Tokarev TT33

tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Pravdepodobne to bol daky poskladaný tokarev s vylágrovanými črevami. Ak si na strelnici z toho každú chvíľu niekto zastrieľa, čo verím že záujem o strielanie z toho určite je určite- sa to potom môže takto po čase prejaviť.. Nábojnicu ktorá sa mne zasekla som voľakde odložil, až nájdem skúsim premerať mikrometrom či je tam dáky rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

no myslim, ze keby vystrelis bars gumenny projektil o sile tokareva, asi by vrtal dost podobne ako keby to bolo olovo.

inak by ma zaujimalo, ako by to TTcko vrtalo s nabojmi Libra Snail :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Držte sa obaja témy a prestaňte podpichovať na flame, chatovať môžete na fejsbúku alebo na chate.
tomas120 napísal:gumáky u 9mm luger - nezabijú, ale určite zastavia
Ani jedno z toho nie je pravda. Ale kľudne snívaj ďalej, len prosím v inej téme.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Ak to dáš do extrému tak aj brok zo vzduchovky dobre mierený zabije, rovnako aj kompót z čerešňami keď padne na hlavu z police, hodený šuter do hlavy, pošmyknutie sa v sprche na mydle .... Ak sa vieš podeliť o praktickú skúsenosť s gumenými projektilmi tak napíš..

Bahno: meral som zaseknutú nábojnicu.. Nevykazuje žiadne odchýlky v porovnaní s nevystrelenými nábojmi. Ak nerátam ten škrabanec.. Pozeral som sa aj na vyhadzovací zub na TT. Sú na ňom hrany, ktoré keby boli zrasované mohli by robiť problémy pri vyhadzovaní nábojníc. Zrejme fotky toho mechanizmu z TT nemáš nafotené, zaujímalo by ma ako to vypadá skôr než sa na tom spraví dáky repas..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Gumak vystreleny z kaceny T10 urobil na 10 metrov v plechovych dverach od garaze taku jamu, aku by si mozno urobil 5 kilovym kladivom. V tokareve, ak by bol nalaborovany dostatocne na to aby TT obtiahol, by to bola este vacsia paseka.
Gugle ti mozno najde zabery a videa, co gumostrel pri kratsich vzdialenostiach urobi, priestrel dlane bol z tych menej nechutnych.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

No a teraz si predstav že s tými CIP by som sa mal brániť napr. v uzavretom priestore, alebo v mieste s väčším počtom ľudí. To je vylúčené. To je ako brániť sa s prťavím samopalom.. Projektil z tokareva je úzky ale dosť dlhý, teoretisky pri gumovej variente by sa pri náraze spučil na gumovú hrču veľkosti vyplutej žuvačky. možno - neviem...aký by to mohlo mať zastavovací účinok a čo všetko by to spravilo môžme len polemizovať. Davnejšie som zháňal gumové náboje do toho, ale nič také neexistuje.
No rozhodne by to bola priatelnejšia varianta na obranu ako tie vojenské náboje..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Z toho vyplyva: kaliber 7,62x25 rozhodne nie je najvhodnejsi obranny kaliber pre civila, ktory predpoklada pouzitie v meste

Kup si inu pistol
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

už sa na tom pracuje..
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Alebo lugrovu hlaven :)
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

DSC_1424.JPG
Tak zahada asi vyriesena...-zatuhnuty zapalnik,myslim si.Syn mi uz na strelnici vravel,ze zapalky maju jamky do elipsy,lenze my postarsi sme to v pritmi strelnice nevideli :oops: a ja som sa zameral na tvar nbc.Nafukovalo ju pri tych ramenach 0 15 stovak...to by malo byt este v pohode.Som zvedavy,co na to povie puskar.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo myslíš pod "zatuhnutým zápalníkom"?
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Takúto stopu v zápalke necháva aj môj Tokarev (aj keď asi nie až takú výraznú) a videl som to aj u ďalšieho, čo majú na strelnici, kde občas chodím, napriek tomu ani u jedného nebol problém so nevyhodenou nábojnicou... Toto vyzerá na to, že vyťahovač ťahá nábojnicu von skôr, ako sa stihne vrátiť zápalník a asi sa to občas u TT33 vyskytuje... Nechcem Ti kaziť radosť, ale Tvoj problém bude asi niekde inde...
bahno
prispievateľ
Príspevky: 103
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa bahno »

Myslel som,ze je zapeceny zapalnik v zavere a nebeha tam volne.Takze ked napichne zapalku a ostane zapichnuty v nej,pri poklesnuti hlavne urobi tu ryhu,pritlaci nbc o stenu hlavne a drapok vytahovaca preskoci,kedze nevladze prekonat to trenie.Ale to je len moj skromny nazor.Nastastie to nieje moj problem :wink: ,ja mam cezetu a najradsej aj tak strielam z revolvera :wink: .
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Mám takúto otázku: Je vhodnejšie kúpiť si TT 33, ktorý môže byť vystrieľaný a môže mať voľnejšiu prednú kulisu, alebo sa zamerať na čínsky TT vyrobený v súčasnosti za tú istú cenu?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

u ťamana to môže byť stávka do lotérie, hľadal by som nevystrieľaného rusa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"