CZ vz.50 - problém so záverom

inspiring_joliot

CZ vz.50 - problém so záverom

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

mam problem, ze po vysreleni posledneho naboja mi neostane zaver v zadnej polohe ale vrati sa naspet, a neda sa vtedy ani vyhodit zasobnik, treba vzdy rozobrat zbran. nevie niekto co s tym?
dik
inspiring_dubinsky

Príspevok od používateľa inspiring_dubinsky »

Vymenit zachyt zaveru alebo skontrolovat podavac na zasobniku.
Na mojej 50 tiez nezostava zaver v zadnej polohe. Skontroluj aj plošku na zavere vo vnutry zaveru, o ktoru sa ma zachyt zaveru opierat. Inac bez prehliadky ti nikto asi viac neporadi.
Zasobnk sa ti asi zachytava preto, lebo zachyt zapadne pod podavač nabojov v zasobniku.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Tato závada je způsobena vyhazovačem. Je to páčka vlevo. Je-li uvolněný čep, který ho drží, může selhávat právě zachycování závěru a drápek, který má zvednout podavač a tím zvednout celý vyhazovač, místo aby tohle udělal, zajede pod podavač a neštěstí je hotovo.
Sejmi závěr a zkontroluj opotřebení zadní části vyhazovače, není-li moc otlučená+lůžko pro dno nábojnice, aby se vyloučilo, že jde právě o opotřebení těchto dílů.
Opři pravou stranu zbraně o podložku (tvrdé dřevo, mosaz atd.) a přes mosaznou tyčku zaklepni kolík (pod nábojovou komorou), upevňující vyhazovač.
Zkontroluj, je-li zachován vertikální pohyb (výkyv) vyhazovače a zamezen jeho horizontální výkyv.
Když už se tím budeš bavit, zkontroluj, jestli náboj v zásobníku sleduje linii vývodek. Časou závadou je vzpříčení náboje. Odstraní se přihnutím vývodek tak, aby první náboj zachovával sklon vývodek (nesmí "čumět nahoru").
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa xmaster »

zdravim pani...nechcel som zakladat novu temu tak to pisem sem...
v poslednom case sa mi zacina lubit CZ 50/70 len by ma zaujimalo ze aky je medzi nimi rozdiel...kaliber je ten isty aj vonkajsim vzhladom mi pripadaju byt identicke,takze neviem...
lebo ako doplnok do skrine by sa hodila len aby som o nej neco vedel ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pozri www.valka.cz.
Je tam kopa fotiek a informacii vratane beznych zavad a rad, na co davat pozor pri vybere komisnej CZ50/70.

Odcitujem kratku cast ako odpoved na tvoju otazku:
"Původní design „padesátky“ byl po dvaceti letech „vylepšen“ a tak vznikla „sedmdesátka“. Nejlépe rozpoznatelným rozdílem od původní “padesátky“ je hranatější plastová rukojeť, křidélko manuální pojistky bylo zkráceno, byl změněn šroub, tvořící osu bicího kohoutu a u některých exemplářů i tvar kohoutu. Nutno ale říci, že toto „vylepšení“ nebylo zbrani ku prospěchu, ba naopak. "

Inak velmi mila pistolka, vzhladom na kompaktny tvar a hmotnost sikovna na skryte nosenie. Skoda len toho kalibru a kapacity zasobnika, ale zase - nikto nie je dokonaly.
Donedavna k nej mali na www.bvs.cz vo vypredaji zasobniky za 150 Kc, teraz ich tam uz nevidim. V BA som najnizsiu cenu videl 500 Sk :cry:
Este ze som stihol ten vypredaj :D
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

yarco

Vďaka za propagáciu války.cz :D.

Konkrétne je o CZ50 písané tu: http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/112057#112057
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

ADD XMASTER :
lebo ako doplnok do skrine by sa hodila len aby som o nej neco vedel
Mal som aj ja jeden takýto kvérik. Svojho času bol výpredaj v VOZ Moldava N/B. Pištolka + podpažné + opaskové púzdro
za 550.- Sk
Ak by si mal záujem,viem o jednej za inteligentnú cenu. Braček sa chce zbaviť svojej mašinky. Viac info cez súkromnú poštu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Moja odpoved na Igorovu otazku zo sekcie "Inzercia predám/Predam CZ 50".
Davam ju sem, nech su informacie o CZ-50 pokope.
-----------------------------------------------------------------

Su to uz relativne stare zbrane, vela z nich bolo v aktivnej sluzbe. Takze zavisi od jednotliveho kusu, co ma za sebou.
Ta moje je uz udajne dost "jeta" (povedal zbrojar), tak jej nemam za zle, ked obcas hneva.
Ale so strelivom, ktore jej chuti, je vcelku spolahliva. Ale zase natolko jej neverim, aby som ju nosil s nabojom v komore (condition 2).

Nevyhody - cisto subjektivne, hlavne pre sebaobranne ucely:
- kaliber (ucinok, cena)
- nevyrazne pevne mieridla
- kapacita 7-8 nabojov
- zachyt zaveru nema manualne ovladanie
- opacne orientovana manualna poistka nez je bezne (*)
- coraz horsia dostupnost nahradnych dielov
- mne osobne je trocha mala do ruky
Ale zase za tu cenu (prip. aj nizsiu) je to fajn pistolka, na zaciatok je podla mna v pohode.

(*) Toto ma dost hneva, tato poistka sa zaistuje stlacenim dolu, takze pri rychlejsom taseni si niekedy zbran nechtiac klbom palca zaistim. Da sa na to asi zvyknut, uz to robim len zriedka, ale nepaci sa mi to. Hlavne ked pomyslim na krizove pouzitie zbrane. :(
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"