Ako odmontovať nosič mušky z hlavne?

friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

:?: Mohol by mi prosím niekto poradiť ako najšetrnejšie, akými nástrojmi možno po vysunutí oboch čapov sundat nalisovaný nosič mušky z hlavne.
Ďakujem :wink:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Ja by som po oboch stranach nosica rozbrusil obimku a po jej roztiahnuti by to uz malo ist zhodit, bez vacsieho nasilia. Pouzil by som na to priamu brusku s malym brusnym kotucom.
friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

Po pravde, toto riešenie ma nenapadlo. Obával som sa, že budem musieť rozbrúsiť obe plôšky len na jednej strane.
Ale rozbrúsenie dvoch plošiek na oboch stranách a zachovenie dvoch zvyšných by spôsobilo menšiu škodu a nosič sa dal ako tak znovu použiť. Nie som si istý, či by to šlo zvarom.

Keby stál nosič mušky zopár drobných, tak by to nevadilo ale ako som pozeral, výjde cez 700 českých korún :shock: čo je viac, než za nosič závorniku. Asi nedostatkový tovar.
:arrow: http://www.sa58.cz/products/nosic-musky-holy/
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

nic nebrus ..zaloz nejake drevo (silon a pod.) do druhej ruky kladivo a ide to vcelku lahko..
friendly_hugle

Príspevok od používateľa friendly_hugle »

Hrubá sila je asi najšetrnejšie riešenie. Použiť by sa dal nástrčkový kľúč 10 mm. Pri neopatrnej predohre, však môže dôjsť ku poškodeniu čela hlavne.

Podľa mňa si to minimalne vyžiada sústružený, tepelne zušlachtený nástroj, a to tvaru, ktorý zachová suosovosť s hlavňou. Pravdepodobne ho majú v niektorých puškárstvach zameraných na 58-ky.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Co ides skracovat hlaven ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "