Naše nože

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

je to obycajny UTON ,za tu cenu kupis vyssiu kvalitu /uz som to pisal,mal som ho , lamu sa mu hroty/

edit :cenu som myslel tych 75 .-E
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ale UTONY používa údajne aj slovenská aj česká armáda a dokonca aj URNA. Som rozhodnutý pre kúpu UTONU ale trochu ma zarazilo že niektoré utony v hermese stoja aj nad 70eur tak ma zaujíma či tam neni nejaký extrémny rozdiel v kvalite
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Doberman: ale armáda má iné požiadavky na nôž než povedzme turista, navyše to že ich používa až tak veľa neznamená, pretože ten nôž má skoro 40 rokov a používajú ho preto, pretože nie sú peniaze na modernejšie, tak je to so všetkým, rozhodne ho nepoužívajú preto, že by to bola špička vo svojej triede. Pokiaľ si dobre pamätám, tak drahšie UTONy mali pažby z gumy, lacnejšie z tvrdého plastu ktorý sa šmýkal v spotených rukách. Mal som UTON, ale príliš spokojný som s ním nebol, tak som ho predal - dalo sa s ním slušne hádzať, ale to nie je moc činnosť ktorá sa dá prakticky využiť. Príliš ľahká na práce čo som s ním robil.
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

citujem klasika, v armade nikdy nezabudni ze drzis zbran ktora vyhrala najnizsou cenou =D
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ok ale vedel by niketo vysvetlit v čom je rozdiel medzi tým utonom za 35 eur a tým za vyše 70eur?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Už to tu bolo popísané: Ten lacnejší ma plastovú ručku, ktorá sa v spotenej ruke šmýka a nema doplnky (pilka, pilnik)
Ten drahší ma gumenú ručku a doplnky.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

70 evri za civilného utona je priveľa, za tú cenu sa dá zohnať podstatne kvalitnejší nôž, ak chceš niečo v podobnom tvare prihodíš 15 a máš sissipuuko m95.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

71Jany71 napísal:Už to tu bolo popísané: Ten lacnejší ma plastovú ručku, ktorá sa v spotenej ruke šmýka a nema doplnky (pilka, pilnik)
Ten drahší ma gumenú ručku a doplnky.
Tie lacnejšie majú myslím ešte také lacné nylónové púzdro, tie drahšie kožené.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

DOBERMAN napísal:Chcem si kupit tento z hermesu Mikov Dýka 392-NG-1 za 35eur? Máte s ním niekto skúsenosti? Co znamenajú tie čísla? Myslíte si že mi na bežné používanie na turistických akciach stačí?
Tu sú komplet info o UTONe...
http://www.uton.cz/uton-vz-75/

Ja mám 0007 ... jedna z mála , ktoré som mal na sklade ... :wink: ...nesťažujem si ...

Na moje používanie bohate stačí...
Na Tvoje tá dýka od Mikova ...???...myslím si , že aj hej ...
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa romanon »

poradte nejaky utocny noz s obojstrannym ostrim, dik.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1523
Dátum registrácie: 13 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

pojem strašne široký... Na čo Ti preboha bude obojstranné ostrie? Je to dýka, teda primárne útočný nôž, na bežné použitie absolútne nepraktické. Ja mám SOG dagger - konkrétne tento: http://www.sogknivescollectors.com/dese ... er-s25.php ale len tak leží v krabici, proste nieje čo s ním... Ale ak už má byť dýka, tak môžem jedine doporučiť, ale bacha - aby to bol Seki Japan, nie číňan, lebo v tie už pôvodnú kvalitu nemajú. A aby si zohnal Japonca, to by si musel mať naozaj šťastie...
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Rudo »

R napísal:70 evri za civilného utona je priveľa, za tú cenu sa dá zohnať podstatne kvalitnejší nôž, ak chceš niečo v podobnom tvare prihodíš 15 a máš sissipuuko m95.
Ja som Sissipuuko M95 zohnal za 70 plus 5 eur postovne z Helsink.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2135
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

romanon: pozeral si sa uz na kizlyar stalker? Su verzie s hladkym aj s ciastocne zubatym ostrim. Osobne som kizlyar nemal ale maju dobre recenzie a tento vyzera naozaj drsne. Vyhodou je tiez je, ze pohode kupis aj na slovensku, v BA sa asi da aj priamo pozriet a ohmatat a cena je znesitelna.

nenapisal si aky velky noz hladas, ale podla toho, ze hladas "utocny noz" chapem ze chces nieco vecsie a nie nejaky maly backup co schovas pod tricko.

Ak do toho chces vrazit viac $, pozri sa aj na noze pana Madarica.

Inak pripajam sa k nazoru vyssie, ze okrem boja alebo jeho nacviku na figuriny nie je obojstranne ostrie moc uzitocne.

[/quote]
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa romanon »

Obrázok

Tak po dlhom rozmyslani mam doma toto :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"