Prebijacie matrice

mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

york našiel som 45 acp za 68 dolarov,to je 52 eur aj s poštovným.keď budeš sledovať ebay,tak sa objavia určite ešte nejaké lacnejšie.
http://www.ebay.com/itm/LEE-45-ACP-AUTO ... 5ad464fd0f
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

aj ja som ich našiel na https://factorysales.com/html/xcart/cat ... es-p7.html, za 33 dolarov + 48 poštovné + tu za to musíš zaplatiť DPH aj za poštovné a som na cene cca 70evri, tak radšej z KE za 62evri a ďaľších pár vecí odnich
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Ako som písal,ja som odtiaľ kúpil 9 luger a prišlo mi to bez cla a DPH za týždeň domov za 45 eur.Neviem,či to podlieha DPH,lebo na nemeckom ebay to majú za tú istú cenu a v EU máš voľný pohyb tovaru,ale priznám sa ,že sa dotoho moc nerozumiem,aj keď odtiaľ nakupujem.A chcem kúpiť aj lis,tak si to budem musieť zistiť.
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

mamaro, dovozy z USA sa riešia vo vláknach na strelectvi.cz, aj u nás platí, že dovoz do 22eur bez všetkého, 22-150eur + DPH, nad DPH+clo a všetko sa platí nie z ceny lisu, matric ale započítajú do toho aj poštovné. Iné je to v prípade cez ebay, ak sa dá dohodnúť, že predajca napíše na balík gift(darček) ale aj tak ak sa to colníkom nepozdáva vyzvú Ťa aby si zdokladoval cenu, to jest koľko si mu poslal a to cez výpis z paypalu, ak som to správne pochopil tak nejak to funguj. V rámci EU bez všetkého. Príklad vypočítal som si cenu setu Lee a nevychádza to menej ako mal cenu v na zbrane-ke, len máš okolo toho viac behačiek z usa.
Ak je niečo inak opravte ma niekto lebo zatiaľ som nič neobjednával, len zháňal info tak je možné, že sa v niečom mýlim.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

york:

za prve: tvoja otazka aj prispevok je ziavne dost offtopic !
za druhe: v Cechach maju iny zakon o dovoze z tretich krajin ako u nas ale veci ktoresi tu uviedol su platne pre SK presne tak ako si napisal.

PS stastne a vesele.
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

jean:
moja otázka v predchádzajúcich príspevkoch nebola mimo - týkala sa matríc .45.
posledný príspevok bol trochu mimo, to sa ospravedlňujem potom to treba presunúť do vlákna o dovozoch

pekné sviatky :D
york
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa york »

tak teda k matriciam, je ta sada de luxe od Lee na .45-ku v pohode alebo sa mam pozriet aj po RCBS (61eur na SK) prip. Hornady (54eur na egun.de) aj ked nemaju zehlicku? A zehlicku dokupit od Lee, vsetky myslim aby boli karbidove , HNR su tini... dakujem
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Karbidová je len prvá matrica a posledná "žehlička " ostatne sú oceľove nemá sa na nich čo odrieť.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ja som objednal LEE. Aspon podla toho co som precital su to najlepsie matrice v pomere cena/vykon.
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

nemate niekto slovenky navod spravneho nastavenia 9 luger de luxe carbide LEE matric???Dik.mam ich viac....ale nie su zhodne...chcem si to overit.Dik.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Na youtube mas kopec navodov ako to spravit. Zapni si video a postupoj podla toho.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

O Lee mam prvu a štvrtu,tak za mna: jednotku čo najnižšie na vzdialenost hrubky papiera od shell plate.4.Žehliacu rovnako čo najnižšie a škrtenie mam nastavene univerzalne :) cca 1mm.2.Rozhrdlenie davam na celoplašt minimalne, na olovo o niečo viacej.3.Usadenim strely vlastne nastavuješ celkovu dlžku naboja(AOL).
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Kolegovia vie mi niekto poradit kde by som zohnal tento pin?
Tie skur.... berdanove lugre( neviem kde sa to ešte berie) mi už obidva skrivili.
http://www.hornady.com/store/Large-Head ... in-1-Each/

Vdaka za napady.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Zdravim.
Jednou jsem tady cetl, ze nekdo ze zdejsich clenu dokaze vyrobit formatovaci matrici podle vystrelene nabojnice. Jeden muj znamy by o tohle mel zajem. Pokud vite, kdo to dokaze, dejte vedet. Dekuji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"