Tokarev TT33

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3696
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Guverner: chalani sice ostrejsie, ale popravde ta uzemnili ohladom nazorov, ktore tu vacsina asi nema.

Ako ti uz pisal Peterson, skus trochu s pokorou nasavat nazory ostatnych, nie preto, ze su skusenejsi, ale len z dovodu, ze nazory ostatnych ta vedia obohatit X krat rychlejsie ako zbieranie vlastnych skusenosti.

Urcite TT-33 nie je zbran vhodna na nosenie do mesta, hoci je to pekny sovietsky kusok, ktory tiez vlastnim. To konkretne kvoli tomu kalibru, nehovoriac o konstrukcii zbrane - rozhodne by som ju nenosil inak ako s nabojom v komore.

Do lesa sa moze aj hodit avsak tiez su dostupne vhodnejsie, konstrukcne vyspelejsie modely v inych kalibroch. Neviem ci pri utoku nejakeho zvera by si mal cas natahovat kohut, hoc je to pol sekunda.

P.S.: tymi doplnkami si ju v mojich ociach dost zhovadil 8)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Guvernér napísal:Nie - nie sú, jeden z mojich zmizol. Ale takéto zbabelé chovanie moderátora na fóre je ojedinelé. Končím.
Zistil som, že electron pri vrátení príspevkov z archívu skutočne na jeden Guvernérov príspevok zabudol, preto ho vrátim ja, ak už tu majú byť.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

moja chyba,neoznacil som ho pri presuvani /prispevky ale neboli upravovane ani vymazane /
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Guvernér:
Rozmýšľaj a rozlišuj.
Miešaš dokopy rôzne veci a potom sa tu zbytočne rozčuľuješ a strápňuješ.

Áno, je čisto tvoja vec, čo nosíš a aké máš obľúbené veci. Do toho nikoho nič, kľudne si nos 1911-ku či tomahawk.
Ale akonáhle tu začneš šíriť ničím nepodložené múdra typu "prináša obrovskú výhodu pri sebaobrannej situácii", čakaj kritické reakcie a hlasy volajúce po argumentoch. Holt, takto veci fungujú.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ahojte, Tokareva mám krátko, ale vždy sa mi páčil a kúpil som si krásny kúsok. Nejako moc ho "nederiem", lebo chcem, aby krásny aj dlho zostal, ale dnes, keď som bol "vymiesť pavučiny z hlavní" sa mi stala zaujímavá. vec. Zatiaľ mi ešte nezlyhal, ale dnes mi zostala zaseknutá nábojnica v okienku. Keď som si ju potom prezeral, zistil som, že zápalník doslova prerazil zápalku... Strelivo S&B 7,62x25 5,5g. Správca strelnice, na ktorej som bol, mi hovoril, že tá TT33, čo majú na strelnici zase spoľahlivo funguje len so S&B, s C.I.P. má problémy... Stalo sa Vám niekedy niečo podobné ? Ospravedlňujem sa za kvalitu fotky, je to len mobilom a pri slabom svetle...
Prílohy
IMAG0162.jpg
IMAG0162.jpg (38.74 KiB) 4180 zobrazení
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3102
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Selbelácka "kvalita". Len mi povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod slovom C.I.P. ?
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Možno som použil označenie C.I.P. v nesprávnej súvislosti, ale predajcovia tak zvyknú označovať vojenské strelivo... Tá TT33-ka, čo majú na strelnici má údajne ešte viac vyosený zápalník mimo stred zápalky, ako moja (mne už sa to na tej mojej zdá moc - asi som zvyknutý na H&K...) a má problém s odpaľovaním vojenského streliva.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3102
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Diera bude spôsobená tým že zápalník udrel do priestoru kde už nie je kovadlinka, tá ubrzdí materiál kalíšku aby nešiel veľmi do hĺbky ( tento zrovna mohol mať chybný materiál) jak ho pred sebou tlačí zápalník. Vyosenie môže mať dve príčiny, buď lempl pri výrobe ale to sa mi pri TT33 moc nezdá ak nejde o vojnový ročník. Alebo únava záveru, začína sa v mieste kde je menej materiálu ( pod výhodzím oknom) naťahovať a vyosuje zápalník voči laufu. Polož si na záver zboku šubleru, (hranou na rovnej časti jak sú na nej cm) a pozri proti svetlu, ak bude v mieste výhodzieho okna pukel je to jasné. Podobný problém mala vz.52, tá sa nekrútila ale rovno praskla.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ďakujem, skontrolujem si to...
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa ZAlex »

V Martine na strelnici OBJEKT 23, TT 33 jeden typek ponuka! Bol som to kuknut a spicka! Su ako nove a ma rozne rocniky 1938-1956! Vsetko Ruske. Ulozenky. Asi jeden zoberiem, len ta municia ma trosku odradza. Inac strelba je perfektna, dovolim si povedat,ze sa to lepsie sprava ako vz.52. :idea:
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa ZAlex »

[quote="yarco"]Guvernér:
Rozmýšľaj a rozlišuj.
Miešaš dokopy rôzne veci a potom sa tu zbytočne rozčuľuješ a strápňuješ.

Áno, je čisto tvoja vec, čo nosíš a aké máš obľúbené veci. Do toho nikoho nič, kľudne si nos 1911-ku či tomahawk.




To mas na mysli nieco ako BGM-109 ??? :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

No, skôr niečo menšie a jednoručné :wink:
Ale neoživuj zbytočne skoro rok starú doťahovačku, lebo ešte prebudíš Guvernéra ...
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Vie policajný útvar pri zaregistorvaní zbrane aj poskytnúť dáke informácie o zbrani? Napr. počet majiteľov, poprípade, odkiaľ pochádza zbraň a pod. ? Dostal som sa totižto k jednému peknému TT -čku r. v. 1938 a chcel by som o nom vedieť viac. Nakoľko som z jedného zdroja počúl že sa to sem vozí z dákych nemeckých skladov a zas od iného zdroja mám informáciu že sú to skladové uloženky z ruska. Táto pištol čo mám ja, je ako nová všetko pekne sedí. Žiaden vylágrovaný záver a pod. , akurát hlaveň sa mi vidí oproti ostatku slušne zastrielaná.. Môže sa jednať o dáke sovietske repasy? Ďakujem.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3102
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Pred a vojnové ročníky mohli prejsť repasom. Čo máme rozumieť pod pojmom slušne zastrieľaná ? Matný vývrt, neostré drážky ? Korozívne strelivo dokáže pri absencii čistenia riadne dobabrať vývrt už po jednej sezóne.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ano, presne, matný vývrt a neostré drážky/aj keď nemám to možnosť s inou hlavňou TT-čka ako porovnať/ . V strede hlavne bol dokonca dáky "príškvar" asi zvyšky po zle zhorenom strelnom prachu.. Ale to šlo dole po vyčistení hlavne. Rám, záver a vlastne celá konštrukcia je bez jediného škrabanca, preto mi to akosi nešlo dokopy..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"