MP-446 "VIKING"

Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 9 months

MP-446 "VIKING"

Príspevok od používateľa suigan »

Nikde som nenašiel nazor na tuto zbran: МР-446 "VIKING" vyrába ju ruský baikal... vie mi niekto k nej niečo napisať ???

DIKY
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Obrázok

The basic design of МР-446 "VIKING" is similar to 9 mm Yarygin pistol, which has been added to Russian army arsenal in 2003.

The new weapon combines the latest achievements in technology and material engineering: pistol frame is made of high-strength polyamide. Steel base of the frame comprises the slide guides, and also accommodates the trigger group.

Recoil-operated. Propped-breech locking system.

Exposed hammer firing mechanism allows firing single shots in SA or DA mode.

Safe handling is ensured by non-automatic ambidextrous safety lever that blocks sear, hammer and slide. The hammer can be locked either cocked or decocked.
Reversible magazine release allows right or left-hand operation. Double-column block steel magazine.

Chamber-loaded indicator allows visual or touch control.

On order available with adjustable sight.

Specifications:

Caliber: 9х19 mm (9 mm Luger)
Magazine capacity, rounds: 18
Barrel length: 112,8 mm
Overall dimensions: 196x142x38 mm
Weight, unloaded: 0,83 kg

Zdroj:
http://www.baikalinc.ru/en/company/108.html

Nazivo som ju este nevidel, a na nete sa tiez moc nespomina, aj ked jeden fin s nou pred par rokmi celkom dobre zastrielal na europe (IPSC).

Podla vsetkeho by to mohla byt zaujimava zbran, nie je to sice ziadna novinka ani technologicky zazrak (zacali ju robit pred 9 rokmi) ale veci od Baikalu su vo vseobecnosti dobre, otazka je ako vyjde cenovo a ako by to bolo s upravami/nahradnymi dielmi, atd.


Gunslinger
inspiring_kilby

Príspevok od používateľa inspiring_kilby »

cena je celkom priazniva 14.500,- :wink: ...len aby to nebola kupa "macky vo vreci" nakolko o nej nema nik ziadne info. :?
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

BobMathews: u koho si nasiel cenu? by som sa na nu isiel aj pozriet, ak ju maju pravda na predajni
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Videl som par tychto Vikingov v akcii na pretekoch IDPA v Ziline a zdalo sa mi, ze zavadia castejsie ako ostatne zbrane. Ale mohlo to byt strelivom. Osobne by som to nekupil ani za 5 tisic.
inspiring_kilby

Príspevok od používateľa inspiring_kilby »

majac napísal:BobMathews: u koho si nasiel cenu? by som sa na nu isiel aj pozriet, ak ju maju pravda na predajni
Slovros v BB nasledujuci link: http://www.slovros.sk/zbrane%20IzhMeh.htm mal by ho mat na predajni :wink: ...ma tam toho z ruskej produkcie viac
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Jak kukam na tu fotku, sak to je K 100vka! :D
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

K100-vka :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

no nejaka podoba tam je, ale su tam aj rozdiely viditelne na prvy pohlad
vigorous_jemison

Príspevok od používateľa vigorous_jemison »

Nazdárek, no píšem niečo k "Vikingovi".. Mám ho vyše roka, som spokojný. Vystrieľal som zatiaľ niečo okolo 300 nábojov, bez poruchy, bez zasekávania. Super mi padne do ruky a pomer medzi cenou, kvalitou a presnosťou je v porovnaní s inými krátkymi zbraňami úplne v pohode. Ako hovorím, ja som spokojný a odporúčam. Jedinou nevýhodou alebo skôr defektom tejto zbrane je jej balenie. Dostal som ju v mastnom papieri ako typického rusa a v papierovej - kartónovej krabici. Musel som si dokúpiť čistenie. Veľmi sa mi však páči dvojradové vyústenie zásobníka, jeho vysoká kapacita - pre pohodlie znovu nabíjania pri športovej streľbe a širší vývrt hlavne - strieľa aj znečistená. Podľa mňa zbraň do pohody...
vigorous_jemison

Príspevok od používateľa vigorous_jemison »

Jo a zabudol som na poloskryté kladivo, čo je tiež, aspoň podľa mňa určitá výhoda. Mne celá tá zbraň ako taká vyhovuje. Aj jej materiál je super. Mal som predtým CZ75 D Compact, potom Glock 17 a 19, ale Viking sa oveľa lepšie drží a je podľa mňa aj lepšie vyvážený. Vyskúšaj, uvidíš. A treba si všimnúť aj vodiace lišty. U niektorých pištolí je to obyčajný zahnutý plech, avšak u tejto pištole je to nefalšovaná mocná oceľ. Nazdar zatiaľ.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Vcera som ho odtestoval na strelnici v Castej.

Mal ho tam jeden chalnisko a strielal zneho celkom dobre.
Je to veka robusna zbran a dost ma prekvapila ako bola dobre spracovana.
Uchop zbrane mi sadol a Viking sa choval pocas strelby kludne.
Dvojrany parada len mierena nic moc.
Lietelo to aj jemu aj mne po terci.
Pouzival som ale Mongelove prebijance na IPSC .
Spust nebola ladena no napriek tomu mala velmi plymuly chod..
Zbran strielala bez zavady a chovala sa velmi kultivovane.

Jedine co by som jej vytkol boli mieridla.

Zbran mala robustne mieridla s tromi zelenymi bodka na mierenie, neviem ci boli tritiove, ci len fosfor, ale velmi sa snimi zle mierilo (prekryval som si simi male ciele).
Boli robustne a muska mala povrch znacne opotrebovany do polobluka a preto som nevedel ci sa mam zameriavat pri miereni na body, ci na vrch musky.
Ak som sa zameral na body muska prevysovala mieridla a ak na musku, tak zase neboli zamerne body v rovine.

Celkovy dojem je vsak velmi pozitivny, ale na skryte nosenie by som si ju asi nevybral.

Je to robusna zbran urcena hlavne pre silove zlosky.
Trosku sa mi podobala spravanim na Beretu.

Celkove hodnotenie 8 z 10.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"