GSG-5

3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

asi to mas pravdu, fixator - lepidlo,alebo lak budu asi lepsie.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa sano2 »

našim indiánom sa stále povolovali skrutky na sklopných pažbách (vz.58) a normálne sme dávali len fixátor a dotiahli a v pohode celé cvičenie a aj potom. ani ten lak by som nedával. vieš čo, zistím presne od kolegu čo presne tam dával a hodím do placu, aby si nemusel špekulovať. ale až vo štvrtok alebo v piatok. sorry za OT (nie je to GSG ale vz.58) ale je to riešenie z praxe a otestované na zbrani a pomohlo.
inspiring_sanderson

Príspevok od používateľa inspiring_sanderson »

Zdravim.

Chlapi toto je lepidlo pre Vas Loctite 243.
Produkt 243 je vhodný na zaisťovanie všetkých druhov materiálu. Preventívne zabraňuje uvoľneniu spojov na vibrujúcich dieloch, ako sú diely čerpadiel, montážne spojovacie skrutky motorov, ložiskové boxy, alebo lisy. Odporúča sa všade tam, kde sa požaduje demontáž len s pomocou náradia a tam, kde sú diely kontaminované olejom.

Len ta cena! okolo 1000SK
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, 243ka je to co pouzivam aj ja (modra kvapalina), uplnu pevnost spoja dosahuje uz po 2 hodinach (290-3h, 222/248-6h, 268-24h atd.) a sila potrebna uvolnenie je min 20Nm, co je tak akurat na to aby to drzalo ale zaroven v pripade potreby bolo uvolnitelne.


Gunslinger
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

Dik za specifikaciu, idem to pozriet do nejakych specializovanych predajni. Vcera som minul 200 ks CCI .22 LR HV a vsetko drzalo ako malo, raz som mal zadrzku, ale to bolo asi tym, ze som strielal rychlo za sebou. Je to predsa len samonabijacia malorazka......inak dobre motto: Ak chces mier pripravuj vojnu...no a Parabellum P-08 je tomu vysledok :D, inak teraz cakam na delostrelecky model, ale zatial je to v nedohladne a aj cena asi bude ubijajuca.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak pri P08 teda bude :lol: a ked chces este hentaku.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

Co uz, vzdy sami pacili p-08, mal so klasilku, ale kamos ma tolko otravoval, ze ju chce, tak som mu ju pustil...bola to vojnova vyroba pre nemecku domobranu a povrchovo uz nebola v naj stave. Ale ten delostrelecky model co som videl, tak to bola paradicka.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Uvazujem kupit dlhu verziu a nahodit nejaku optiku bushnell - to mi bude stacit urcite na .22lr, kedze to bude moja prva dlha zbran. myslite, ze to je dobra volba ? ci radsej zvolit na zaciatok inu malorazku ? dakujem
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Chod do malorazky osvedcenej konstrukcie bez srobikov a podobnych nezmyslov. Napriklad remington alebo ruger a nebola by od veci nejaka zkm a ece k tomu za par penazi. Zvaz wlater g22. Ak by si chcel sale to gsg ja ti ho predam aj s weaver listou.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

duros napísal:Chod do malorazky osvedcenej konstrukcie bez srobikov a podobnych nezmyslov. Napriklad remington alebo ruger a nebola by od veci nejaka zkm a ece k tomu za par penazi. Zvaz wlater g22. Ak by si chcel sale to gsg ja ti ho predam aj s weaver listou.
Neviem ako ostatní, ale ja som na zaciatku mal s gsg-čkom pôrod, ako som už písal, tak isto sa mi uvolňovali skrutky a pod. Ale potom som ho celé rozobral vrátane záveru, poriadne som všetko podoťahoval, použil tekuté závlačky a teraz funguje bez chýb. Niekedy sa mi stalo, že vystrieľalo 100 ks nábojov po sebe. Na strelnici si mysleli, že mám full auto. No a potom 10 x po sebe došlo k zádržke, ale to boli začiatky. V súčasnosti funguje parádne, treba len používať dobrú muníciu (CCI apod.). A samozrejme, je potrebné aj poriadne čistenie, je to predsa len semi auto .22 a to vyžaduje starostlivosť. A je fakt dosť presná. Čo sa týka optiky, mal som na ňom aimpoint M3, ale ten som potom hodil na M4. Na GSG 5 úplne stačí originál tubusový kolimátor 1 x30, alebo puškohlad, ktorý je tak isto od výrobcu GSG. GSG nie je lacná záležitosť, preto je to na zvážení, či ju kúpiť, alebo nie. Na AR-15/M 4 CQB, ktorú som si nedávno kúpil, stojí adaptér .22 tak isto ako GSG-5. Ale z druhej strany, ak niekto chce klon MP 5 v ráži .22, tak proti gustu žiaden dišputát. Len gsg-čku je potrebné sa venovať a byť trpezlivý, potom majiteľa odmení.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Už mi dochádza trpezlivosť, druhý mesiac som bez GSG, čo nie sú schopní mi vymeniť prasknutý záver. Jasne, že keď tu niekto vyvalí 20 taciek za flintu tak si nepripustí a verejne už vobec nie, že to nie je asi to prave orechové.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

duros, necham si poradit...ked si kupovat zbran, tak nech je uz spolahliva a nech z nej mam viac radosti, ako starosti.

z remingtonov alebo zo zkm mi ktore odporucas ? nemusia byt ani malokalibrovky, ked je nieco v podobnej cene a lepsich kvalit. pripadne aj to zkm.
walther mi pripada trochu moc "vesmirne" :lol: aj ked bude urcite dobry.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

duros napísal:Už mi dochádza trpezlivosť, druhý mesiac som bez GSG, čo nie sú schopní mi vymeniť prasknutý záver. Jasne, že keď tu niekto vyvalí 20 taciek za flintu tak si nepripustí a verejne už vobec nie, že to nie je asi to prave orechové.
Ja netvrdim, ze si to nepriznavam, jasne ze to nie to co si clovek predstavoval, alebo ocakaval. Ale co uz, mne sa paci a na pohodovu strelbu a ked nema gsg-cko menzes, tak to ide. Neviem ako Duros, mozno s nim chcel nahanat mudzahedinov, ja nie. Ja ho mam na zabavu. Mozem Durosovi pozicat svoje kym mu jeho vratia :D
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja si len myslím, že funkcia tohto fóra je aj podať objektívne informácie o produktoch, ktoré vlastníme . Ja viem, že tu máme tendenciu ventilovať svoje komplexy a dobijať si tie cenné chybajúce centimetre práve tým, že sa ostatným pochválime čo máme. Tak isto je to na vw forach a neviem akých fórach ... Ja nehovorim, že GSG nie je atraktivna flinta a nie je zabavná to isto nie. Len hovorím čo jej vlastníctvo prinieslo mne. Toď vsjo ak sa ma niekto opýta či ho doporučiť odpovedám tým, akú mam s nim skúsenosť. Doplním k nemu radšej ďalšiu samonabíjačku, aby nebola tak zaťažená, ja som z toho dával tisícku včielok každý víkend niekedy menej a evidentne to túto záťaž nezvládalo bezproblémovo. Takže ja ticho závidím majitelom GSG aj moskita, že im fachajú super.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

duros: Je to tak ako pises, aj ked ak mam byt uprimny:
duros napísal:...ja som z toho dával tisícku včielok každý víkend niekedy menej a evidentne to túto záťaž nezvládalo bezproblémovo.
to je akoby niekto povedal ze nakladal autu kazdy vikend 20,000km, a bol by prekvapeny ze s nim po par mesiacoch/400,000km musi ist do servisu s niecim pokazenym... :lol:

Viem ze to nie je moc dobre prirovnanie, ale aj zbran je len mechanicky stroj, ktory ma urcite slabosti, naroky na servis/udrzbu/vymenu komponentov, ako aj istu zivotnost, atd.

Uznavam ze GSG5 ma daleko od dokonalej zbrane, a z tej mojej som urcite nastrielal daleko menej nez ty (GSG5 je pre mna len zabavka na 'vyblaznenie sa', na ktoru mam malokedy cas), a to s tymi uvolnujucimi sa skrutkami nasledkom coho moze v pripade ze sa na to neda pozor vzniknut vela problemov (vratane prasknuteho zaveru) mohol vychytat uz German Sport Guns pri testovani prototypov (a v seriovej vyrobe ich Loctite-ovat a upozornit na to v manuale, atd.).

Skoda ze som si tvoju poznamku v novembri nevsimol, pripadne ze si nepozrel aj ine fora kde sa GSG5 prebera, mohol si si GSGcko 'uzivat' o dost dlhsie.

Kazdopadne drzim palce aby ti to dobre dopadlo, nezatratil ho uplne, a aj so synatorom si s nim este uzili vela zabavy :wink:


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"