GP X-Calibur

Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

no Turbi, to už sú dosť vysoké tlaky, čo opisuješ ty. U pušiek pracujete celkom s inými tlakmi ako mi v pištoliach, veď to ti nemusím vysvetlovať. Obrázok čo som dal ja, to je niekde na začiatku, niekde okolo 35000CUP pre 9x19.
Ano môže to byť spôsobené aj velkým otvorom pre zápalník, ale určite by som sa tým zaoberal pokial by mi to vypadávalo zo zbrane. Ja používam mäkké zápalky a dokonca magnumové, ťažké strely a na X-c mi to nerobí, a nerobilo mi to ani na K100, ani na CZ. Ale stačí mi zatlačiť strelu o cca 3mm hlbšie a už to tam mám. A dobre vieme že tlak sa dá zdvihnúť aj zvýšením nabíjacej hustoty.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

GP Xc má minimalne tak odolnú hlaven ako klasické K, prebijam už nejakú dobu aj pušku, o vysokých tlakoch niečo viem už hádam, ďakujem za postreh Ondro, nie ešte to nemá vysoké tlaky ani sú tam neni žiadne náznaky, Ja osobne veľmi Xc zvažujem, ale asi pojdem do TS nakoľko 700 a 1000euro je rozdiel hlavne v dnešnej dobe, ale až vtedy ak aspoň trocha zoderiem to Kčko, takže dovtedy možno na Xc našporím :) .
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Ja ti dám Ondra :-)
X-c má hlaveň tak odolnú ako klasika, to bez komentára.
AK by som sa ja rozhodoval asi by som išiel do X-c namiesto TS (lepšie sa mi striela) ale tá cena hovorí za seba.
Na druhej strane je X-c vyrobený obrábaním (čo je na výrobu drahšie, ale kvalitnejšie), nie ako CZ odliatkom, a už som videl CZ s bublinkami na závere, čo moc nepoteší.
Ja mám s X-c vystrielanýc cca 10000, a zatial žiadne vole, žiadne hrkanie. Na 15 metrov diera do diery.

K tomu prebíjaniu.
U mňa je to prvý príznak zvýšenia tlakov, jasné že zbrań to vydrží. Tormentačné sú cca o 1/3 silnejšie a vydrží to, ale načo zaťažovať zbraň, keď nemusím.
Teraz som sa vytrápil so .40, a poviem ti tá je dosť neprijemná na prebíjanie. Hlavne keď už ideš na 220gr strely a faktor Major. Tam keď som návažku zdvihol o 0,2gr už mi to robilo bordel.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pardon sekol som sa :)
Používateľov profilový obrázok
PEPIK
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa PEPIK »

In - Finity
Máš pravdu čo sa týka opracovania.

Tie bubliny môžem potvrdiť na mojom shadowe ich je požehnane.
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

GP X-CALIBUR
Ahoj strelci rád by som upozornil na super vymyslené upevnenie mieridiel
ELLIASON na závere X-CALIBURA sú nastavitelné a preto pevná časť je skrutkou upevnená o záver v presnej drážke, nieje možné aby sa pohli.

Iste si spomeniete na rôzne rybynové drážky v ktorých ste lepidlom lepili mieridlá a strhli nejeden imbusák :P aj tak sa stále časom pohli.

Štandardne dodávané zväščené tlačítko vypúšťania zásobníku som vymenil za páčkové vypúšťanie - funguje perfektne /treba správne nastaviť výrez na časti ktorá sa lisuje do tela pažby. Žiadne úpravy niesu nutné.
GP zdar.
Používateľov profilový obrázok
HEDO
občasný prispievateľ
Príspevky: 81
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa HEDO »

už aj Balistik ma Xcalibur.Sme ho trochu zabehavali Papká vseto možné .Ked som mu dal prebijance už ani neviem aké staré a skadial. No čo mi nevošlo do GLOCKA.Napodiv to šlo bez závad a naflek.No Balistik určite o tom povje viac.Mal som možnosť odskusať už 3 X. Jeden pan z Ciech povedal "Ta zbran se mne na ruku jakobi pšisála je to fantazije"
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Hedo uz si posledny s nasho teamu co ma glock :lol: Nemam čo dodat prvy test som urobil s Cyrovim.Na moj iba tolko ze uplne nova zbran vystrelila 300ran bez zavady,s presnostou akou som nedosiahol u ziadnej inej zbrani.Moje foto a nejake video mam na FB.Majitel strelnice ostal az zarazeny čo to som vtom terči vystruhal.3ks X-Caliburov budu na vzhliadnutie a omakanie v bielych rukaviciach v Tekove. :lol:
Používateľov profilový obrázok
SIG1
častý prispievateľ
Príspevky: 537
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa SIG1 »

Tak gratulíre a trénuj nech v Tekove vyrobíme PUDINGOV
inspiring_lamport

Príspevok od používateľa inspiring_lamport »

7.4.2012 na strelnici v Martine bola súťaž o Veľkonočné vajce, bola to mierenka, dva rôze terče na 25 m, 5 maličkých vajec na 15 m a kývačka s vajcom :roll:
Mal som to potešenie zúčastniť sa. Môj X-CALIBUR to zo 40. strelcov vyhral.
Použil som prebíjance s ťažkou strelou 147 gr.
Musím povedať - spoľahlivá, presná zbraň, dobré mieridlá, super spúšť ! :P

Pozdravujem GP.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Gratulujem ako si ich natrel!X-calibure asi nieco bude lebo aj mne po tyzdni a prvej akcii sadol ako uliaty :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Cafte strelci a fandovia značky GP. Skúsim sem napísať pár mojich postrehov s GP-X-Calibur. Zbraň mam skoro dva mesiace,za tu dobu padlo cca 1500 nabojov.Boli to nove SB,MFS, prebíjané laborácie zo strelami 125, 147, 153grn-EPRX. Zbraň slape absolutne bez problemovo, dokonca ju nehavam trapit aj 300 a viac ran bez čistenia. Za tu dobu som nezaznamenal poruchu sposobenu zbranou!

Teraz ku samotnej zbrani. Ram MK7 si myslim ze sa ozaj prisposobi každemu, nakolko vymenne gripy rukovate su rozne, mne najviac sedi grip.č. 3. Ram je pevny, krasne opracovany, ziadne banany a krivuje zname u rakuskych zbrani, taktiez ziadne vyduvanie plastoveho ramu ako maju priklad zbrane czub. Skusenejsi určite vedia o ake zbrane sa jedna. Vypuštanie zasobnika je rozširene, lahko ovladatelne, dokonca pri mensej uprave sa daju prisposobit aj 18ranove zasobniky s SP-01. Spuštovy mechanizmus je niečo uzasne, cely chod spuste aspon u mojej zbrane je 3-4mm, po zresetovani spuste mam maly asi 1mm mrtvy chod, potom jemne namačknutie a zrazu cvak. Prepad po vystrele je takmer nulovy. Dvojcinna spust je porovnatelna s klasickou K-100. Hlaven zbrane je tak hruba ze uchvati mnoho strelcov, zaroven je vyrobena z kvalitnej ocele kde vyrobca ruči vysoku zivotnost. Konečne nemusim riešit dilemu, kedy mi začnu miznut drazky v hlavni alebo kedy mi na sutazi rupne zachyt zaveru po 8-10 tis. Zaver je lahky s vyfrezovanymi otvormi, uzamykanie hlavne v zavere je aj po mnoho ranach bezproblemove.

Ked sa toto vsetko spoji a ku tomu sa na zbrani pridaju stavitelne mikrometre Eliason+svetlovodna mucha vznika dokonala zbran. Obrazec mieridel je jasne viditelny, mieridla su po rychlej strelbe hned zrovnane. Pri skusani vela strelcov na akciach su ohlasi len pozitívne. Pri strelbe s novymi nabojmi je zdvih zbrane minimalny, dokonca sme pri laborovani strelami EPRX-153grn dali navazku prachu S-020 na 3,3grn a zbran vykazovala faktor 134 a to sa zbran takmer nezdvihla :!: Presnost na 15m je asi taka ako strelec, ja to nedokazem, ale kolega da na danu vzdialenost 5ran do velkosti 2eurovej mince. Na zaver len tolko, ze konečne je na trhu zbran konkurencie schopna inym....specialom. Za seba mozem povedat len tolko, ze po prejdeni na X-calibur sa moje vysledky, pokial si dam trochu zalezat, posunuli značne hore. Prajem firme GP vela uspechov a nech sa jej nadalej dari vyrabat pre nas tak kvalitne zbrane ake ma. Zaroven by si mali pani tam hore uvedomit čo doma mame. S pozdravom Balistik
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

super koment ! Ale kedy urobíš upgrade avataru? :D
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

peterson napísal:super koment ! Ale kedy urobíš upgrade avataru? :D
len do neho, takto dehonestovat krasnu pistolku =D
glock69
občasný prispievateľ
Príspevky: 83
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa glock69 »

Protože Balistikův příspěvek čtu už nevím na kolikátém fóru, vidím, že ho x-caliber skutečně baví. A stále víc přemýšlím, za kolik by obsah trezoru šel prodat... A pořídit x-caliber a nového subkompakta v ráži .45ACP...
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"