Ruger Vaquero

friendly_antonelli

Príspevok od používateľa friendly_antonelli »

OK s tou gulickou mas pravdu, a ty mas aky kaliber? tiez .357?
ako som pisal je to moj prvy revolver aj prva zbran a este som nikdy nestrielal tak nemam vobec predstavu ake to je, nema to prilis silne kopance?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Mam 357 . Ale prebíjam tak si naboje pripravujem sam. Najčastejšie strieľam 38čky mam ich nalaborovane v nábojnici 357.Strieľa sa mi perfektne keď dám plnotučné nadupane 357čky tak ta rúčka je trošku mala a tvrda ,ale na presnosť to vplyv nemá ,strieľa sa z neho lepšie než z blackhavwka hoci ten ma veľku rúčku ale rám zbrane pri rúčke je z hliníka a pôsobí ľahko.
friendly_antonelli

Príspevok od používateľa friendly_antonelli »

No ked si zastrielam potom dam moje dojmy ale neviem kedy sa k tomu dostanem lebo nejako furt nie je cas
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

bum napísal:Mam 357 . Ale prebíjam tak si naboje pripravujem sam. Najčastejšie strieľam 38čky mam ich nalaborovane v nábojnici 357.Strieľa sa mi perfektne keď dám plnotučné nadupane 357čky tak ta rúčka je trošku mala a tvrda ,ale na presnosť to vplyv nemá ,strieľa sa z neho lepšie než z blackhavwka hoci ten ma veľku rúčku ale rám zbrane pri rúčke je z hliníka a pôsobí ľahko.
ako ich laborujes?prach? strely?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Pre mňa osvedčene.
38špecial -nábojnica 357mag- Prach -no2 -diera 32. -3,33grs ,strela olovo 158grs.
357mag - prach -no7 diera 66. -9,74grs- zapalka bud magnum alebo obyčajná- strela 158grs olovo
357mag -prach -no9- diera 88. -13,3grs-zápalka magnum-strela celoplašť 158grs
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

bum napísal:Pre mňa osvedčene.
38špecial -nábojnica 357mag- Prach -no2 -diera 32. -3,33grs ,strela olovo 158grs.
357mag - prach -no7 diera 66. -9,74grs- zapalka bud magnum alebo obyčajná- strela 158grs olovo
357mag -prach -no9- diera 88. -13,3grs-zápalka magnum-strela celoplašť 158grs
velka vdaka!


edit Panzer: necituj priamo predchádzajúci príspevok!
friendly_antonelli

Príspevok od používateľa friendly_antonelli »

Opat zdravim vsetkych. Konecne som bol prevetrat moje vaquero. Strielal som 3 roznymi znackami nabojov a vsetko v pohode, dal som asi 150 nabojov. Cakal som mensi spatny raz ale dalo sa.
Chcem sa ale spytat tych co mate vaquera aku presnost dosahujete. Vsetky rany mi sli mierne dole a dolava. Viem ze to bolo prvykrat ale aj tak by som rad vedel co som robil zle ak sa to da takto cez net vysvetlit.
Dik
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Možno sa bojíš výstrelu a strhávaš. Daj si do bubna medzi ostré jeden vystrelený a zatoč tak aby si nevidel kedy príde na rad. Nech ťa niekto pozoruje, ak mám pravdu bude to vyzerať podobne ako na tomto videu v 3:25 http://www.youtube.com/watch?v=LHUBh9Mt ... re=related
friendly_antonelli

Príspevok od používateľa friendly_antonelli »

Asi mas pravdu R. Sice vystrelu sa nebojim ale myslim si ze revolver drzim velmi silno a krcovito lebo sa bojim ze mi to pri vystrele velmi strhne. Ked pojdem najblizsie tak skusim to s tym prazdnym nabojom a poviem kamaratovi nech to sleduje som zvedavy ako to bude vyzerat.
Vdaka
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

to čo opísal R je ten lepší prípad, ja sa však obávam, že je to to, čo majú takmer všetky SAAčka s pevnými mieridlami spoločné - že strieľajú inde ako mieriš...to je aj dôvod, prečo už od prvých modelov vznikali rôzne pokusy s nastaviteľnými mieridlami.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Do sačka sa dá použiť toľko druhov streliva že je jasne že každé nesie inam.Ale ak ho trošku poznáš stavitelne mieridla netreba na 25metrov sa dá strieľať v pohode na cigaretu .
friendly_antonelli

Príspevok od používateľa friendly_antonelli »

No vidim ze to bude zlozitejsie ako som si myslel. Asi sa na zaciatok zameram na nejake 2 druhy streliva ktore budem mat najdostupnejsie a budem sledovat ako sa bude zbran chovat. Verim ze sa postupne dopracujem k nejakym lepsim vysledkom.
friendly_antonelli

Príspevok od používateľa friendly_antonelli »

No a este aby som nezabudol na jednu asi dolezitu vec. Strielal som stale len jednou rukou /pravou/. Jednoducho v dvoch rukach sa mi to nejako zle drzi, v jednej ruke je to v pohode len tu presnost bude treba doladit.
Chcem sa naucit strielat jednou rukou tak zbytocne budem strielat oboma.
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

ajozef77: to máš jedno ktorou rukou strieľaš, najprv si zisti, kam ti to vlastne nesie (to znamená chyť revolver obojruč, podopri ho a snaž sa strieľať do jedného bodu). Potom - ak ti to naozaj ide inde, máš tri možnosti:
1. soft riešenie: skúšaš rôzne strelivo, snáď sa pri nejakom trafíš
2. soft riešenie: kašleš na to a mieriš s korekciou
3. hard riešenie: nájdeš puškára, čo je ochotný sa s tým piplať, to znamené odbrúsiť z mušky (vertikálna korekcia) alebo jemne pootočiť s hlavňou (horizontálna korekcia).
Ja som zvolil riešenie č.2, pre presnú (a častú streľbu) som dokúpil Ruger Single Six 22lr, ktorý má korigovateľné mieridlá.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

.357mag sa oplatí prebíjať, ak si overíš že nestrhávaš šiel by som do prebíjania, nalaboruješ aj terčovku aj našlápnutú verziu. A budú ti lietať na flek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"