ALIEN (LAUGO): DREAM project

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Len ak by to niekoho zaujímalo, na zbraň je použitý hliník naozaj špičkovej kvality (7075) v kombinácií s tvrdým eloxom, čo je perfektná kombinácia, tá cena je určite adekvátna vzhľadom na náročnú výrobu, keď si len predstavíte to množstvo odpadu, ktoré ostane len po výrobe rámu...
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

:shock: :roll:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Nazdar,
to si bol študovať v Novom čase takéto megabombastické vyjadrenia? :lol:
Ako máš pravdu, je to 7075 spolu s tvrdým eloxom ale už asi od 60. rokov to nie je žiadna HighTec technológia.
O.i. do takého materiálu sa veľmi dobre frézuje a to najmä rýchlymi posuvmi. Z hľadiska technológie obrábania práve preto je takýto materiál zvolený.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Lukas771: na bazosi niekto predava z tohto materialu trekingove palice - mam to kupit?
https://sport.bazos.sk/inzerat/11301880 ... palice.php
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

To musis kupit.
Aj Forest Gump by povedal: Poručíku Dane , vy máte vesmíne nohy :twisted:
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

Neštudoval som to v žiadnom časopise, venujem sa eloxovaniu hliníka pre veľké množstvo odvetví :lol:
A poviem len toľko, že elox síce nie je žiadna novinka, ale tento konkrétny materiál naeloxovať do takejto vizuálne peknej podoby dokáže len veľmi málo eloxovní.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

Príspevok od používateľa matkoo »

asik blba otazka je vobec niekde na SK ho vidiet rsp skusit?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Uhnacat z hovnokovu a pytat za to pat litrov... :roll:
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Lukas771 napísal:Neštudoval som to v žiadnom časopise, venujem sa eloxovaniu hliníka pre veľké množstvo odvetví :lol:
A poviem len toľko, že elox síce nie je žiadna novinka, ale tento konkrétny materiál naeloxovať do takejto vizuálne peknej podoby dokáže len veľmi málo eloxovní.
Keby si začal takto, mohla byť hneď iná debata. 8) Vývoj nezastavíš, už ho ja zvárajú https://interestingengineering.com/powe ... technology
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

matkoo napísal:asik blba otazka je vobec niekde na SK ho vidiet rsp skusit?
na ipsc sutaziach sa to v minulej sezone dalo. V tejto - neviem.
Lukas771
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 4 years 8 months

Príspevok od používateľa Lukas771 »

DeSade napísal:
Lukas771 napísal:Neštudoval som to v žiadnom časopise, venujem sa eloxovaniu hliníka pre veľké množstvo odvetví :lol:
A poviem len toľko, že elox síce nie je žiadna novinka, ale tento konkrétny materiál naeloxovať do takejto vizuálne peknej podoby dokáže len veľmi málo eloxovní.
Keby si začal takto, mohla byť hneď iná debata. 8) Vývoj nezastavíš, už ho ja zvárajú https://interestingengineering.com/powe ... technology
Isto je to dobrá cesta smerovať vývoj do tohto typu zliatiny, ešte keby sa popracuje aj na cene... :twisted:
Inak som sa u jednej nemenovanej firmy stretol v rámci šetrenia s tým, že diely chceli vyrábať radšej zo surovej 7075, ako z 5083, ktorú by ešte dali do tvrdého eloxu, ale neverím tomu, že by to bol v surovom stave taký super materiál, už len z protikorózneho hľadiska.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

7075 je celkom dobry material. Aj bez eloxu dokaze relativne slusne odolat korozii. Na lietadlach su z neho rozne hrubsie panely kridel, napr kryty montaznych otvorov do kridlovych nadrzi, aj niektore velmi namahane kridlove hrube potahy, alebo aj nohy sedadiel ked je to frezovany "masiv". Tie byvaju eloxovane peknejsie ale nie do farby. Je to naozaj pevny material, nosne potahy kridel aj sedacky musia vydrzat ohromne pretazenia, nenazval by som ho "hovnokov". Aj pri poskodeni eloxu celkom fajn odolava korozii ale nie je uplne antikorozny. Ale zeby ta cena bola kvoli materialu, spracovaniu? Asi tazko. Podla mna hraju skor na exkluzivitu vyrobku.
Ved aj CZ75D je vraj vyrobena zo 7075 a zas nejak ju to nepredrazilo.
https://dkfirearms.com/product/cz-75d-pcr-compact-9mm/
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Musia sa vratit investicie (kupa od SK zbrojara), rozbehnutie projektu a v neposlednom rade generovat zisk.
Exklusivna je bez pochyb a pri tak malej produkcii sa ani ine nedalo ocakavat.
Bud na to mate, alebo mate kopec vyhovoriek preco nie :lol:
Minimalisticky dizajn a pouzity material ma jeden obrovsky neduh a to prehrievanie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"