Výber zbrane na IPSC

inspiring_austin

Výber zbrane na IPSC

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ahojte,
hladam tu nazory a rady kedze v dohladnej dobe by som rad kupil nejaky zavodny special.
Moje predchodzie skusenosti su nasledovne: G17C cca 5tis. a CZ75 cca 10tis. Odstrielana jedna sezona.
Moje ocakavania su nasledovne: od zbrane ocakavam, ze vydrzi cca 50-80tis bez vyraznejsich kazov, ma to byt celokov, idealne pre div. STD/PROD., kal. 9mm, predavana tak aby si uz velmi vela puskarskej prace nevyzadovala. Zvazujem zn. STI konkretne Edge, SIG ale samozrejme som otvoreny, kedze v tomto svete specialov nie som moc skuseny a rozhladeny. Prosim, skusme neriesit, ze naco je zacinajucemu strelcovi taka fajna buchacka. Nerad by som flejmoval.
Cena do 2tis. Predom vyradujem zn. CZ, G, GP a podobne.
Za rady a tipy vopred dik.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked si mal CZ ako i ja, tak by som poskuloval po temto krasavcovi.
http://www.tanfoglio.it/eng/catalogo/sp ... mpetition/
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ak ma naozaj vydrzat 50-80 000 tisic ran bez zasahu, tak asi jedine Edge. nevyhoda su strasne drahe Hi-Cap zasobniky. Tiez Hi-Capy su strasne vyberave na kvalitu streliva + ak ho chces vyuzit na plnu kapacitu, musis sa pohrat s pilnikom. Peto Kopunec hovori, ze takto upraveny zasobnik vydrzi niekolko desiatok prebiti a potom uz je nepouzitelny. (aspon v .40-tke)

Ak sa ale zmieris s tym ze po 30-50 000 ranach vymenis hlaven a chces strielat Production tak odporucam

http://www.tanfoglio.it/eng/catalogo/sp ... k-iii.html

alebo

http://www.tanfoglio.it/eng/catalogo/sp ... ecial.html

Sig a Sphinx by som na tvojom mieste vyradil z okruhu kandidatov. Sig X-five allround a tactical maju na moj vkus prilis dlhy chod a privelky odpor spuste (hovorime o toverenskej neladenej verzii) + prilis vysoko hlaven nad pazbou a Sphinx 3000 je sidce krasny, chod spuste je skvely, vyborne vyvazeny, vyrobeny zo skveleho materialu, je to zatial najlepsia 9mm pistol z akej som strielal, ale ta cena ....
Naposledy upravil/-a cubitko v 15 Okt 2013, 11:47, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Pokial viem, tak STI ma problem, ze ked kupis tak si ju musis dopilovat. Hlavne zasobniky.
Noacoak mal myslim EDGE a kym ju vypiloval na 100% tak sa ntrapil (hlavne so zasobnikmi).

Sig P226, alebo Xfive Nemusis pilovat a su pripravene hned na pouzitie a vydrzia veeeeeeelmi dlho. Na tie sa mozes informovat u Sig1, alebo u Rob999 (pripadne na klasicku P226 aj u mna :wink: ).

Jedineho cloveka co poznam s Tanfogliom je z RK, ale niesom si isty ci je na fore a aky je jeho nick.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

P226 nepovazujem za zavodny special, tak by som ho rovno vyradil z okruhu kandidatov. Vseobecne Sigy by som si nekupoval na IPSC kvoli ich naozaj vyssiemu ramu (hlaven vysoko nad pazbou). Poviete si ze to je detail, centimeter hore-dole, ale v sporte casto rozhoduju prave taketo detaily. zbran treba drzat co najvyssie a tam Sig trosku pokulhava, aj ked su to vyborne a spolahlive pistole.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

abakan napísal:Prosim, skusme neriesit, ze naco je zacinajucemu strelcovi taka fajna buchacka.
Neriešim, tvoja voľba a tvoje peniaze.
Ale bolo by imho dobré upresniť, či si len chceš ako začínajúci strelec spraviť radosť (veď prečo nie?) alebo či sa plánuješ tvrdo "oprieť" do tréningu a s novou búchačkou sa výkonnostne posunúť niekam vysoko.
Z toho potom môže vyplynúť, aké detaily budú hrať rolu a čo je možno zanedbať.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

B je spravne.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Inak s tvojim rozhodnutim plne suhlasim. Ak chces zacat poctivejsie trenovat, je v provom rade potrebne kupit si buchacku, ktorej budes doverovat. Potom uz zbran nemusis riesit a vies, ze je to uz len o treningu, nejakych tych vrodenych schopnostiach a cielavedomosti.

Podobne som postupoval aj ja minuly rok, kupil som Shadowa 2012 a od tej doby viem, ze buchacka je spickova, vysledky su len o mojich rukach a hlave. Ak ale nechces mat o rok-dva podobne pochybnosti, tak pod do Production. Ak pojdes do Standardu s 9x19, za rok ,dva zacnes spekulovat, ci su tvoje vysledky ovplyvnovane minor faktorom a si zase tam kde si nechcel byt... pri vybere novej buchacky.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ja som bol v tom, ze aj s deviatkou sa da strielat major :shock:
Používateľov profilový obrázok
Sancho
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa Sancho »

abakan napísal:Ja som bol v tom, ze aj s deviatkou sa da strielat major :shock:
HANDGUN COMPETITION RULES
JANUARY 2012 EDITION
APPENDIX D2: Standard Division
Minimum bullet caliber for Major 10mm (0.40”)

http://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Da sa strielat Major aj s 9x19 , ale v kategorii Open... vidis prave sme ti zrejme ulahcili rozhodovanie
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:Inak s tvojim rozhodnutim plne suhlasim. Ak chces zacat poctivejsie trenovat, je v provom rade potrebne kupit si buchacku, ktorej budes doverovat. Potom uz zbran nemusis riesit a vies, ze je to uz len o treningu, nejakych tych vrodenych schopnostiach a cielavedomosti.
Dovolím si trocha oponovať.
Čo sa dôvery a spoľahlivosti týka, potreby začiatočníka často môže celkom dobre uspokojiť bežná produkčná búchačka za povedzme polovicu spomínaného limitu.
Ako môžeš dopredu vedieť, že "zbraň už nebudeš musieť riešiť", keď ako začiatočník moc netušíš, aké budú tvoje potreby a predstavy ohľadne zbrane za rok-dva, keď už povedzme že nebudeš začiatočník?
Aké požiadavky na (takmer)profesionálny nástroj a na základe čoho budeš klásť, keď si v danom odbore začiatočník a tvoje limity ani zďaleka neurčuje tvoja zbraň?

Čiže plne súhlasím s tým "buchacku, ktorej budes doverovat", ale asi v trocha inom kontexte než to bolo myslené.

Aby sme sa vyhli nedorozumeniu - reagujem na Cubitka, nekomentujem Abakanovu voľbu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Chlapovi je momentalne tusim jedno ci chce strielat standard, alebo production. Proste zavodit.
Ja strielam standard v minore a viem, ze keby som presiel na majora mam o 10% lepsie vysledky, ale za tu pridanu investiciu v podobe 40s&w mi to zatial nestoji.
Tanfoglio je lepsia Cezeta, tak ked chces ist tymto smerom, tak nech sa paci, alebo si niekde osahaj CZ75TS a mozno sa zamilujes do lacnej defky ;-)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco: ja to hovorim z vlastnej skusenosti, ked vies aku diviziu chces strielat, tak pomoze kupit si pistol s ktorou si vnutorne spokojny. Proste ked raz mas buchacku s ktorou sa da vyhrat World shoot a ME, nemas sa preco vyhovarat, ze vysledky su slabsie, lebo pistol :)

Abakan uz co-to odstrielal a minimalne zhruba vie co chce (plnokovovu sportovu pistol v 9x19 vhodnu na IPSC). Takze u neho je to vyslovene uz len o vybere kvalitnej sportovej pistole s ktorou moze zacat naplno trenovat.

Inak co sa tyka vyberu zbrane, nieje to len o peniazoch. Niekomu vyhovuje lahsia zbran, niekomu tazsia, je to o vnutornych preferenciach, ci ist do plnekovovej, alebo do plastaku. S obidvoma typmi sa da naucit paradne strielat a niektory strelci by Glocka v Production nevymenili ani za Sphinx.

Ak netrvas na Majore v divizii Standart, tak aj SPS Pantera je vyborna zbran a dokonca aj CZ 75TS je velmi stabilna, spolahliva a presna pistol.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Citkam, citkam, web surfujem ale ono to bude chciet ist do terenu a buchnut par ran z kazdeho kuska.
Mne staci buchat minor v std. major mi za vyssiu cenu 40sw nestoji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"