Účinnosť pištolových kalibrov proti zvieratám

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

AROW napísal:na medveda FN Five-seveN, len v SK sa to si kupit neda.....


.............. Tento náboj je určený na prestrelenie kevlarových viest na vzdialenosť do 100m........
U nás medvede ešte nenosia nepriestrelné vesty.......či? :roll:
:lol:
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Nenosia, aj ked ochrancovia by ich do nich urcite radi navliekli :)
Zato kozuchy maju riadne :)
inspiring_johnson

Príspevok od používateľa inspiring_johnson »

Ja som toho nazoru ze na taketo stretnutia sa clovek nevie nejako pripravit a ked uz mam byt prekvapeny tak potom s nejakou strelnou zbranou na boku
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Ak si budete v lese spievať, nebudete musieť strielať.... :wink:
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

naco spievat v lese ked sa medvede premavaju po meste.
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa kamov »

Naco Fn? Staci tokarev :D
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
inspiring_curie

Príspevok od používateľa inspiring_curie »

Ešte že je to všetko zakázané , a ten tokarev by skôr hlukom zahnal medveda na útek . Ale môže sa stat že ta vzápetí zastrelí nejaký polovník zatože pitlačíš na medvede
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Účinnosť pištolových nábojov proti rozzúrenému diviakovi a vyššie je iba sila viery že budeš mať štastie a náhodou dobre trafíš . Nedávno na mňa vybehla diviačica ke´d som sa dostal medzi mladé ... naštastie si to rozmyslela , mal som pri sebe 4O SW ,nastrielané mám dosť ale mal by som pri tej rýchlosti momente prekvapenia a adrenalíne veĺký problém dobre trafiť . :? Pod 40 SW by som určite nešiel ale skor 10 auto , 45 acp. revolver 357 mag . vačšie revolverové sú super ale kto bude vláčiť 2 kg železa aj 357 mag som preto vyradil že bol ťažký .
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

medonos: Suhlas, jedna vec je tasit pod sekundu pri IPSC alebo LOS, a uplne ina je tasit v hore, kde sa niekedy veci udeju ozaj rychlo.

Pridam teda aj svoj nazor (tato tema ma uz 18 stran takze budem strucny :wink: :lol:

Podla mna debata o ucinnosti pistolovych kalibrov voci zvieratam je trochu zbytocna. Pokial zver neodradi/neodstrasi hluk vystrelu (akehokolvek), fyziologicky - ako uz spomenul 3500k a ini - pokiaľ sa nezasiahnú motorické oblasti mozgu ako mozoček a predĺžená miecha utok zvierata (medved, diviak, ...) moze pretrvavat az kym nevykrvaca (= aspon niekolko minut, s minimalnym ohladom na to aky bol pouzity kaliber a pocet zasahov).

Lebku medveda ci diviaka prerazi (ci neprerazi - pod uhlom ci pri inych nepriaznivych podmienkach) rovnako .44magnum ako aj obycajna .22lr (ktora sa v zamori na bitunkoch pouziva na ranu do hlavy/usmrcovanie tisickilovych bykov).

Ak teda nehovorime o loveckych puskach ci brokovniciach so slugmi, logicky cloveku vyplyva ze v podstate je jedno aky pistolovy kaliber na obranu pouzije - najdolezitejsie je aby z neho dokazal strielat presne (= vacsia sanca zasiahnut hlavu), a rychlo/opakovane/co najviac (= vacsia sanca zasiahnut aspon niektorou z ran hlavu alebo predlzenu miechu a pod.).

Cize aj ked psychologicky ma clovek dojem ze nejaky balisticky vykonnejsi kaliber by mu zabezpecil vyhodu (napr. ze nejaky velky par-ranovy revolver v .44 alebo .50ke by bol proti medvedovi idealny lebo medved je tiez velky... :roll:, v skutocnosti by som sa napriklad ja urcite radsej spoliehal na akukolvek spolahlivu 9nu alebo .40ku s co najviac vcelickami v zasobniku (pokial by som v pripade utoku medveda zbran vobec stihol vytiahnut, pochybujem ze by som mal cas prebijat).

Pridam este par vseobecnych odporucani (co sa tyka medvedov):

- spominany spev alebo akykovek hluk znacne znizuje moznost stretu s medvedom, zvoncek na opasku znie smiesne, ale funguje (dobri polovnici vedia ze zver dokaze odplasit uz len cinkajuci zips alebo nezapnuty cvocek na bunde)

- ak sa medved postavi na zadne, znamena to ze je zvedavy/analyzuje situaciu - vtedy sa odporuca zdvihnut ruky a prihovarat sa mu normalnym hlasom (medvede nemaju radi piskanie ci vyskanie)

- spreje na medvedov z bezprostrednej blizkosti funguju, ale neodporuca sa napriklad nastriekanie okolia kempu, pretoze capsicum a ine zlozky spreja v znacne rozriedenej forme budu medveda skor privolavat svojou 'vonou'

- ak uz k utoku dojde, utek sa neodporuca (na kratku vzdialenost medved cloveka hravo presprintuje/dobehne) a skor sa odporuca hrat mrtveho (ruky spojene za hlavou aspon trochu kryju krk)

- beef jerky alebo udene maso ci ryby 'vonaju' nasiroko nadaleko, na akukolvek potravu alebo jej zvysky sa odporuca pouzivat vzduchotesne sacky (medved ma vyborny cuch a lahko najde aj zakopanu potravu ci zvysky/odpad)
atd.


Gunslinger
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

http://www.youtube.com/watch?v=EcEzaDvftDk
zla kvalita ale zaujimave spravny lovec musi vediet behat
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

http://krimi.cas.sk/clanok/204734/dievc ... edved.html

.....v suvislosti s tym som dostal mail od jedneho slov. outfittera, zhruba v zneni, ze organy nariadili redukciu stavov o 1300ks. Za odstrel jedneho kusa vyplatia 5000 rublov.
Kazdopadne smutny pribeh, ak by mali nieco vhodne po ruke, mozno mohli obaja este zit.... :cry:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Lovče, a nie je to troška pritiahnuté za vlasy? Nie som poľovník, ale z môjho uhlu pohľadu to nevyzerá moc reálne. (myslím ten článok v bulvárnom plátku)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

hodinu ta kontinualne zeru 4 medvede a ty si pri tom v stave telefonovat?
no ja to neviem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"