GSG-5

Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

S tvojím názorom súhlasím je to hračka na hov... ja som hu kúpil v máji 2008 po 3000 ranách už nestrieľala max. 2 náboje a zarážka. Po počiatkoch - uvoľnená hlaveň , zadná zarážka , celé teleso zbrane, zafixovanie skrutiek a opätovné povolenie po 300 ranách sa odlomilo pravé vodítko pružiny záveru zároveň s koncom záveru. Na moje šťastie musela ísť do oprava až k výrobcovi a nevrátila sa mi do 30 dní tak mi museli vrátiť peniaze lebo som odmietol ďalšiu zbraň. Bol som rád po 20 rozoberaniach, že som sa jej zbavil.
Už nikdy viac pokial sa nezmení konštrukcia, Páčila sa mi, kúpil som kopec príslušenstva a po 3 mesiacoch som zistil, že je to hračka do vitríny a nie na strieľanie. Ved je to samá skrutka a musí prejsť vývojom
Používateľov profilový obrázok
karo82
prispievateľ
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa karo82 »

To ste ma teda nepotešili.Teraz som ju znova skušal, všetko som komplet vyčistil a jemne namazal a čuduj sa svete z 200 nabojov len jedna závada.Ale mam obavy čo to bude dalej.Skusim teda ten locktide a ten chod na sucho.
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Bol som veľmi prekvapený - zdesený keď som ju rozobral ako môže byť celá zbraň zoskrutkovaná 3 mm skrutkami a dokonca 2,5 mm púzdro záveru. To predsa pri tých nárazoch pri streľbe nemôže vydržať a aj tak to bolo. Používal som loctite stredne pevný zaisťovač skrutiek a vydržalo to krátko. GSG to proste nezvládli. je to ich prvá ostrá zbraň po guličkových a podcenili otrasy a tlaky v zbrani. GSG 5 bude dobrá tak za 3-4 roky keď prejde vývojom ako ostatné zbrane. Mrzí ma, že to takto dopadlo pretože je dizajnovo veľmi pekná a páčila sa my.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Mam dotaz kupil som zasobniky tie vacsie tusim na vyse 20 ran a niak divne ta pruzina tlaci resp. netlaci na napaskovane naboje. Resp. ona ani keby nepruzila ale drhne ako hovado a nedokazem do zasobnika ani napaskovat naboje. Skusal som ten imbusak na boku povolit uvolnit atd,,, ale nic . Viete mi nieco poradit ?

Dikes
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ja som ten imbus vyhodil, takže to nemalo tú pomôcku, ktorou sa ťahal dole ten bežec, ale zásobník fungoval bez chyby, tým že sa ta vec s imbusom dá preč nie je možné zásobník páskovať na 100% pretože sa začne v strede otvárať nakoľko tam absentuje ten imbus
(pomohla by nejaká vhodná objímka okolo zásobníku približne v strede jeho dĺžky , ktorá ale nesmie ten zásobník sťahovať len musí zabrániť otváraniu)...

problém v GSGčku neni, že nepodáva problém je v zlom zásobníku z plastu.... odporúčam používať suché strelivo bez vosku ten spôsobuje (v komore) v GSGčku závady...
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Dik mam taku klipsnu co drzi druhy zasobnik vlastne ich spaja. Tak skusim ci to nepomoze.
Co sa tyka streliva ktore konkretne by si doporucil ? lebo neviem ci mi v obchode daju niake ked im poviem ze bez vosku. Pre istotu... nech ma neodr...
Tie zasobniky ma ale fascinuju natlacim tam 5 nabojov cele sa to sprieci a vypadnu...... :cry:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja som mal obrovské problémy s podávaním so zásobníku, ale to chce aj trpezlivosť bo ten polyamid či či to je sa musí vyšúchať trocha a pri tom tvorí také čierne ostružliny.... písal som to tu niekde FEDERAL champion cca 23 EUR 525ks ...lacné a na plink stačia
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Este dotaz uz sa s tym kaslem neviem kolko vybral som imbus ale paskovat sa neda lebo ta pruzina sa zasekava. Verzia tusim na 10 nabojov je v pohode. Ale tie vacsie skusal som brusit ale nic nepomaha co s tym ? Mne sa ani nerozchadza zasobnik v pohode drzi len drhne.
Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Nema uz nikto viac, popripade nieco podobne v takom kalibri. A co walter kopia Hk?
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 15 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

sigarms, tiež ma to štvalo, ale som to prebrúsil, vyhladil, naolejoval cca 3krát a nema problema !!! Z 10 ranového som spravil 20 ranový a maká f pohode
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"