Je vhodný kaliber 45 ACP na obranu voči divej zveri?

Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

quest1 napísal:Olap - Ako? Napadne ťa medveď a ty nebudeš strieľať, lebo aj tak by si ho nezložil? To si si odtiaľto vzal?
No necitaj to co som nenapisal a citaj to co som napisal. Nehovoril som o tom ze nebudem strielat.
Ale ked uz vyvodzujes nejake zavery, tak ten moj je asi takyto (aj na zaklade tej zranitelnosti medveda). Ak sa len co trochu da, vzdy uprednostnt utek pred velmi neistou strelbou z kratkej zbrane. 45 nemam a cokolvek mensie je iste menej ucinejsie. Viem si predstavit, ze pocas behu (SMEROM OD MACA) by som raz, dva krat vystrelil do vzduchu. Mozno sa maco naplasi. To je moj zaver.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Inak ako je to s tym spravanim sa pred a pocas utoku medveda?
- pocul a cital som o tom uz kadeco a vela rieseni si vyslovene protireci..tak ako to je?

(.. zbesily uprk dole kopcom, vyliezt na strom, hrdo z toho vycuvat, podhodit batoh s vonavou desiatou, dat si batoh nad hlavu aby som vyzeral vacsi, na zemi si kryt krk a brucho, posrat sa a stat sa pre maca nezaujimavym, hrat mrtveho, ..)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Vyjadrím svoj názor. Podľa mňa človek ktorý je ozbrojený začne strieľať ak mu na to vystačí v tej chvíli odvaha. Ak nie tak prvé čo ho napadne bude útek. Alebo úplne zmeravie a zostane stať. Nič iné si ja osobne neviem predstaviť. Scény z filmov ako sa maco postaví na zadné s krikom atď atď si moc neviem predstaviť.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

theplaky zabudol este na celkom ucinnu metodu:
Obrázok
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Balaz to popisal dobre. Co spravit zalezi od situacie, osobne som s macom nikdy problem nemal. Ine zvery stacilo vzdy vyplasit, vratane utociacich psov. Aj ked jeden rotvajler dostal aj par uderov.
V Poloninach som na batohu na srdci nosil pochoden s trhacim zapalovacom, prislo mi to vhodnejsie, praktickejsie a efektivnejsie ako pistol. Zvlast ked ju moze nosit a pouzit kazdy, staci len odtrhnut.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..to s tou pochodnou nemusi byt vobec zly napad! :idea: Ak uz raz stihnem zatiahnut za spagatik rozhoreniu uz nic nezabrani (..a ohna sa vraj boji kazde zviera).

Mal si na mysli nieco taketo? http://pyroex.sk/shop/bengalske-ohne/sp ... rvena.html
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Ano mam presne tieto. Naozaj pochybujem, ze by sa toho nejake zviera nezlaklo, aj ludia by utekali, hori fakt masivne.

Nosil som to ockom zavesene na popruhu tak, aby som ktoroukolvek rukou iba trhol pochodnou a horela by mi v ruke. Detto partak.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Treba stretnut nasratu matku.

...ja len ze by bolo dobre taketo tvrdenia - vsetko sa toho zlakne - aj niecim podlozit. Nerad by som cital parte ze sa zahanal alenemalo to ziaden vplyv...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Mne sa ten koncept celkom paci.
(dakujem Quest1)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Je to overene, v jednom prirodopisnom filme strazca prirody na Kamcatke povedal ,ze ma dve linie obrany, kedze je tam kopa agresivnych medvedov - prva bola rimska svieca, ktora sa drzi v ruke a vyletuju z nej ohnive gule, ktore este praskali. Aj to tam ukazovali, hoci to nebol priamy utok medveda, dotierave kusy to spolahlivo obratilo na utek. Otazne je ako by to fungovalo na 2-3 metre. Druhy level bol kalach :wink:
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

To s tou pochodnou sa mi tiez velmi paci. A navyse je to dostupne kazdemu. Super. Este by snad stalo za uvahu tu pochoden vysusat niekde mimo lesa, aby clovek vedel ako silno a ako dlho to funguje.
Nakoniec je vidiet ako aj tato tema doniesla zaujimave riesenia...
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Samozrejme odporucam najprv si to vyskusat.
https://m.youtube.com/watch?v=OuMG1Tg1npk

Tu zhruba vidiet ako to vyzera, dost neprijemny zvuk, kopa dymu. Ta strieborna cast je pri horeni dost horuca a plamen by v lese asi vselico podpalil tak pozor na to.

Co sa tyka skusania proti rozzurenej matke, este som nemal prilezitost asi aj preto, ze vsadzam najma na tu prevenciu:)
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

A da sa to nejako rychlo zastavit? Napriklad to pichnut do zeme apod.?
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa oci »

Pochoden je supre nápad. Aj zvončeky sú parádne, len nie pre človeka, ktorý chodí do lesa preto aby videl a odfotil zvieratá a potrebuje sa pohybovať v tichosti.

PS: k tej pochodni mi tu chyba mudrlant co napíše " ak na teba vybehne medved na 4m tak ziadnu pochoden nestihneš zapáliť" Ciže ti je vlastne zbytočna :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"