.44 Rem Mag vs. .454 Casull

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Plastový kufrík poškriabe kovový povrch zbrane :?:
Alebo sa len plast obrusuje o povrchovku zbrane a tá potom vyzerá ako poškriabaná?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Mam to zabalene v sacku a tak hodene v kufriku. Ked sme uz nacreli aj do tejto temy: ako chranite pri cisteni gumovu rucku revolvera ? Ked som ho cistil WD40, napadlo ma, ze moze leptat plast a gumu. Pocas cistenia som rucku teda obalil do cistej handry. Nazory prosim do PM, nech sa nezasiera tema.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Blahozelam, Rudo, parada :)
Mas uz k nemu aj puzdro?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rudo: najmä nečistíme WD40. O nevhodnosti tohto prípravku pre zbrane tu už bolo čo to popísané, ak nechceš nejaký vyslovene špecializovaný prípravok prípadne najdrahšie prípravky typu Break Free CLP, tak si myslím, že Balistol je dobrý kompromis v strednej triede, cenovo veľmi dostupný a je na ňom písané, že sa ním aj impregnuje koža, takže zrejme ani gume neuškodí.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Neda sa extrapolovat, ze ked nieco neublizi kozi, tak ani gume. Su to chemicky uplne rozdielne materialy, co nemaju spolu nic spolocne. Guma je na chemiu ovela citlivejsia.
WD40 je na zbrane v pohode. Na strelectvi.cz chlapik robil test korozivnej odolnosti roznych pripravkov a WD40 nedopadlo zle. Pouzivam ho na litre. Je dobre na konzervaciu od vikendu po vikend. Nepouzival by som ho na dlhsie (medzisezonne) obdobie.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Puzdro este nemam, zatial som sa nim nezaoberal, ale aj k tomu sa dostanem.
Co sa tyka WD40 nemam s nim zle skusenosti. SA vz. 58 po 4 mesiacoch uskladnenianejavi znamky hrdze. Ani po postrelbe v stredu nebolo treba, okrem hlavne a piestu, cistit nic. V miere, akej mozem ja posudit nemam voci nemu vyhrady. Avsak mam pocit, ze na nerezovy satenovany revolver to nemusi byt to najlepsie.

Pani, ste tu niekto majitelom kratkohlavnoveho revolvera v razi .44 ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

http://www.strelecky-portal.cz/zbrane-a ... brani.html

V tomto opise prostriedkov zas WD40 príliš optimisticky popísaný nie je, okrem o niečo nižšej cene nevidím výhodu oproti Balistolu.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

WD 40 som sa odnaucil pouzivat na zbrane pred rokmi.
Staci ak ho pouzijes na perkusny revolver a hned zistis že lacnejsi Konkor je na strelne zbrane vhodnejsi.
Sice sme tu uz dost mimo temy, ale pre info WD40 strasne karbonuje, a tym
znefunkcnuje zbrane.
Skus si napriklad Walther P22 v 22LR prestreknut WD40 a garantujem ti ze po par zasobnikoch sa ti zacne sekat.
Potom ho vycisti a strekni Konkorom ,balistolom..... a zaujimave bude ze interval zadrziek bude minimalny.
22LR samonabijacky su dost chulostive na karbonovy bordel.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Súhlasím súhlasím, WD 40 je 100 percentný šit na ošetrenie akejkoľvek zbrane, sorry za OT...
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"