Aku pistol pre zaciatocnika?

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Abakanove slova mozem iba potvrdit - a to na zaklade vlastnej skusenosti.
Postupoval som tak pri kratkych aj pri dlhych zbraniach a oplatilo sa. Clovek ziska zakladne navyky, neskor uz iba zdokonalovat ludsky faktor. :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Hejl Vlastimil: abc sportovni strelby, Nase vojsko Svazarm 1965, str. 62
ospravedlnujem sa za orientaciu fotky ale neviem to napravit bo nieco s pixlami potom sa nepacit systemu
Ale este raz, ked to ma byt pre zabavu, potesenie, tak je jedno ako, nech je to hlavne bezpecne :idea:
Prílohy
20140611_133730 (1).jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

emkac napísal:tak dufam, ze trening s odstrelovackou bude mat na celkovu strelbu lepsi vplyv ako so vzduchovkou
Ak to vzťahujeme na nejakú danú jednotku času alebo financií, tak - nie, nebude.
Pri tej "odstreľovačke" vstupuje do hry ešte viac faktorov než pri vzduchovke/malorážke. Učenie základov a odstraňovanie chýb bude ťažšie, pomalšie aj drahšie.
emkac napísal:ale fakt tam suvis nevidim
Ak to preženiem, hlavným rozdielom je len pažba zapretá do ramena. Na oboch máš obojručný úchop, mieridlá aj spúšť.
Ľahšie sa naučíš základy streľby na puške než na krátkej.


Ale ako spomínal Abakan - ak to má byť hlavne pre zábavu (čo je úplne ok), ber po čom ti srdce piští a uži si to, len nech to je bezpečné.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

uz sme OT , nie k pistoli...

ale na trening na ostrelovacku je malorazna puska idealna
za 100 mas Suhlku alebo nejaku rusku, za 100 cinsku postacujucu optiku, za 100 nohy a montaz a za 10centov mas 22LR naboj

50-100metrove strelnice na malorazku su vsade a trenovat sa da doblba
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

2.ale nezanedbatelna cast veci je, ze puska Ti zozerie tolko casu, ze pistolovy trening vyrazne zredukuje
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 401
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa emkac »

takze dnes som par zbrani na Burze zbrani poskusal....
najprv len tak do ruky (povacsine CZ), nesedela mi ani jedna (skoro vsetko to boli compacty) :)

a potom na strelnici aj strielanie zo styroch zbrani
jedna v .22
a v 9 - CZ 75, neviemco, Glock 17
(strielanie z compactov som ani neskusal, mam velke dlane, takze na moj vkus kratka pazba)

strielanie v .22 prijemne, v 9 to uz bolo horsie
ta neviem co a ani CZ mi nesadli nejako (plus vaha CZ mi pride skor ako negativum)
ale Glock 17 uplne v pohode

pravdepodobne este nejaku strelnicu skusim, ale momentalne inklinujem ku Glock 17 a K22


teda dufam, ze som nieco nedoplietol, dostal som tolko uzitocnych informacii (vdaka gewehr), ze som pozabudal aj to, z coho som vlastne strielal :?
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Tiež mi v začiatkoch prišla .22 ako príjemné strieľanie a luger silný, kúpil som G19 a po niekoľko sto ranách sa mi zdá aj plnotučný luger slabý a príjemný na strieľanie 8)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Odporucil by som Ti HS ci XDM, celkovo lepsia spust ako Glock(bez pribudajuceho odporu), lepsie mieridla(ocelove) v zaklade ako Glock a mierne lepsi(hlbsi) uchop ako Glock. Vyskusaj cez Zoidberg.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Riesim podobnu dilemu - ale uz som skoro pevne rozhodnuty ze ako prvu zbran si zoberiem HS XDM 3.8" Compact (9mm). Paci sa mi, ze v zaklade tam je 13 a 19 ranovy zasobnik, takze je moznost vyberu. Dizajnovo sa mi paci. A vyhovuje mi, ze tam je oproti Glocku naviac dlanova poistka ako dalsia uroven bezpecnosti (osobne by som mal asi trochu respekt nosit Glock s nabojom v hlavni, nahodou zavadim o nieco spust...). Len v okoli Kezmarku si taku zbran asi teraz len tak nevyskusam - asi az v predajni, aj ked idealne by bolo si aj z nej zastrielat (na strelnici v Zalubici som skusal Glock 19 ale nesadol mi velmi).
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Vyborna volba, predpokladam, ze budes velmi spokojny. Na Tvojom mieste by som skusil sa s niekym dohodnut, kto ju ma, ci nepride napr. na stretnutie WF na Oravu a tam ju rovno aj vyskusat.

Ale aby som povedal aj B, tak tuto zbran neodporucam tunerom z dovodu, ze vsetky modifikovane diely su z velkej casti z US co moze byt pre niekoho problem.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Staci ak prides na nejake kolo Oravskej ligy. Chlapi co chodia z PP nosia XDM. Len neviem ci su to compacty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"