FIOCCHI Black Mamba

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Co sa priebojnosti,je to podobne ako klasicky FMJ. Ale v tom videu je vidiet ze tam vznika velka docasna dutina,co moze sposobit sokovy efekt.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Vdaka Peterson a Agger za Black mamby. Tie mrchy su naozaj kurva nadupane, na prachu sudruhovia z Talianska nesetrili a v kombinacii s tou lahkou gulou.
Pocitovo kopu ovela viac, v piatok ich aj prebehnem cez hradla a dam vediet ustovu rychlost a energiu strely. Kopu az tak, ze som sa na 15 metrov rychlym stvorstrelom nezmestil do postavy a 2,3,4 strela koncila niekde v pravej ruke pachatela, normalne som musel spomalit kadenciu. Na 7 metrov je to ale vsetko OK... standartny rozptyl po tele.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

agger napísal:cubitko: testoval som desat Fiocci BM a tu su vysledky: min 369.03m/s max 391.88m/s, priemer 385.38m/s. Teplota cca 4`C
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

S Aggerom sme sa bavili o .40-tkach. A tym sa mamby dostali na +-650 Joulov, co je viac nez slusne. Pri teplote dajme tomu 25-30 stupnov, by sa energia strely mohla dostat za 700 Joulov.
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Neviete niekto kde majú Fiocchi Black Mamba v 9 mm luger? Najlepšie Žilinský, Prešovský, Banskobystrický kraj.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Neviete niekto kde sa daju kupit mamby v lugri a .40 na zapadnom slovensku?
dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ešte pred mesiacom som ich (tuším) videl aj u Fraňa v Nitre. Skús tam brnknúť.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Aj ja som skusil Mamby a nezda sa mi ze by kopali viac ako bezny 9mm Luger s 8g strelou napr. od Alsy.
Vsimol som si ale ze na 7m mi idu podstatne viac hore. Mieril som ciernemu pachatelovi na bradu a dostal to medzi nos a usta. Na vacsiu vzdialenost som to neskusal.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

aj mne sa s nimi (9x19) dobre strielalo, prijemne, presne, az som bol prekvapeny :)
friendly_jemison

Príspevok od používateľa friendly_jemison »

Dnes som ich testoval/meral z CZ 75 TS (136mm hlaveň) teplota cca 15°C: FIOCCHI Black Mamba 9 Luger energia 536 J, strela sa v smrekových doskách nedeformuje.
Pre porovnanie S&B 9Luger 7,5g FMJ energia 550 J
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Potvrdzujem : Black mamba sa nema deformovat. Jej "zazracna" ucinnost ma byt kombinaciou lahkej a rychlej strely s vysokou ustovou energiou a tvaru strely, ktory napomaha vytvoreniu vecsej docasnej dutiny.
Rozhodne sa netreba spoliehat, ze ma nizsiu pravdepodobnost prestrelenia ciela.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Asi ta prieraznost ciela je vacsia len ak strela nezasiahne tvrdy material ako je kost. V tom pripade zrejme nebude mat dost energie na prerazenie a sklzne sa do ineho smeru.
Používateľov profilový obrázok
ppapso
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa ppapso »

Páni, neviete, kde by sa dalo zohnať video, ako sa Black Mamba správa v balistickom gély v porovnaní s FMJ? Ideálne v kalibri 9 Browning (.380 ACP) Hľadal som, hľadal, ale nič som nenašiel. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Nech sa paci: Mamba v 380ke.
https://www.youtube.com/watch?v=CXTNynOFpLk

Je tam pekne vidno, ako vlastne funguje - ucinnejsia je kvoli nestabilite. Takze sa nejedna o expanznu strelu a je mozne bez problemov nosit.

Co by zas zaujimalo mna je toto: isty clovek mi tvrdil, ze Mamba funguje len v 380 a 45. V Lugri je vraj "prirychla". Co vy na to?
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Registered for: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Mna by zasa zaujimalo ci sa to naozaj moze nosit, ci existuje posudok z KEU. Lebo naposledy ked som ich spekuloval do .45 tak sam predajca, ktory pise knihy, mi to nevedel na 100 percent zarucit. A zasa iny, mi na Hornady critical defence povedal, ze jasne, ziadny problem, potom po diskusiach tu na fore som ich vypaskoval zo zasobnika, nie komory.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"