NANO / PM9 / DB9 /Sig290

sojer78
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 11 years 6 months

NANO / PM9 / DB9 /Sig290

Príspevok od používateľa sojer78 »

zdravím,
vzhľadom na to, že som na webfore nenašiel tému o týchto mikropištoliach v 9mm luger, tak by ma zaujímalo, či nemá niekto skúsenosť stýmito drobcami: Beretta NANO, KAHR PM9, Diamond back DB9, Sig 290.

pozitívnu aj negatívnu. teoreticku aj praktckú info. ideálne by bolo praktické porovnanie :)

po asi týždni hladania vo volnom čase sa mi výber zúžil na týchto 4och a aj to som siga objavil pred chvílkou.

ostatné: Keltec, Taurus, Ruger, Walther, SW nemali buď vhodnú veľkosť alebo zlé referencie.

na to aby som čítal angl. fóra nemám :|
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Neviem síce, prečo si z výberu vylúčil SW Shield, ale mňa dlhšie hľadanie a aj skúšanie priviedlo práve k nemu. Ak by ťa predsa len zaujímali referencie alebo si mal nejaké otázky, pokojne sa ozvi cez PM.
sojer78
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa sojer78 »

vyberal som rozmerm NAJmenšiu zbraň a Shield má oproti ostatným dĺžku "až" 155mm :)
nano - 143
kahr - 132
DB9 - 142
Sig290 - 140
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zopar DiamondBackov v 9br doviezol pred par rokmi Jaro Kuracina, ale boli to velmi problemove zbrane. Kazda poskladana inak (neveril som ze sa to da), nepochopitelne konstrukcne skratky - napr kovove tiahlo oprete o plastovy ram, kde po par desiatkach vystrelov vyjazdilo kolajnicu a pod.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pozeraj aj na uchop, nielen na dlzku zbrane. Mala zbran sa blbo drzi, tym padom pri vystrele viac skace a spravny uchop je v prdeli. Dolezite je tiez dobre puzdro a opasok. Ked mam Shielda v puzdre, ani neviem, ze ho mam. Naproti tomu na prcka Taurus PT 22 mam len univerzalnu Dastu a pistol ma tlaci kde len moze.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Odporúčam Sig Sauer P938 - 150x99x28mm, 454 g, jednočinná spúšť. Dá sa nosiť aj vo vrecku. Mám z neho bezproblémovo vystrieľaných 1400 nábojov od kontaktnej vzdialenosti až do 100 m.
sojer78
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa sojer78 »

čo sa týka úchopu niečo som o tom čítal ale pokial si to človek naozaj minimálne nechytí (to ani nehovorím o zopár výystreloch) tak nemoze vedieť..
napr. som čítal o Keltec P11 že sa vynikajúco drží ale tam chvála skončila.

ked som pri tom uchope napadá ma otázka dostupnosti týchto zbraní v SR.

mimochodom pôvodne som natrafil na Ruger LC9-LM (Lasermax) (LCP sa mi velkosťou vždy pozdávalo) ale táto zbraň sa v tejto zostave do SR už nedováža a zrejme ani do čiech a tak som začal "pátrať" po iných "cvrčkoch" :)

podstatné parametre boli: hrúbka, váha, kapacita zásobníka, dĺžka, výška, tak trochu aj cena, aspoň aká-taká kultivovaná pudová strelba- úchop, spätný ráz (vzhľadom na to, na čo má táto zbraň slúžiť) a samozrejme kvalita spracovania zbrane.

chcel by som poprosiť majitelov SW shieldu či by vedeli opísať pozitíva rsp. negatíva tejto zbrane. a prečo sa rozhodli práve pre túto zbraň a či by si teraz vybrali niečo iné z tejto mini kategorie.

vďaka

shot: túto zbraň som mal tiež v zozname :) (kvôli dĺžke sa nedostala do finále). vďaka za info. ešte zvážim
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Som majiteľ SW Shield a vzal som ho lebo:
- dostupnosť v kalibri . 40 SW
- dobré recenzie zo zámoria (kým Walther PPS ich mal zmiešané), pomerne solídny výrobca
- dobrý pocit pri omakaní, na malú zbraň dobrá ergonómia a ovládanie
- akurátna veľkosť zaručujúca pohodlnú a bezpečnú manipuláciu aj s väčšími rukami
- rozmery umožňujúce skryté nosenie aj vo vrecku nohavíc či mikiny (nosím 2XL)
- manuálna poistka, ktorú pri iných krátkych zbraniach nevyžadujem a nepoužívam, ale tu je na nezaplatenie*
- primeraná cena

Po troch rokoch som stále spokojný, lebo:
- na malú zbraň a veľký kaliber príjemné strieľanie (môže za to aj dvojité vinutie pružiny)
- dosiaľ absolútna spoľahlivosť (strelivo len továrenské, odskúšané rôzne druhy, rovnako aj typy striel)
- neuveriteľne pohodlné nosenie, ľahké skrytie, pri tasení bezpečný úchop

Predsa len by som vylepšil dve veci:
- Zdrsnenie na ráme je jemnejšie, čo je fajn, lebo to neškodí oblečeniu, je to príjemné i na holé telo, no keď sú v lete ruky poriadne spotené, pri väčších streleckých manévroch to spôsobuje až kŕčovité držanie ako prevenciu pred "porušením" úchopu, alebo práve to "porušenie" správneho úchopu a jeho korekcie. So suchými rukami to problém nie je, na rozdiel od niektorých iných krpcov, ktorí aj v slabšom kalibri (9 mm Luger, 9 mm Browning) majú tendencie "vyskakovať" z rúk
- Väčší z dvoch dodávaných zásobníkov má medzi presahujúcim dnom a pažbičkou plastovú objímku kopírujúcu zásobník po celom obvode. Tá je však len nasadená na zásobníku a nijako fixovaná, takže pri streľbe sa nezriedka pohne možno o nejaký mm nahor a potom zas nadol. Nie je to žiadna veľká chyba, nemá vplyv na presnosť streľby, kvalitu úchop - vlastne na nič, okrem pocitu strelca, že sa mu v ruke niečo jemne hýbe

Resumé:
Pri malých pištoľkách mi vadí, keď mi aj napriek pevnému (a správnemu) úchopu chcú vyskočiť z ruky. Shield mi príde vzhľadom na rozmery a kaliber veľmi kultivovaný. Na strelnici po stovke vystrieľaných nábojov síce moje zápästie cíti rozdiel medzi full-size zbraňou a týmto drobcom, ale všetko je to v norme.
Každý si musí vybrať sám na základe vlastných preferencií, len by som ako kritérium nebral minimálne rozdiely vo veľkosti. Samozrejme, existujú aj menšie deviny ako mnou spomínaný Shield (o štyridsiatkach to až tak neplatí). Len niekedy už miniaturizácia vedie k ťažkostiam pri manipulácii. Zvlášť, ak má človek poriadnu labu.
Všetko ostatné som už asi napísal...

*Nech si kto chce čo chce hovorí, je nepomerne bezpečnejšie zapuzdriť do mäkkého vnútorného púzdra, či nosiť ju v taške a po vreckách a mať pri podobnej manipulácii zaistené.
sojer78
občasný prispievateľ
Príspevky: 20
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa sojer78 »

Jack ďakujem za vyčerpávajúcu recenziu :)
za niečo takéto by ti pol povďačný zrejme aj konštruktér :)

medzičasom sa ku mne dostali info že ani s kahr-om niesu poniektorý majitelia spokojný

ale SIG P290 že je ok...

asi mi nezostáva nič iné ako pochodiť nejaké strelnice v BA či tam nemajú nejakú mikro k vyskúšaniu.

porovnanie nano vs shield: velký rozdiel v romeroch tam teda fakt nieje
https://www.youtube.com/watch?v=GfBwmMuqKlw
Naposledy upravil/-a sojer78 v 21 Aug 2016, 20:56, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nemajú
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Sojer78, ak by si mal cestu do CR, tak je jedna napredaj....

http://www.strelectvi.cz/forum/p-sig-sa ... 38787.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"