Výber zbrane na IPSC

pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Zdravim abakan, tiez riesim rovnaky problem asi pojdem do tanfo. Ak prides na jar do rs tak som zvedavi ze s cim, pokocham sa. Keby bolo mozne si take specialy niekde vyskusat, ale je ich medzi ludmi malo v obchode si vyskusas uchop ale moc si stoho nestrelis. Prajem ti stastnu ruku pri vybere a aby si bol s vyberom dlho spokojny.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ahoj pretorian,
k vam rad pridem urcite.
Idem s pravdou von, pravdepodobne si niektori budete mysliet, ze som na hlavu (ak si to uz nemyslite).
Pri vybere buchacky som konzultoval jej uzitocnost s viacerymi skusenymi ludmi (aktivni strelci ale uz aj prachom zapadnute hviezdy). Jeden z nich vsak predostrel viacero argumentov, ktore napokon zavazili pri vybere toho po com som siahol:

Argument c. 1)
Strielaj s tym co sa aspon v zakladnych rysoch a celkovej filozofii podoba tomu co nosis.
Celkom rozumny argument. Viac komentaru nepotrebuje.

Argument c. 2)
Vyber si nieco co je ready made akonahle to vyberes z krabice.
Priznavam, ze mam obavy z ladenia custom zbrane a hladat seriozneho puskara ci nebodaj pol sezony cakat na ND mi robilo vrasky na cele uz dopredu. Mozno predsudok ale ja uz sa trapit nechcem, s CZ toho bolo dost.

Argument c. 3)
Budes mat viacej kamaratov ked nebudes mat STI, SPS atd.
Nuz co, slovenska natura je uz raz taka: zavist je vsadepritomny folklor.

Argument c. 4)
Este dlho nebudes tak dobry aby si vycerpal moznosti beznejsej zbrane.
Ufff, tak ego sa priecilo ale nakoniec som ho pokoril.

Zazneli aj dalsie ale tie neradim k rozhodujucim...

Nebudem zatajovat, ze som v priatelskom vztahu s ludmi s WAR - ka, takze vyber logicky padol na XDM 5.25 Comp. 9mm.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tie argumenty by sa mohli vytesať niekde do kameňa.

ozaj stručne a reálne napísané.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Dik za odpoved a drzim palce, nech si spokojny :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tak to bol (vzhľadom na úvodné požiadavky) ozaj nečakaný zvrat vo výbere zbrane.
A priznávam, že mne osobne veľmi sympatický :wink:
Pán poradca je zjavne praktik.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak to som zvedavy i ja ked si to chytim do ruky, lebo som si teraz kupil HSko subcompact a celkom ma prekvapilo spracovanie i ked mi moc nevyhovuje uchop, ale na vsetko sa da zvyknut, alebo nasledne predat :-)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Zaujimavy vyber, ale nakoniec s kazdou pistolou, pokial sa neseka sa da dobre nastrielat. S HS-kom to Franjo Nadj zvlada vcelku bravurne, hlavne na kratsie vzdialenosti je excelentny.

ad bod 1.) Teoreticky je to spravne, ale nie uplne suhlasim. Ak raz vies strielat, tak vies strielat. Ak raz vies zapichnut, tak vies zapichnut. Ked chmatnem do ruky Glock, HK, HS, 1911 tak ju zapichnem na ciel mozno s oneskorenim par (2-3) desatin sekundy a v terci je to tam kde to ma byt.

ad bot 4.) Jedna mudra kniha o IPSC zase hovori... kup si to najlepsie a najpresnejsie co mozes a ma pravdu. Ja som sa dlho trapil, ze preco mam na 25 metrov mierenkou taky rozptyl, potom som si pozrel nastrelny terc mojho Shadowa Orange a pochopil som.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

cubitko: nie kazdy je taky univerzalny multitalent

na svojom prvom IPSC som dostal od jedneho stareho praktika radu : Ked si sa rozhodol nosit XYZ , tak sutaz s XYZ a neku**i si ruky, nie si taky frajer aby si mal dost casu natrenovat si poriadne obe.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:kup si to najlepsie a najpresnejsie co mozes a ma pravdu.
No, pravdu. :|
IMHO tá "pravda" závisí hlavne od toho, komu takto radíme.
Či strelcovi, ktorý už je aspoň na nejakej úrovni a má premyslené, čomu sa chce venovať a že sa tomu aj naozaj bude nejaký čas venovať.
Alebo začiatočníkovi, ktorého výkon je zatiaľ nič moc a ktorý sám nevie, čo konkrétne vlastne chce a či ho to vôbec bude baviť (dlhšie než povedzme pár mesiacov či rok).

Lebo to potom ten druhý môže ľahko na stejdži vyzerať ako 'maďarský lyžiar rokov 90-tych' a byť akurát tak deprimovaný, že ho na hlavu porážajú "sedláci" v rifliach s výbavou za 15 EUR kus a rozheganou služobnou zbraňou.
Nehovoriac o pocitoch, keď po roku zistí, že ho to nudné sušenie a drbanie sa po sobotách/nedeliach kde-tade vlastne už nebaví a že na predaji super-duper výbavy prerobí pekných pár stoviek eur.
Taký potom bude veľmi vďačný za radu "najlepšie a najpresnejšie"...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Uz sa tu nebavime o abakanovi?
Skoro som si kupil dalsiu CZ75TS v 40ke, nebyt s******** ceskej byrokracie a chodeni na urady 2x.
Asi maju malo roboty a potrebuju kazdeho navstevu zduplovat :evil:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

asi si bol fesny nejakej tete 8)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Rasto
S predajcami sa da dohodnut aby vybavili papiere dopredu. Naskenujes im ZP,OP,zbrojny sprievodny list a povolenie a oni to podaju na policii este pred tvojim prichodom. Potom absolvujes policiu len raz,v den ked si pojdes pre zbran. Alebo ti predajca vie povedat,ake pravidla maju na prislusnych oddeleniach zauzivane. Niekde to vybavis v jeden den,niekde si nechavaju cas a papiere ti vydaju nasledujuci pracovny den. V Cechach je strankovy den pondelok a streda. Inak co sa pristupu tyka,u policajtov v Cechach som zatial velmi spokojny. Teraz naposledy ked som kupoval zbran v Prahe asi pred mesiacom mi policajt na zbraniach tvrdil ze tie dva dni,kym vybavia ziadost je "bezpecnostna lehota".
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ano volal som s tetou policajtkou a potvrdila mi to co som us davno vedel individualny vyvoz sa posudzuje jednotlivo a musi dodrzat 7 dni, cize mi presne po 7 dnoch daju vediet, ze to mam schvalene.
A malo to byt od sukromnej osoby a nie predajcu.
Serem na pepikov, zase som usetril :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"