Tokarev TT33

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Guvernér napísal: to prináša obrovskú výhodu pri sebaobrannej situácii - nemusíte mieriť a pálite rovno od boku. A guľky idú tam kam majú ísť pri takej vzdialenosti :wink:
:roll: :roll: ved ono ti to niekto okomentuje.... ja , pre isitotu, som uz zahryzol do klavesnice
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

raz darmo, Guvernér sa zrejme opiera o vlastnú bohatú prax...
Doporučoval by som na YouTube pozerať aj iné videá. Napríklad IPSC drilly alebo IDPA(obranné drilly). Možno si Guvernér všimne, že realita je ďaleko od jeho predstáv.
Postačí úplne, aby zabehol do Istebného tento víkend na Oravskú ligu- tam mu to Balistik ukáže 8)
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

.
Naposledy upravil/-a Guvernér v 20 Máj 2015, 21:02, upravené celkom 2 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obrázok
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

Pravda, zbytočne reagujem. Ďakujem za pozornosť.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Guvernér: tvoje príspevky neustále dokazujú, že z teba ide mladícka neskúsenosť, arogancia a trochu aj všeobecná neznalosť. Jediná vec ťa môže ukľudniť, že bývaš daleko od môjho pôsobiska. Ľudia tvojho razenia častokrát veľmi skoro tvrdo narazia. Vrelo ti odporúčam, aby si viacej nasával vedomosti a reálne skúsenosti starších a menej fungoval vo viruálnom svete :wink:

edit: ak popátraš v téme "polícia na slovensku" - čo-to o mojej praxi zistíš
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Je velmi smutne ked sa niekto ako Guverner stane obetou svojich fabulacii. Smutnejsie je ked tieto svoje bludy prezentuje ako realitu. No a najhorsie je ked reaguje neadekvatne, az utocne na kazdu konstruktivnu kritiku. Obvinit Petersona z toho, ze neni v terene je ukazka tvojej hluposti. Na druhej strane takto reaguje zakomplexovany clovek, ktori je chorobne presvedceny o svojej vysnivanej realite...

Mily Guverner, vsetci chalani co ti tu buraju tvoje vzdusne zamky ktore si si vysnival su ludia, ktori jednak maju nieco odstrielane, ktori sa so zbranami stretavaju vo svojom profesionalnom zivote, ktori sa uz dostali do sebeobrannej situacie za pouzitia zbrane... A hlavne su to ludia, ktori sa ti snazia pomoct aby si jedneho dna "nenarazil", vzdusne zamky sa ti nerozplynuli a ty nedosiel v lepsom pripade o zbrojak, v tom horsom nesiel rovno sedet! Vsetci co sa ti pokusaju radit maju s tebou zatial bozsku trpezlivos aj keby sa na teba mohli vykaslat. Ono to cloveku co sa vo veci vyzna neda ked vidi tie blbosti co tu pises.

Ne Guverner naozaj nemas pravdu. Nie TT33 ani Vz.52 nie su idealne obranne zbrane! Ani ked si TT33 "vyparadis" s novymi crienkami. Nie pricapnutie laseru na zbran neznamena, ze budes palit od boku bez mierenia a gulky pojdu tam kam maju ist - ono ty v sebeobrannej situacii ten laser ani nezapnes...

Naozaj sa trochu zamysli nad tym nez nieco napises. Skus si dohladat nejaky relevantny zdroj k problematike a vyhni sa populistickym reciam "JPP". Staci ked si prelistujes toto forum. A pametaj, ze na nete mozes najst mnozstvo uzitocnych rad, ale obrovske mnozstvo polopravd a nezmyslov. Je uz len na cloveku a jeho inteligencii ako dokaze jednotlive zdroje filtrovat... Osobne pevne dufam, ze sa jedneho dna preberes, idealne pred tym ako spravis pruser... :!:
Naposledy upravil/-a erebos v 20 Máj 2015, 20:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

V prípade komentárov k predchádzajúcemu príspevku užívateľa Guvernér prosím o vecné argumenty, nie zbytočný flame, ako sa tu rozbehol.
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

Okrem môjho príspevku nemám čo k téme dodať - čo som chcel, som uviedol. Mne sa TT jednoducho páči, inak by som sem neprispieval. To, že dané strelivo má isté špecifiká, mi je jasné. Sme tu predsa držitelia ZP so zdravým úsudkom a nie kovboji, ktorí pália pri prvej príležitosti. Nie je na mieste, aby sme sa tu osočovali kto má koľko skúseností na to, aby mohol hodnotiť druhého.

//edit:
Ako vidím, Vaquerovo prečistenie témy zrušil electron - a vraj tu fabulujem ja... Tak tie vaše vzdušné zámky zhrniem do jedného výstižného bodu: do toho, aké zbrane nosím alebo ktoré kalibre patria medzi moje obľúbené, vás naozaj nie je nič. Vaše pokrivené hodnotenia o chorobnej zakomplexovanosti a nervačenie podobného rangu, mi je naozaj ukradnuté.

A to, že upravuješ kontext mojich príspevkov, electron, si zaslúži minimálne nobelovku... :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Guvernér: už v úvode našej vzájomnej komunikácie, keď si došiel na fórum som sa ti márne snažil (aj v SS)objasniť, že u teba prevláda očarenie tokarevom ako takým nad reálnymi funkčnými limitmi TT33 či vz.52.

V téme "koľko rokov máte foristi" si napísal niečo o sebe, čo iba utvrdilo môj odhad, že si nový držiteľ postupne zbierajúci skúsenosti. Vieš, z tvojich príspevkov a názorov bije do očí absencia skutočných praktických poznatkov a skúseností.

Aby plénum bolo v obraze- áno v SS si ma pozval na pivo. Kvitujem priamosť. Nepatrím však k typom, ktorí potrebujú okolie presvedčovať o svojich argumentoch. Ako som už písal, niečo k mojej praxi nájdeš v téme "Polícia na Slovensku" a príbuzných témach, ktoré pojednávajú o zbrojáku, legislatíve, KN a NO.

V tejto téme o TT33 si prezentoval názor/presvedčenie o streľbe od pása s takto upravenou zbraňou. Ak dáš do pléna takéto tvrdenie, musíš počítať s tým, že v debate budeš čeliť protiargumentom alebo dotazom.
Ja určite nemám potrebu uzemňovať ťa v debate, v mojej policajnej praxi som sa však už veľa krát stretol s ľuďmi, ktorí spadli do prúseru iba vďaka svojej neznalosti a hlúposti. Ty si začal pôsobiť dojmom, že môžeš patriť do takejto skupiny. To je ale zatial môj súkromný dojem.
Toto fórum je plné cenných informácií, ktoré ťa posunú v mnohých smeroch.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Guvernér
prispevky su povodne,bez jedinej zmeny - vsetky -
Guvernér
prispievateľ
Príspevky: 125
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Guvernér »

Nie - nie sú, jeden z mojich zmizol. Ale takéto zbabelé chovanie moderátora na fóre je ojedinelé. Končím.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nechaj si to overit / moderatorsky panel/ od admina
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Guvernér: prosím ťa brzdi. Mazanie príspevkov je v kompetencií moderátorov, mne už bolo rovnako zmazaných x príspevkov za tú dobu čo som na fore. Jednoducho to rešpektujem
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Peterson
osobne som mu nic nemazal,take perly by tu mali ostat ako memento
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"