ALIEN (LAUGO): DREAM project

DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Lukas771 napísal:
DeSade napísal:
Lukas771 napísal:Neštudoval som to v žiadnom časopise, venujem sa eloxovaniu hliníka pre veľké množstvo odvetví :lol:
A poviem len toľko, že elox síce nie je žiadna novinka, ale tento konkrétny materiál naeloxovať do takejto vizuálne peknej podoby dokáže len veľmi málo eloxovní.
Keby si začal takto, mohla byť hneď iná debata. 8) Vývoj nezastavíš, už ho ja zvárajú https://interestingengineering.com/powe ... technology
Isto je to dobrá cesta smerovať vývoj do tohto typu zliatiny, ešte keby sa popracuje aj na cene... :twisted:
Inak som sa u jednej nemenovanej firmy stretol v rámci šetrenia s tým, že diely chceli vyrábať radšej zo surovej 7075, ako z 5083, ktorú by ešte dali do tvrdého eloxu, ale neverím tomu, že by to bol v surovom stave taký super materiál, už len z protikorózneho hľadiska.
IMHO cena je súčasťou marketingu. Veď koľko ľudí práve o nej točí a ani nespomenie, že Alien má veci ako kulisa z Borchard či plyn princíp a la HK VP7...ak som sa pomýlil, napravte ma pls.
Alebo niekedy technológ povie ako to robiť, konštruktér povie z čoho, nakreslí a hlavne to prepočíta a nejaký pičus s ekonomickou ledva ledva to celé "vylepší".
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rasto napísal:Exklusivna je bez pochyb a pri tak malej produkcii sa ani ine nedalo ocakavat.
Bud na to mate, alebo mate kopec vyhovoriek preco nie :lol:
Keby tam nebol ten smajl, bál by som sa, že to myslíš vážne. Ja som päťku ešte do jednej krátkej nedal, možno by ma teda bolo treba zaškatuľkovať do kategórie, že na to nemám. Neviem. Postavím to teda tak, že keby som mal päťku na jednu krátku, tak by mi stále chýbala jedna podstatná vec, o ktorej sa tu moc nehovorí. A to je dôvod, prečo práve Alien.
:?:
Že je exkluzívna? Čím, okrem ceny, je pre Boha taká exkluzívna? Materiál nie je šunt, ale plesať nad ním v roku 2020 asi netreba. Atypický dizajn? Pre mňa v tomto kontexte skôr "kozmetická" záležitosť. Fajn, ak by ma aj vlastná skúsenosť presvedčila o nejakých pozitívach, stále by som bol zdržanlivý a čakal, či niekomu z užívateľov nevybehnú aj nejaké negatíva. Dovtedy by sa tých 500 kusov zrejme aj vypredalo.
:lol:
Tak neviem, niečo z toho sú výhovorky? Lebo mne to nepríde ako výhovorky, ale ako dôvody, prečo Alien nie, resp. prečo, keby som mal v tomto momente päťku na jednu krátku, tak by som uvažoval o čomsi úplne inom, napríklad o nejakej dokonale vyladenej a vymazlenej 1911 od niekoho, kto má vo fachu skvelú povesť a kvantum skúseností. Ale OK, to som ja. Ja som dodnes nepochopil, koľko ľudí sa išlo zblázniť, aby sa dostali ku Chiappa Rhino (čo ešte nedávno bola tiež pre kde-koho unikátna a exkluzívna záležitosť) a mohli si capnúť fotku kamsi do skupiny na FB.
:roll:
Béďa
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Béďa »

Jen pár postřehů. Ergonomie je dle mě super, jediná nevýhoda je, že leváci musí držet palce dolů, jinak si můžou blokovat vyhozni okenko. Tam je z nerezové oceli, rukojeť je ze 7075..
Co do zpracování jsem neviděl lépe udělánou krátkou zbraň, ani STI ani DW nebylo na detail tak pěkně udělané...
Srovnání s 2011 je mimo, je vidět že dotyčný nechápe o co jde. Alien má největší výhodu v novém zážitků že střelby. Pevná hlaveň umožňuje opravdu vysoce nadstandardní přesnost, to co je hlavní je chování při střelbě, tam zdvih opravdu znatelně menší a i průměrný střelec má při dvou střelec výrazně lepší výsledky. Nejvíce je to znát při střelbě kolimatorem, který se navíc nehybe...
Jen pro upřesnění první série už byla prodána loni na podzim... Cena za uloženou se dnes pohybuje okolo 150000CZK. Nová série je skoro rozebrána... Pokud se podaří vývoz do US...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"