prestrelit hocicim.
Bud si robil prdel, bud to nevedel, alebo bol v nalade, alebo .....dopln lubovolne. :lol:
Neviem kde take diviaky ziju, na SK ale urcite nie. Do uvahy by takato hodnota prichadzala pri hrubokozcoch - slon,hroch,nosorozec....
Aby sme to nemotali hore-dolu, tak ta koza ma hrubku radovo v milimetroch v zavislosti od veku konkretneho kusa. Druha vec je hrubka tukovej vrstvy pod kozou, ale ta tiez nie je najsilnejsia prave na hrudi. Mozno chcel urobit kolega-polovnik na teba dojem a mal na mysli tzv. pancier, co je slangove oznacenie koze a tuk.vrstvy na bokoch diviaka, tu taka hrubka samozrejme nie je vynimocna....
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak ja nie som expert na zver, ale vravel, ze v prednej casti je zrohovatela koza a moze byt az taka hruba.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Otazka je, ze kam ten pes do tej hlavy tie zasahy dostal. Jeho mozog je velky ako pomaranc (alebo skor vacsi citron) a ak nebol zasiahnuty ten, vsetko ostatne ma dost odolne.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vraj Puchov, okolie Visolaji, cca. rok dozadu.
Hm, zaujimave....co myslite?! :twisted: :lol:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tak to je slušný macek. Tá vzdialenosť je ani ani. Ani utekať- ani strielať :)

Asi by mi črevá tancovali lambádu :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

...takže vzdialenosť akurátna na poslednú fotku. :lol:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa mab »

dobra fotka, ten fotograf mal teda nervy.
zaujimalo by ma, ako by sa kto zachoval v tej situacii, plus na opasku pod bundou zelezo.
ja by som asi ostal stat ako ten s palicou, zbran v ruke.. ak by maco neodchadzal a stal, pomalinky by som zacal cuvat z dohladu. ak by zautocil tak by som vysypal co by som stihol (9L) a odovzdal sa do Bozich ruk..

este mam jednu prihodu co mi nedavno rozpraval jeden polovnik: siel po luke asi 50 m od lesa. zrazu sa z lesa vyrutil sprintom maco. kusok pred nim prudko zmenil smer a bezal prec. hovoril za ostal v takom soku, krci ze by nestihol nic urobit aj keby mal nabitu pusku v ruke.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ked sme pri pistolovych... tak 500sw dava z dlhej hlavne niekde medzi 3500-4000J co je na urovni 8x57JS alebo 308w :) vedel by som si predstavit pekny gulovy dvojak na diviaky s polpalcovymi laufami :) otazka je aku to ma balistiku na 100-200m
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Uznavam super foto,len neviem ci by som aj boba nehodil,ale klepal by som sa este aj po troch dnoch.Keby som mal pri sebe deti uff,asi by som musel ist pomaly preč smerom vzad,udajne sa robit vačšim,hovorit hrubym hlasom :shock: len či by som ho zo seba vobec dal :roll:A posledna moznost to čo mab piše chcrlit co tam mam.Mozno aj prebit :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

A toto je ešte lepšie.... :lol:

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"