Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5601
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

vydriduch napísal:Do lesa na skryte nosenie rychlotasna taska Falco:
https://www.falcoholsters.com/sk/taska-na-plece-518
Mam dve: túto na GP, a jednu vacsiu (model 539) aj na revolver. Vyzera civilne, pohodlne sa nosi aj s ruksakom na chrbte, zbran je po ruke a zaroven ju clovek neutopi vo vlastnom pote, ked slape do kopca.
Falco 518 do lesa? No áno, na takú ľahkú prechádzku možno. Inak do nej toho človek moc nenatlačí, ak chce zachovať aký-taký komfort nosenia: jeden oddiel na zbraň (bez zásobníka!), jeden na mobil alebo zásobník (pričom zásobník zo subkompaktu zapadne príliš hlboko), jeden na peňaženku alebo dokladovku a jeden na čo? Na kľúče od auta? Alebo malý švajčiarsky nožík? Trochu málo ak chceš vypadnúť na pol dňa alebo na jednodňovú túru. A nosiť takúto tašku plus batoh mi príde vyslovene ako otrava. Nehľadiac na to, že popruh pri 518 začne rýchlo omínať a ak si ho nevylepšíš (napríklad polstrovaným dielom od Maxpedition), tak to naozaj nie je na nejaké celodňové nosenie v teréne. V čom je však Falco 518 skvelé, sú tie cingajúce zipsy. Je to síce taká nešťastná "falcovina", no zároveň to môže slúžiť ako roľničky na odplašenie medveďa, takže je to vlastne taký skrytý feature.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Presne ako píšeš: ľahšie poldňové výlety s rodinou - mám malé deti (preto aj ten ruksak).
V 518 zbraň, jeden väčší zásobník, mobil a peňaženka = veci, čo chcem mať pri ruke. Na páse / bedrách by nebola u mňa skrytá - chodím ľahko oblečený.
Ten zásobník sa nenosí v hlbokom ani prednom oddieli (odtiaľ by sa fakt blbo lovil), ale za 6€ sa dokupuje elastický držiak X6-519 a potom je to dobre prístupné pri zbrani.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5601
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Práveže nie je, ak si zvyknutý mať zbraň v istom uhle (FBI).
:wink:
miso243
prispievateľ
Príspevky: 148
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa miso243 »

Lepšia je 519 MK3. Má širší popruh. Ten sa pripája k taške klipsami, takže ak ho chce niekto nosiť s batohom, môže si podobné klipsy namontovať spredu na popruhy batohu a nosiť Falco na hrudi. Ešte mu bude aj vyvažovať batoh.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja to v lese nosim v tej najvrchnejsej kapsicke co byva hore na veku batoha.
Akekolvek puzdierka som zavrhol koli potu. Tasticky mi pridu v lese trosku tarbave nakolko pri chodzi zvyknu lietat.
- v pripade potreby si batoh pod pazou prehupnem dopredu tak aby mi zostal jednym popruhom vysiet na lavom pleci, cim mi na hrudi de facto vytvara istu ochrannu vrstvu a to vrecko v ktorom nosim argumenty sa mi ponuka pekne na pravu ruku (navyse v zornom poli).
Ked ma pri pohybe v neprehladnom terene zachvati pocit priposratosti, volim docasne iny* sposob nosenia ktory mi umoznuje dostat sa k zbrani pohotovejsie.

* na g29 mam fobus s padlom a na sp101 mam falco s klipom = obe sa daju velmi rychlo pripnut aj za gumu na teplakoch
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3696
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zaujimave riesenie. Kolko ti trva +- vytasenie a zacielenie?
Naposledy upravil/-a Mesi v 03 Júl 2019, 08:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Rak »

V lese dávam prednosť nožu. Aj keď ho nosím pekne viditeľne nikoho to nedráždi nech je akýkoľvek veľký :) Obľúbil som si glock je lacný už som jeden stratil a predávajú ho skoro všade . Na jedenie mám opinel pripadne švajčiarsky v batohu .
Všade chodí so mnou pes tomu verím najviac , nech sa niekto hoc kam schová a striehne hneď ho nájde cez deň či v noci keď si už nedovidím ani na koniec nosa :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa theplaky »

Obľúbil som si glock je lacný už som jeden stratil a predávajú ho skoro všade .
Rak: .. s tymi vyjadreniami o "stracani Glockov" by si mal narabat citivejsie - to ze sa jedna o noz som pochopil az po druhom precitani :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Štefan252 napísal:Skús vysvetliť zmysel hľadania šikovného brašnára
Panzer písal "pri existencii puzdra", čo som ja pochopil tak, že púzdro na zbraň už má a brašnár by dorábal len ten nosný systém.


Inak brašnárovi, ktorý nemá skúsenosti konkrétne s puzdrami na zbraň, by som puzdro robiť nedal. Ale nosný systém bez problémov.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Rak »

theplaky Ved presne o to ide , nechcem si predstavít že by som stratil revolver/pištoľ :)
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Na nosenie zbrane do lesa v spojeni s ruksakom ktory ma bederny pas je dobry aj nejaka varianta Kitbagu od Hill People Gear. Je v podstate kapsa na hrudi na styl chest-rigu. S tym, ze pristup k zbrani je velmi rychly. A je to velmi prakticke aj na beznu turistiku, kedze si tam viete dat dolezite veci, ktore chcete mat po ruke. Da sa kupit z jedneho UK eshopu za cenu podobnu ako v US.
https://hillpeoplegear.com/Products

Tie klasicke varianty sa mne ale zdaju pomerne velke a napadne, vybral som si mensi "Snubby original", ktory ma priestor na maximalne Glock 19 s TLR-7 (vojde sa aj v MOS verzii s kolimatorom a svetlom, ale je to uz tesne). Velmi pohodlne nosenie a prakticka vec. V pieskovej farbe to ani nevzbudzuje pozornost, aspon zatial co som to nosil. Dobre to je kvoli tomu, ze ruksak mozete dat v autobuse do batozinoveho priestoru alebo vo vlaku dalej od seba, ale kitbag so zbranou mate stale bud na sebe alebo zoberiete do ruky.

Obrázok
Obrázok
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Základná otázka však znie: "Prečo nosím inak ako vo väčšine prípadov ? "
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Napr. kvôli ruksaku s bedrovým pásom.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 637
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

ty kokso, tak takú odpoveď som vôbec nečakal... :P
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa DeSade »

yarco napísal:Napr. kvôli ruksaku s bedrovým pásom.
Že Ty si nepostrehol môj sarkazmus :roll: :?
Osobne si myslím, že takýto guláš povedie k tomu, že pištoľ budú hľadať na starom mieste, kde ju obvykle nosia. Analogicky sa mi vynára debata s nie jedným čo nosí na "Izraelca", že obťahuje podľa stupňa zvyšujúceho sa rizika... :roll: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"