9 mm Luger

Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Nemáte pocit, že tie Aresy lietajú nejak divne? Nemám krátkej kuraciny vystrielane vela, aby som mohol nieco pevne tvrdit, ale zatial mam pocit ze najpresnejsie som stielal s Geco (aj bezne FMJ, Hexagony uplne vyborne - aj presnost aj rozptyl), potom SB..
ZVS uz nebolo bohvie co, ale stale znesitelne no a s aresmi EPRX to lieta nejak uplne kde kade..
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Otázka je, aký rozptyl potrebuješ. Ja mám s prebitými Ares na 10m s mojimi rukami maximálny 5-7cm kruh /10 rán čo považujem za fantastické.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

vydriduch:
Čo myslíš pod "tie Aresy"?

Konkrétne aresácke EPRX strely?
Konkrétne náboje od Aresu? Prebité alebo v novej nábojnici?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

EPRX 8g prebíjané u Mongela.
Rozptyl na 10m je okolo 10-12 cm a iným strelivom bezprostredne po takom nástrele vetko prinajhoršom v 5cm kruh.
Nevylučujem, že je problém aj v ruke alebo hlave.. Ale ako píšem - tie výsledky sú o poznanie horšie.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

hrozne kecáš :!:
v piatok postnem obrazky: ares, gula čislák 8g, zbraň Tanfoglio Štok Dva, Šedof 2 na 25m. Dúfam, že už potom zavreš šračkomet.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Čo tak útočne? Veď som pripustil že je chyba vo mňe a slušne sa pýtam na skúsenosti ostaných aby som vedel, kde hľadať problém.
Ja terč z pondelka odfotený nemám, ale bolo +- tak, ako píšem. Ak bude čas, vo štvrtok pofotím.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Borci, klíďo. :wink: Vydriduch, nič v zlom, ale lepšie ako to riešiť takto na WF, je dať tvoj kvér do ruky niekomu inému, ideálne ešte kvalifikovanejšiemu, a pozrieť sa, ako nastrieľa on. Musela by to byť dosť veľká divočina, aby sa už na 10 m prejavili také odchýlky, ako uvádzaš. Zrejme to chcel vyjadriť DeSade tým expresívnym príspevkom, ktorým zároveň poukázal, že má celkom inú skúsenosť s predmetným strelivom. Teda, azda mi bude odpustené, že si dovolím verejne interpretovať jeho vecné postrehy. 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

DeSade práve získal bezplatný kredit na symbolickú 24-hodinovú autopsychohygienu.
Ďakujem za pochopenie :wink:
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Jack, to bolo prvé, čo som urobil - poprosil som borca, čo strieľa sútažne, ten si s úsmevom posunul terc na 20m aby mi ukázal.. A po dvoch ranach domachroval, lebo dal 5 a 7. Krútil hlavou, ale tvrdil, že zbraň aj mieridlá sa mu zdajú ok.
Kedy som mal možnosť niekde zbraň zafixovať a tak testovať, urobím to.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

V terči sú všetko normálne diery primerané kalibru?
Lebo taká nepresnosť na tak malú vzdialenosť - ako jeden z dôvodov si viem predstaviť (z tvojej hlavne) neustabilizovanú strelu, ktorá sa pri lete prevaľuje a dopadá napr. naplocho.

Skúšal si tie náboje v inej zbrani?
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Diery som extra neporovnaval, ale rozhodne neboli vsetky rovnake - niektore boli viac roztrhnute. Skusim si terc pozriet lepsie, dakujem za tip.
Ano, skusal v CZ75 Tactical Sport toho športovca a tam boli o poznanie presnejsie. Laufy P1 93mm vs ČZ 130mm.
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Ak ta 5 a 7 bola na 6 hodine. Možno máš len tesnejšiu hlaveň .
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Vydriduch:
- vo vlakne o spolocnom nakupe propagujes strelivo na ktore si si urobil nazor po tom co si si "vystrelil par ran ktore si dostal na skusku"
- v tejto diskusi nam zasa pises o svojich rozporuplných "pocitoch" z ineho streliva, ktore si vsak sam nedokazes overit v praxy nakolko "nevylucujes ze problem moze byt aj v Tvojej ruke alebo hlave".

Stale rozmyslam aka ma byt morale de la fable tych prispevkov ktorymi to tu pravidelne zaplavujes..

Dal som si tu namahu a nizsie som Ti pripravil taky maly kondenzat toho (mudra) co si sem doteraz napisal (je to len z tejto strany - viac som "ta" neskumal):
"extra neporovnaval - rozhodne - niektore - skusim - keby som mal moznost - nevylucujem - nemate pocit? - zatial mam pocit"
= mas pocit ze to tu ma byt o pocitoch?

Ja osobne sem chodim aby som sa o strielani nieco dozvedel - ked si citam Tvoje "pocity" tak mam "pocit" ze transfer know-how akosi neprebieha..
- skus sa nad tym zamysliet ked tu budes nabudúce formulovat nejake hypotezy/vykriky do tmy
(..a nie - nemam zaujem o debatu o tom ako si to myslel a preco si sem co pisal a ako to naozaj bolo)

..len tolko som chcel, dik a drz sa
Naposledy upravil/-a theplaky v 30 Máj 2019, 09:43, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Rak:
tesnejsia hlaven posobi rovnako na vsetky strely - nie len na piatu a siedmu..
Používateľov profilový obrázok
Rak
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa Rak »

Bez terča ťažko niečo hodnotiť.Ked lietajú po celom terči poriadne by som odmastil hlaveň pred streľbou a vytrel do sucha . A keď mu padajú na šiestu hodinu premeral by som priemer strely tej čo lieta dobre a tej čo krížom krážom, bude inak kalibrovaná.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"