Naše nože

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2135
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Blahozelam k vyberu. Vyzera predsa len praktickejsie ako full size utocny noz.

Mozno by si sem mohol postnut aj nejake skusenosti s jeho nosenim/ uzivanim, ako sedi v puzdre, ci sa da dobre skryt aj pod tricko, nosit v puzdre ruckou dole, aka je vydrz ostria. Ak sa na to odhodlas, mohol by si skusit aj nieco prebodnut, lebo to je jeho asi hlavna funkcia. Stare pnematiky/ telefonny zoznam by sa asi dali skusit bez nasledkov na nozi, plech ani drevo neodporucam.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Chlapi, mate niekto skusenosti s nozmi Hogue? Chcem si urobit radost a kupit nejaky noz s pevnou cepelou. Konkretne tento sa mi neskutocne paci.
http://www.hogueknives.com/pages/ex-f01 ... ations.php

Hogue EX-F01
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa romanon »

@dantes

este som ho na prakticke nosenie nejak moc neskusal mam ho zatial len na cvicenie uchopov a trenovanie sekov, bodnuti a podobnych veci...bruseny je rovnako na obe strany...filetovaci noz to neni a nikdy ani nebude, je skor stvoreny na sekanie a bodanie. A teda hlavne to bodanie, spic je neskutocne ostry, na dlani sa noz neda udrzat vlastnou vahou, okamzite by sa zabodol do ruky. Puzdro je z tvrdeneho plastu, vyzera ze nieco znese. Noz v nom drzi sto percentne, nehorzi nahodne vypadnutie ani ruckou nadol. Skor by som si vedel predstavit o nieco jemnejsie ukotvenie v puzdro. Takze zatial asi tolko. V prezentacnom videu s nim prebodli topanku skrz naskrz, ale skusat sa mi to zatial nechce :D
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Zdravim hoši.Co hovorite na Kershaw Junkyard Dog 2.aku mate s nim skusenost?ja som ho mal 4 roky,kazdodene nosenie a uplna spokojnost...teraz ale odpociva na pz a cakam kedy mi ho vratia ak vobec...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

zdravim, mate niekto skusenosti alebo aspon nejake referencie na vyrobky firmy Eickhorn-Solingen? rozhodujem sa medzi tymito dvoma modelmi, ze si necham jeden doniest od jeziska z Nemecka(ja viem, ze je este len koniec februara, ale ja nakupy vacsiny veci planujem cca rok dopredu. :D )...

http://www.eickhorn-solingen.de/epages/ ... cts/825101

http://www.eickhorn-solingen.de/epages/ ... ts/825101A
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2135
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Eickhorn je popredna znacka, aj ked so zatvarakmi mali problemy - slaby linerlock.

KM 2000 ma celkom dobru ocel - Bohler N690. Nepise sa ale nic o tom ci je to full tang konstrukcia alebo nie. Ten lacnejsi ma 1.4110 ocel a to je taky skor slabsi priemer, ale moze zalezat na tepelnom spracovani.

Tanto cepele maju vraj lepsie penetracne schopnosti pri bodani, ale horsie sa brusia, problem je ta kratka cast pod hrotom. Zubata cast ostria sa sice tak lahko neotupi, ale potom je velmi tazke ho nabrusit - su na to take tycinkove brusky, kde musis brusit kazdu medzierku zvlast.

Inak su tie noze dost drahe, okrem boja by som zubatu cepel neodporucal a detto tanto hrot. Pri vecsich cepeliach na outdoor sa spravidla odporucaju skor uhlikove ako nerezove ocele, lebo su huzevnatejsie napr. pri sekani dreva (v nerezovkach sa mozu vylamovat mikrozuby), zubate ostrie sa na tieto cinnosti neodporuca. Neviem na co to potrebujes, ale podla mna sa daju zohnat podstatne lacnejsie a praktickejsie noze aj v oblasti military - outdoor.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

vdaka za nazor...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ked chces pozriet Eickhorny, mam ich zopar na predajni. Ceny trochu lepsie ako na linkoch co si dal.

Pardon za diakritiku - mobil...
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

dantes napísal:Inak su tie noze dost drahe, okrem boja by som zubatu cepel neodporucal a detto tanto hrot. Pri vecsich cepeliach na outdoor sa spravidla odporucaju skor uhlikove ako nerezove ocele, lebo su huzevnatejsie napr. pri sekani dreva (v nerezovkach sa mozu vylamovat mikrozuby), zubate ostrie sa na tieto cinnosti neodporuca. Neviem na co to potrebujes, ale podla mna sa daju zohnat podstatne lacnejsie a praktickejsie noze aj v oblasti military - outdoor.
a toto by uz splnilo tvoje odporucania?

http://www.noze-nuz.com/ontario/ONSP6.php
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2135
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Ja nie som až taký fanúšik bojových nožov, ale podľa mňa je toto oveľa lepší výber, hlavne pre outdoor v európskyh podmienkach. Obojstranné zaostrenie čepele je veľmi efektívne pri bodaní, ale trocha na obtiaž ak používaš na štiepanie dreva drevenný tĺk, ktorým búchaš po čepeli - často sa ti tĺk rozštiepi o tú ostrú časť na špici. Inak v pohode nôž, len ho občas niečím namasti aby ti nehrdzavel. Odporúčam jedlé tuky (maslo, slanina a pod.), ak si nechceš v lese krájať chlieb nožom namasteným motorovým, alebo zbraňovým olejom :wink: .

Inak vrelo odporúčam počítať si články popísané na tej stránke, je to podľa mňa jedna z najlepšíh stránok o nožoch v našich končinách.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa sirdo »

OK...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Už pomaly rok nosím na klipe Kershaw Burst, bola to pre mňa dobrá voľba (dík, Marek :)).

- ľahučký, kým ho nenahmatám, neviem či ho mám (pod 100g)
- veľkosť na EDC tak akurát (čepeľ 7,5 cm, zatvorený 10,5 cm)
- ostrý
- asistované otváranie funguje skvelo
- čierne prevedenie aj vrátane klipu, takže pri EDC zbytočne nepúta pozornosť
- klip je dosť tuhý, čo je zároveň kladom i záporom - jednoručne sa dá nasadiť len s obtiažne (na niektoré vačky vôbec), ale zase nasadený drží ako čert
- dobrý pomer výkon/cena

V kombe s miniatúrnym Victorinox-om Midnite MiniChamp pokrýva 99% mojich denných potrieb noža v práci a v meste.

Detailnejšie foto napr. tu:
http://www.amazon.com/Kershaw-1970-Burs ... B005UE6BNG
Prílohy
Kershaw Burst.JPG
Victorinox Midnite MiniChamp.jpg
Victorinox Midnite MiniChamp.jpg (8.23 KiB) 2961 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Kershaw mám už cez 5 rokov a každému len odporúčam. Myslim že za tu cenu veľmi dobrá volba. Určite pôjdem do tej značky zase ked ma raz opustí. Mám junkyard dog. (dúfam že som to dobre napísal) :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Chlapi, niečo od Kershawa mám vo výhľade aj ja. Naposledy to však prehral najmä preto, že som si ho nemohol omakať a zistiť tak, do akej miery je bezpečné to asistované otváranie. Čo vy na to? Nehrozí, že sa mi nechcene otvorí vo vrecku a načne vrecko, v horšom prípade pytlík?
:shock:
P.S.: Nie som dement, ale všetci vieme, že náhoda je sviňa...
:D
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Jack neviem ako je to u ostatných tipov ale mne sa to ešte nestalo,a to nosím dennodenne. Ak chceš zbehni do municaku,tam by mali pár mať. U môjho je ten otvárací patent stale ako nový aj po toľkých rokoch. Vlastne celý nôž je ako nový :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"