FIOCCHI Black Mamba

cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Neda mi NEVYSKAt od radosti. Prave som dohovoril s KEU a podla ich vyjadrenia je naboj BLACK MAMBA legalny na nosenie.
Vyrobca neudava ze ide pri tomto naboji o expanznu dutinu , ale iba o preliaceninu v hrote strely, takze plne vyhovuje na nosenie v intencii zakona o Zbraniach a strelive. Pridavam sa k nakupu. Konecne nieco dostupne v .40 S&W a vhodne na kazdodenne nosenie.

Ak to chce niekto na papieri, treba sa obratit so ziadostou o vyjadrenie na Prezidium policajneho zboru, mne to staci takto.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

To by potom platilo aj pre Lapua Cepp zrejme.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

V kalibry .40 S&W su to siroko daleko jedine naboje so zvysenym zastavovacim ucinkom a znizenou prieraznostou , ktore sa daju ku nam normalne doviest a legalne nosit.
V 9mm mate s podobnymi vlastnostami Guard dogy, Seca a a kadeco ine, v .40tke na Slovensku nemame ani houno.

PS: video, ide o 9 mm Black mambu http://www.youtube.com/watch?v=CXTNynOFpLk
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:ktore sa daju legalne nosit
Keď môžem poprosiť, nepoužívajme takúto jednoznačnú formuláciu, keďže to momentálne nemáme čím podložiť.

Nechcem nikoho ťahať za slovíčka alebo spochybňovať zdroj či jeho interpretáciu, vôbec nie.
Ale nestavajme to tak, že od strany 34 tejto debaty sú Mamby u nás legálne na nosenie a punktum. KEU nie je jediná osoba, na 100% nemajú jednotný názor na všetko. A navyše ľudia na úradoch sa občas zvyknú meniť.

Tešme sa z tej informácie, čo si získal, a každý s ňou naložme tak, ako uznáme za vhodné. Ale neprezentujme to ako podložiteľnú nepriestrelnú pravdu, pretože ňou dnes nie je.


cubitko: nič osobné v tom prosím nehľadaj.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

V pohode Yarco, berem to tak ako to je, mne osobne taketo vyjadrenie staci, ak chce niekto oficialny papier vie ako ma postupovat ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Amen :wink:

A za seba dodám, že si vôbec nie som istý, či je rozumné ten papier silou-mocou zháňať.
Príliš mnoho premenných ... :?
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Elado: mas tam link na video, z ktoreho je jasne, ze sa nedeformuju, ale chytaju stranovu nestabilitu a v bal.zelatine maju tendenciu rotovat. Je jasne ze pri strelbe do dreva/papiera etc sa rotacia neprejavi a strela sa sprava ako FMJ vyplnene mekkym olovom. RUAG a Guard dog sa urcite deformuje lepsie (cielena deformacia) , ale s mambami sa da aj nieco realne natrenovat. Ked si mam vybrat radsej vystrielam treningovo 150 Mamb, nech viem co od toho streliva cakat a 50 necham na nosenie, nez treningovo vypalit 20 Ruagov a dalsich 15 nosit.

edit: koniec diskusie o Mambach, vsetko bolo povedane :)
Naposledy upravil/-a cubitko v 04 Feb 2013, 20:30, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa pif paf »

Doplnenie, k téme.
Fiocchi napísal:Quality and aggression characterise this line loaded with Fiocchi Black Mamba bullets. 
The bullet, with a truncated cone shape and lightweight design, is optimized for each calibre. Its tombac 90/10 surface treated jacket optimizes smoothness in the barrel and deformation on impact. Black Mamba is considered a full metal jacket bullet with high stopping power and reduced perforation power.
Zdroj:
http://www.fiocchigfl.it/site/index.php ... %20Defence
Milan N. napísal:o vikendu jsem byl u pokusu strelit Black Mambu .45 do kanistru s vodou. 1 kanistr = 27 cm vody plus cca 1,3 mm plastova stena. Pred prvnim kanistrem byla drevotriskova deska o tloustce 10 mm. 
1. winchester 13,2 g strela, expanzni dutina, nabojnice znacena +p+ - prostrelila 2 kanistry a strela zustala ve stene tretiho kanistru, ale dovnitr nepronikla. Cast plaste cca 3*6 mm zustal v prvnim kanistru a kus olova 4g s kouskem plaste byl ve druhem kanistru.

2. EFMJ zustala ve druhem kanistru tesne za predni stranou. Prvni kanistr ale doslova explodoval. 

3. Black Mamba prostrelila vsechny tri kanistry a 3 cm smrkove pkno a nasledne se strela rozbila o zachyt. Nasli jsme jen zdeformovanou cast.

4. MagTech FMC 14.9g prostrelila dva kanistry, vstoupila do tretiho. pricemz zmenila smer o cca 40 stupnu a skoncila ve valu

Neni to sice mereni s nejakou vedeckou hodnotou, ale pro porovnani to staci...
Zdroj:
http://www.strelectvi.cz/forum/fiocchi- ... 43-93.html
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Pri charasteristike Black Mamby bolo odzaciatku jasne ako test dopadne. Napoviem: 1cm doska pred kanistrom. EFMJ a HP sa samozrejme pri prelete doskou krasne splostil, Mamba tak maximalne stratila rychlost + jemne sa splostila.
Ked dorazia zopakujem dany test ale bez dosky... osobne nepredpokladam strelbu na niekoho kto sa kryje za nabytkom :roll:

A este raz sem pastnem dane video v Bal. zelatinou 9mm Black Mambou. Podla mna urcite lepsie ako FMJ, ale horsie ako Guard dog.

http://www.youtube.com/watch?v=CXTNynOFpLk
zitas
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa zitas »

neviete kde by sa dali zohnat 9mm luger blacka mamba v bratislave?
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Pozrite si videa ten projektil nie je nic moc komolovy kuzel v subsoniku urobi lepsiu robotu. Ked uz chcete nieco co sa deformuje tak mate ine a funkcejsie moznosti ako toto.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Jean v .40S&W ani nie.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Pozeral som 9mm nakolko 40 nemam takze neviem. Ale vtej 9mm by som do toho nesiel...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jean napísal:Ked uz chcete nieco co sa deformuje tak mate ine a funkcejsie moznosti ako toto.
Myslíš Seca/GuardDog/... alebo niečo iné, cenovo bližšie Mambe?
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Myslel som ruagy a im podobne povolene strely. Mamba sice tiez nie je najlacnejsia ale ked som videl testy v balistickom gely tak ma vobec nepresvecila zeby to bolo niecim vynimocne strelivo. Pravda je ze test bol zamerany na luger ale tam to vychadzalo ze mamba vs klasika 124gr FMJ je skoro to iste.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"