GSG-5

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

rád by som sa opýtal majiteľov GSG 5. Aj Vám sa uvoľňujú hádam všetky šróbiky na tejto flinte ??? ako keď sa mi začala viklať hlaveň v ráme zbrane po cca 2000 ranách tak ma to už dosť nemilo prekvapilo.... to nehovorím o tej malej striebornej zarážke , ktorá je úplne voľná po 500ranách ...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

takže mochito v prdely a teraz ešte aj GSG 5, ako začína ma to nebaviť tak do 5000 rán.... má vystrelených.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som to už niekde písal,kamaratovi sa GSG-taktiez rozpadlo,tiež vraj tak 2000ran,dal to na reklamaciu a vratili mu peniaze po dobe dlhšej ako mesiac.Vraj sa mu tam niečo dolamalo.popraskalo,tie šroby to je asi samozrejmosť,keby tu bol registrovny tak by vam to popisal,zatial len takto.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

duros - to prasklo telo záveru? Ako je to tam riešené - oceľová vložka v zinkozliatinovom púzdre? (tak mi to pripadá). A čo tá tretia fotka? Napíš aj niečo, nech vieme...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

najprv som si všimol to čo vidite na tretej foto, to jest tá vodiace vec záveru začala škreť o ako sa to dá nazvať .. púzdro záveru ? alebo rám zbrane ?a škrelo to tou vecou čo je na obrázku 2. No a v nedelu sme boli na lúčnici a žačal mať problém s odpalovaním zápalky na blaseroch čo nikdy nemal a až doma som si všimol, že je prasklá tá čierna časť záveru, mimochodom je prišróbovaná na dej druhej striebornej časti záveru kde je vyhadzovač. Vši mol som si, že tie dva šróbky držiace tu čiernu prasklú čásť boli uvolnené, teda len jeden som mohol videt a dotiahnuť ten druhý je neprístupný. Predpokladám, že k prasknutiu došlo práve kôly uvolneniu tej čiernej časti záveru od tej striebornej a po dorazení už každý lietal trocha inak a dosadal pri prebití. myslím že ak budú tieto dve časti záveru len zoskrutkované, tak to bude otázka času kedy sa to pokazí znova. Od začiatku táto hračka na mňa pôsobyla dojmom china made. Tak som si šiel kúpiť starú dobrú ZKM456(brno 4) do Waffen.sk a teším sa všeho všudy za 2800,-Sk. A GSG ? uvidíme ako predajca bude reagovať a ako jeho dodávateľ KOZAP ČR.
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

zaujimavy problem s gsg-ckom. Ja som ho kupil nedavno a dal som si zalezat aj na tunningu. Strielanie bolo perfektne, najprv s optikou a potom som nahodil aj kolimator, cinsky, ale vcelku postacujuci. Rozptyl vynikajuci na 50 m a aj na 25 m. Ale stalo sa co som neocakaval, doslo k povoleniu fixacnej prepazky v zadnej casti zaveru zbrane a tak isto sa mi rozkyvala aj vysoka montaz na weavrovej liste. No co uz. Zbran som celu rozobral, poriadne podotahoval vsetko, kde som videl naznak skrutky alebo imbusu a aj hlaven. Zaroven som dosadil aj cervik na fixaciu ustovej brzdy (mam kratku verziu) a isiel som znova testovat. A zrazu vsetko fungovalo ako ma. nedoslo k nijakemu uvolneniu suciastok. Musim vsak upozornit vsetkych uzivatelov tejto zbrane, ze ked ju budu rozoberat a hlavne vyberat z tela zaverovy komponent, musia dat pozor na malu pruzinku, ktorej ucel je tlacit dole aretaciu zaveru, aby zaver neostal v zadnej polohe pri neosadenom zasobniku. Mne sa ju podarilo na par minut stratit a po zlozeni zbrane sa mi zaver nevracal do uzamknutej polohy. Az nahodou som na pruzinku stupil a vsetko mi doslo. Inak som spokojny, pouzivam CCI a fungujem bez zadrzky. Uvidime co prinesie cas. Dufam, ze sa najdu vo svete vyrobcovia, co casom nahradia plastove zasobniky za velkokapacitne kovove a pod. Chcem upozornit uzivatelov, aby sa vyvarovali pouzivaniu komponentov z airsoftovych MP-5, nic nevydrzia.....drzim vsetkym palce.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Tie uvoľňujúce skrutky sa dajú namazať sekundovým lepidlom a zďaleka sa už tak neuvoľňujú. Práve, ale problém je v tom púzdre záveru ktoré bez rozobratia nedovoluje utiahnuť jednu skrutku, ktorá je krytá rámom púzdra záveru. Ak sa tieto dve skrutky uvoľnia tak je konec so záverom.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

lepsi na uvolnujuce sa skrutky ako sekundove lepidlo je lak
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

'Tekuta zavlacka' sa myslim hovori profesionalnemu rieseniu. Obchodny nazov a miesto nakupu nepoznam. :(
Skrutku zakvapnutu sekundovym by som nechcel uvolnovat, to skor ten lak.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Suhlas, jednoznacne Loctite (je ich mnoho typov, ale zakladne su dva - cerveny - 'permanentny'/velmi pevny, a modry - pevny, ale v pripade potreby uvolnitelny). Ja na montaze optiky a pod. davam modry, a zatial spokojnost. V beznych drogeriach/farboch-lakoch a pod. Loctite ale nedrzia, treba v specializovanych obchodoch na spojovaci matros alebo cez net.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...veď hej, ale keď potrebujem kvapku a oni mi chcú predať iba 100ml??? Vraj sa dá troška vysomrovať v autoservisoch. :wink:

(Ono Walther na tých šrubkách dosť šetrí - aj na P22 sa mi furt uvoľňovala jedna - tá predná, čo je kratšia ako je narezaný závit v kazete. Našťastie je prístupná - ešte je aj vybranie v ráme pre šrubovák!!! )
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 10:37, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

To sekundove fixuje len docasne. Aj tak to povoli a uvolnuje sa to lahko. Ale o specializovanom rieseni som nevedel. Dobry typ!
3Guns
prispievateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa 3Guns »

Napad so sekundovym lepidlom, alebo s lakom sa mi vcelku pozdava. Uvidime ako to bude fungovat po tom, ako som podotahoval vsetky skrutky. Na zahranicnych a hlavne americkych forach o zbraniach maju s gsg-ckami podobne problemy, hlavne co sa tyka povolenych skrutiek a imbusov, ale vcelku ich chvalia. Rozmyslam aj nad pouzitim bud perovych alebo samosvornych podloziek pod skrutky. uvidime......
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

renemajor napísal:Napad so sekundovym lepidlom, alebo s lakom sa mi vcelku pozdava.
Nie je to k tej zbrani trošku brutálne?
renemajor napísal:Rozmyslam aj nad pouzitim bud perovych alebo samosvornych podloziek pod skrutky. uvidime......
Nepomôže, skus normálne fixátor na skrutky, to len kvapneš a potom dotiahneš a už sa to nepovolí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"