Tokarev TT33

bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zástava M57?
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Ahoj chlapi po dlhej dobe som si konečne zadovážil tokareva aj ja...mal som záujem len o predvojnový ročník s nízkym výrobným číslom samozrejme nestrielanu úloženku co sa mi aj podarilo je to ročník 1938 a ma trojciferne číslo je Top stav zatial som z neho nevystrelil a asi to tak aj ostane je to zbierková záležitost a tá predstava ze čakal počas vojny niekde v sklade na nejakého dôstojníka ktorý sa k nej už nedostal....je super...
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

čo taká hračka koštuje prosím ťa...
Majo1911
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Majo1911 »

Ja som ho zohnal cez známeho za 380 euro potreboval súrne peniažky...
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Po ocisteni a poskladani pistole nedokazem "obtiahnut" zaver. Ani bez zasobnika, ani s prazdnym ci plnym. Vzdy to zablokuje poistka udernika. Len ked manualne natiahnem kohut dozadu, vtedy hlaven beha.
Nevie nikto, cim to je?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pokiaľ viem, pištoľ TT-33 nemá poistku úderníka. Celú bezpečnosť zbrane rieši prvý ozub kohúta a prerušovač. Pri natiahnutí kohúta na prvý ozub je zablokovaná spúšť a prostredníctvom prerušovača aj záver.
Manipulácia so záverom je možná iba ak je
a) kohút natiahnutý na druhý ozub, alebo
b) kohút úplne spustený na zápalník.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Ano, nespravne som to napisal. Problem je, ze ak je kohut spusteny uplne, zaver sa neda natiahnut vobec.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Máš prázdnu nábojovú komoru a zásobník vybratý zo zbrane. Ak teda natiahneš bicí kohút do druhej polohy a stlačíš spúšť, záchyt kohúta uvoľní kohút a ten cvakne na zápalník. Držíš stále stlačenú spúšť a mal by si môcť obtiahnúť záver. Prerušovač pritom odpojí spúšťové tiahlo, ktoré klesne pod záchyt kohúta. Potom uvoľníš spúšť a spúšťové tiahlo sa dostane pred záchyt kohúta. Toto je funkčný cyklus výstrelu. Kde je u Teba chyba?
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Skusil som tvoj postup a nefunguje to stale. Zaver sa posunie o milimetet a kohut spadne do polohy 1. Potom sa s tym uz neda pohnut.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pred čistením zbraň fungovala a čo bolo rozobrané na čistenie?
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Strelil som bez problemov 300 tovarenskych nabojov. Doma rozlozil na zakladne hlavne casti (nie prvocastice) vratane vybratia kontajneru. Premastil, poskladal a zostal smutny:-)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

pravdepodobne to bude opotrebovana horna ploska prerusovaca. Ak pozres do zaveru zospodu tak vzadu kde trci zapalnik su dve zosikmenia, to vlavo (ak mierim zaverom od seba) je dlhsie smerom k zapalniku a sklapa kohut, to vpravo je kratsie a je nad prerusovacom. Vo funkcnom stave pri pohybe zaverom dozadu lave zosikmenie sklapa kohut, prave stlaca prerusovac a ten nedovoli padnut zachytu kladiva do zaistenej polohy. Ak prerusovac nie je stlaceny synchronizovane, zachyt kladiva padne do zaistenej polohy a si tam. Zaver je zablokovany prave tou ploskou prerusovaca takze cim viac sa potom niekto snazi v zaistenej polohe zaver znasilnit tym viac domrdava vrch prerusovaca. V lepsom pripade, bo v horsom by sa vymackal lunker do toho zosikmenia v zavere a to je potom na nadvarenie u odbornika.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Vdaka.
Pozrel som to a je na tom mieste drobna jamka (vid foto).
Zrejme bude v tom problem. Otazka, spravi to puskar?
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Skoda, na tomto fore sa daju pridavat len nerealne male fotky :|
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Este jeden pokus.
Prílohy
IMG_20190120_194434.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"