Czechgun Gladiator .45 SCP # 2-ranový perkusák na "nosenie"

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hektor napísal:Chlapi ale teraz vazne. Vam nepride nic divneho na tom, ze do vas moze poslat 18 rocny jedinec dvojstrel a potrebuje k tomu len mat vek a OP?
Myslim, ze je to zcestne az demagogicky polozena otazka. Budem to opat prizvukovat, su ludia pre ktorych nie je normalne ze su ZP a najradsej by zakazali cokolvek, lebo vsak im to nechyba a ich to nijako neobmedzuje. Mne osobne neprekaza ze mam ZP a niekto si dokaze kupit perkusak na volno. Ak tu zbran pouzije tak sa pouzije rovnake ustanovania ako pri inych zbraniach. Som zato, aby tu bola vzdelanejsia spolocnost i na tejto urovni, ale cakat to, ze si to kupi navolno niekto len, aby to do niekoho nasil mi je dost proti srsti. je to rovnaka demagogia, aku pouzivaju anti gun reprezentanti. Nie je to podla mna stastny sposob ako argumentovat..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Tomas120: načo tu robíš hrdinu? Zámerne som viac nerýpal ohľadne tvojej návštevy PPZ, nakoľko som ťa nechcel zhadzovať a strašiť ďalších pozvaných adeptov.
Dúfam, že už máš napísaný ďalší elaborát na tému Deringer, ktorý zašleš na PPZ, aby si poučil kompetentných
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

tomas120 napísal:Mne to teda normálne nepríde tiež, že sa takéto dá kúpiť len tak cez net. Niekde na youtube som videl ako projektil po výstrele prešiel doskou len taký fukot. Ak jej toto v poriadku, tak ja zožeriem svoj ZP
A to si ešte nevidel výstrel z perkusnej brokovnice, keď z tej dosky ostanú len triesky, alebo výstrel z perkusnej pušky, do ktorej ide projektil veľkosti palca na ruke, ten prejde aj hradami na streche len taký fukot :twisted: Všetko dostupné bez ZP a aj cez net...
Ale nebudem ťa viac plašiť... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nezdá sa mi, že by sa tu či v Čechách pohybovali davy osemnásťročných nadržancov, snažiacich sa zo všetkých síl vycálovať 500 inflačných euráčikov za potenciálne dve (neisté) rany :shock:
Great Gun má perkusný dvojraňák na trhu zopár rokov a zatiaľ neviem o tom, že by niekto túto vec použil inak, ako na testovanie odolnosti rôznych materiálov na strelnici so striedavým úspechom a občas aj (hlbokým) sklamaním.
Mám za to, že rozpútavanie takýchto búrok v šerbľi obvykle neprinesie nič pozitívne.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Tiez si myslim, ze sa nebudu diat tazke obranne akcie s touto zbranou a kriminalitu to tiez nevynesie do zavratnych vysok, ale nemam dobry pocit ked vidim mladeho vodica v silnom aute a toto je nieco podobne.
Chalan to skusi puknut na zahrade, v lese a potom to bude obcas nosit do mesta (poznam to zo svojich mladsich cias :wink: ). Ziadny velky trening ani znalost zakonov (samozrejme nie vsetci patria do jedneho vreca a cena tiez zmensi okruh uzivatelov).
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Hektor napísal:Chlapi ale teraz vazne. Vam nepride nic divneho na tom, ze do vas moze poslat 18 rocny jedinec dvojstrel a potrebuje k tomu len mat vek a OP?
.
On má oveľa silnejší kaliber v rukách: hlasovací lístok ...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Už keď sa tu rozvinula debata o nosení : nezvlhne prach alebo zapalka pri dlhodobom nosení perkusaka ?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Veď jasne, že hej, preto aj Igrlik správne píše o neistom výsledku.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Z rečí zákazníkov ktorý majú (Ó môj Bože oni aj nosia!) Great gun derringery je potrebné buď zavoskovať guľu v hlavni a zápalku na pistone alebo použiť švajčiarsky prach a zavoskovať zápalku na pistone. Extremista ho takto nosil dva mesiace a potom na strelnici vyšli krasne dve rany, štandardne po týždni dvoch vystrelí, prečistí a nabije nanovo.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

peterson napísal:Tomas120: načo tu robíš hrdinu? Zámerne som viac nerýpal ohľadne tvojej návštevy PPZ, nakoľko som ťa nechcel zhadzovať a strašiť ďalších pozvaných adeptov.
Dúfam, že už máš napísaný ďalší elaborát na tému Deringer, ktorý zašleš na PPZ, aby si poučil kompetentných
akého hrdinu? Vyjadrenie názoru je hrdinstvo? Mňa určite nezhodíš, kludne napíš ďalšie veci ktoré si sa dozvedel z návštevy ktorá mimochodom prebehla v uzavretom kruhu. A pokiaľ viem ty si tam nebol. Hlavne si napísal niečo čo vôbec nebola pravda. Mimochodom už si si bol overiť čo som v ten deň mal " na opasku" ? Mrzí ma že príslušník Pz verejne vyťahuje veci ktoré boli riešené medzi "štyrmi očami" To je normálne? Mne to normálne nepríde. Potom sa ale nikto nemôže diviť, že k dialógu v tejto zásadnej veci si nikto nechce spoločne sadnúť za stôl. Keď si je na druhej strane vedomí, že následne niekto sa tu bude potom na jeho adresu odbavovať.. Niekto by si mohol myslieť že je za tým aj dáky účel. :?:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Tomas120: ty si ale nemal stretnutie medzi 4mi očami. S tebou tam sedelo viac policajtov PPZ. Ty si zjavne absolútne nepochopil obsah stretnutia, ktoré si absolvoval. Ja nemám dôvod neveriť kolegom a preto som napísal, že som ťa nechcel verejne zhadzovať. Ak máš stále pocit, že sa stretnutie odohrávalo inak- tak máš presne rovnakú osobnosť, čo sa týka vnímania situácie okolo teba ako jeden bývalý nick na tomto fore.
Google hovorí, že si vyštudovaný hudobník. To by vysvetlovalo, že máš zrejme super vlohy na veci humanistické a umelecké- to ale neznamená, že máš jasno v oblasti legislatívnej na úseku zbraní. Aj v tejto téme naznačuješ absolútnu neznalosť problematiky.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Peterson: Nie nebolo to medzi 4 očami, no na veci to nič nemení pokiaľ sa jedná, že ty si tam nebol.. Čo sa týka konkrétneho stretnutia a informácií. Čo tam zaznelo som si zobral so všetkou vážnosťou a v kontexte ďalších informácií vytvoril / a nie len ja/ istý obraz o situácií a nie len o tom.. Napriek všetkému, s tým čo padlo za dverami si nedovolím niekde o niekom písať rovine ako si to spravil ty. Ako nehnevaj sa, keby som hocikde či v štátnej správe, alebo u súkromnika spravil to čo si ty spravil, tak ma zamestnávateľ/ zainter. osoby kopnú do zadku a viac by som si neškrtol. Ale asi sa serióznosť a férovosť nenosí všade..
PS: to čo ti vyhodil "Google" je len zlomok toho kto som. :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

trochu si to mýliš. Najprv si nabádal ľudí, aby vypisovali a boli aktívny. Dostal si možnosť ísť si pokecať o svojich riadkoch. Dostal si verejný dotaz na obsah stretnutia a podával si ho diametrálne odlišne ako druhá strana.
Ty si NIKTO(nikoho si nezastupoval) a to stretnutie bolo presne také, ako ked hocijaký občan zaklope v hociktorej budove PZ a je prijatý k predneseniu svojich požiadaviek.
Je ale možné, že si nadobudol pocit, že si zastupoval niekoho a cítiš sa ako konkurencia LT.
Takže to zhrniem- ak si mal pocit, že tvoja návšteva na PPZ bola misiou za práva niekoho, ja ti naznačujem, že žiješ v bublinke dosť ďaleko od reality. Tvoje znalosti zákona majú veľké rezervy, dokazuješ to na fore a presvedčil si aj kolegov. Že si odišiel odtial s úsmevom nesvedčí o opaku.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Keby som ti dal ja do ruky 20 - 30 str. materiál z môjho hociktorého odboru,aby si sa v tom zorientoval /pôvodne zo dňa na deň popri x ďalších pracovných aktivitách/ a mal si ich ísť následne s niekým prerokovať, by si nevedel kde je sever..A na základe toho by si dáky kolektív chcel o tvojej osobe vytvoriť obraz tvojím štýlom, tak ďakujem pekne. :?: To nebola žiadna dobrodružná výprava z pozície vševedka, rovnako som povedal jasne že nereprezentujem žiadnu organizáciu. Len ako jeden zo 150tis. legálnych drž. ma zaujíma kam sa veci uberajú.
Mám to brať tak, že nech hocijaký občan zaklope v hociktorej budove PZ je prijatý k predneseniu svojich otázok ako NIKTO /pokiaľ niekoho nezastupuje/? hm super..
Čo má spoločné môj apel na ostatných aby boli aktívni, namiesto frflania niekde tu. Je to každého právo. Ja som na rozdiel od väčšiny zdvihol zadok a bol ochotný z polovice SR ísť do BA a dopytavať sa na veci, ktoré ma zaujímajú.. Ale zrejme ako NIKTO som nemal právo..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

čo si vlastne očakával od tej návštevy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"