Náboje .45 ACP LIMIT

Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Dnes som sa konecne dostal k otestovaniu .45iek z Limitu. Zo cca 100 nabojov jeden nesiel do zasobnika (zle zalisovana strela, naboj dlhsi ako by mal byt), z hlavne ale vystrelit isiel. Som spokojny, presnost aj energia vystrelu v norme. Strielane z Kimber Stainless II. Tymto este raz dakujem chalanom :-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

z nakupu v LIMIT-e som zatial poslal von asi 250ks 45acp z Glock 36 bez jedinej anomalie.
K inej zbrani v 45 momentalne nemam pristup, tak neviem porovnat.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja idem tesnut zajtra do Coltu, tak potom dam vediet. Co som skusal doma na sucho, tak rozmery boli OK, takze este otestujem funkcnost.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Takze tu je report. vcera som na zaver seansy buchol 22 kusov (3 zasobniky). Presnost super, ozaj som spokojny. Co sa tyka zavad, tak 3 krat mi poriadne nedovrelo zaver. Takyto naboj som vytiahol a znova dal do zasobnika, a na druhy krat uz bolo vsetko OK.
Sem tam sa mi stava, ze po poslednom naboji zo zasobnika mi skripne zaver nabojnicu pri vyhadzovani. Asi ma Norinco moc silnu vratnu pruzinu. No a teraz som zazil uplne iny level. Nabojnicu nestihlo vyhodit, zaver ju pri ceste dozadu zaskripol do vyvodiek zasobnika. Skoda ze som to neodfotil na strelnici. VYsledok bol taky ze to neslo lahko vybrat, zasobnik nesiel von, musel som nabojnicu zatlacit smerom do komory a nejako sa to uz rozhybalo. Ked som toto odstranil, nasiel som na stoliku jednu .45 strelu :) ale predpokladam ze bola odrazena, lebo ma na sebe nieco cierne, co je predpokladam guma z balistickych zabran na konci strelista.
Foto nabojnice s strely su tu, fotene to je az doma:
Obrázok Obrázok
friendly_hoover

Príspevok od používateľa friendly_hoover »

mm podla mna maju niektore tie 45tky trochu presypane
acho
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa acho »

Ahojte, ak by sa opat organizoval spolocny nakup, tak by som mal zaujem o 9mm lugre. Zasoby sa nebezpecne stensuju :-(
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Neviem, či to už niekto nevyňuchal predo mnou, ale toto sa mi zdá zaujímavá kúpa:

http://www.zelenysport.cz/strelivo/7-62 ... ivo-komise

tak 1000 by som bral.... Mosinkári, SVTčkari, SVDčkari ... :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

hm kukam ze 9mm lugre nemaju ale narazil som tam na nejaku haluz:

co je to to termosetove "skolske" strelivo? Ma to nejaky tracing v sebe, alebo - naco sa to pouziva ?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Skús sa pozrieť na termín "vybíjací náboj"... :roll: (školské strelivo = maketa bez zápalky, bez streliviny, na školenie v nabíjaní a vybíjaní zbrane a na nácvik spúšťania = "sušilka") :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

...a vyrobene z plastu, ktory sa teplom vytvrdzuje (preto termo-set) na rozdiel od termoplastu, ktory posobenim tepla makne.

Vo vyrobe termosetov byvale vychodne nemecko viedlo, tam bolo vsetko z bakelitu napr: naboje, auta....
friendly_hoover

Príspevok od používateľa friendly_hoover »

takto to dopadlo so strelivom .45

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok



edit :electron
Naposledy upravil/-a friendly_hoover v 27 Jún 2013, 23:29, upravené celkom 1 krát.
friendly_hoover

Príspevok od používateľa friendly_hoover »

ide o zbran cz 97 rok vyr.08 strelivo bolo .45acp limit nabojnica s&b so zbranou som bol velmi spokojny a som smutny ze takto zomrela aspon ze sa nikomu nič nestalo
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

No kua skoda mašinky,teraz dalej čo?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

Budeme riesit. :evil:
ozon
expert
Príspevky: 353
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa ozon »

K tej CZ 97 by bolo dobre dopisat:
- co sa stalo - gula v hlavni ostala, presypane strelivo
- ci to bola prva rana (vylucenie gule v hlavni)
- ci bola skontrolovana hlaven pred vystrelom
- kolko asi mala zbran za sebou
- ci bolo skontrolovane strelivo - kamosovi sa stalo, ze 9 Luger od L. mal taky cudny okraj, ze nesiel na doraz do komory, skusim zohnat foto a dat sem - teda napr. celkova dlzka porovnanim s ostatnymi, ci vojde do komory-kalibra
- ci isla zbran na KEU PZ a dat sem aj vysledok
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"